4. kolo - SK Sigma Olomouc - FC Hradec Králové

Místo konání: Olomouc, Andrův stadion
Počet diváků: 4731

SK Sigma Olomouc 1 SK Sigma Olomouc
:

V úvodu utkání se častěji s míčem potkávali hosté a ti měli také na svědomí první šanci utkání. Ve 14. minutě vyslal Šisler povedený centr přímo na hlavu Dvořáka, jehož hlavička však byla příliš prudká a skončila vysoko nad brankou Olomouce. V 21. minutě se Sigma dostala k první střele v utkání a hned to byl pokus gólový. Vepřek zahrál střílený centr a ten nečekaně skončil přímo v Koubkově brance, 1:0.

Hradečtí nadále fotbalisty Sigmy nepouštěli ke své brance a naopak vyráželi do nebezpečných protiútoků. Jeden takový zakončoval z hranice šestnáctky Haris Harba, ovšem jeho tvrdá střela skončila přímo v náručí brankáře Blahy.  Několik desítek fanoušků v sektoru hostů se ještě v první půli vyrovnání přece jen dočkalo, stalo se tak v 39. minutě. Po dlouhém autovém vhazování Strnada využil zaváhání domácí obrany Šisler a hlavou zařídil konečný poločasový stav, 1:1.

Druhou pětačtyřicetiminutovku opět zahájili lépe fotbalisté Hradce Králové, když se po rohovém kopu dostal ke střele Dvořák, jeho pokus bohužel skončil vysoko nad. Poté následovala bojovná pasáž utkání, která příliš fotbalové krásy nenabídla. Výjimkou snad byla jen střela Šislera z hranice pokutového území, ta minula levou tyč domácí svatyně zhruba o půl metru.

V 73. minutě přišla obrovská šance Votroků a zase u toho byl agilní Honza Šisler. Nejprve vyslal povedený pokus Holeš, brankář Blaha míč vyrazil přímo na nohu Šislera, který se z voleje opřel do balónu. Jeho dělovka ovšem trefila pouze v ofsajdu stojícího spoluhráče. V samotném závěru se obě mužstva snažila o vstřelení rozhodující gólu, avšak i přes několik zajímavých situací na obou stranách se necelých pět tisíc diváků branky nedočkalo. I proto střetnutí proti Sigmě Olomouc skončilo nerozhodně 1:1.

Branky: 21. Vepřek - 39. Šisler. Rozhodčí: Kovařík L. – Paták, Kovařík T. ŽK: 72. Hubník - 15. Harba. Počet diváků: 4731.

SK Sigma Olomouc: Blaha – Škerle, Vepřek, Janotka, Šindelář – Rossi, Hořava, Pospíšil – Ordoš (58. Doležal), Hubník (76. Navrátil), Schulmeister (65. Petr).
FC Hradec Králové: Koubek – Plašil, Hochmeister, Fukal, Poděbradský – Holeš (82. Rezek), Šisler, Strnad - Štěpán, Harba – Dvořák (78. Uškovič).

20.8.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin, Deník
Hradečtí fotbalisté i počtvrté v sezoně prohrávali. Přesto dokázali na stadionu Sigmy těsně před poločasem vyrovnat. Zde můžete také hlasovat v anketě o nejlepšího hráče zápasu.
'Votroci' se soupeře nezalekli, z Hané vezou cenný bod

20.8.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
Na našem oficiálním YouTube kanálu si můžete prohlédnout pozápasové hodnocení trenéra Jiřího Plíška na tiskové konferenci po utkání SK Sigma Olomouc - FC Hradec Králové.
Pozápasové hodnocení trenéra Plíška na tiskové konferenci po utkání s Olomoucí

19.8.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Těsně po utkání 4. kola Gambrinus ligy SK Sigma Olomouc - FC Hradec Králové 1:1 jsme požádali o zhodnocení trenéra Votroků. Zde si ho můžete poslechnout.
Trenér Plíšek hodnotí remízové utkání v Olomouci

19.8.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
Ve 4. kole zavítali svěřenci trenéra Jiřího Plíška do Olomouce, kde se ve velkém teplu hrál spíše bojovný fotbal. V něm byli aktivnější Votroci a po zásluze si z Olomouce odváží za sympatický výkon cenný bod.
Votroci si z Hané vezou cenný bod

17.8.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Vojta Štěpán se bude v nedělním zápase vracet skoro na rodnou hroudu. V Sigmě Olomouc prožil období od dorosteneckého věku až po evropské poháry.
Nostalgie jde stranou a nyní chci v Olomouci opět uspět, říká Vojtěch Štěpán

14.8.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Také na druhé venkovní utkání prvoligových fotbalistů pořádá Fanklub Votroci 2000 autobusový zájezd. Chceš vidět, jak si naši Votroci na Hané povedou? Pojeď je povzbudit „holobusem“ i TY.