30. kolo - FC Hradec Králové - FC Viktoria Plzeň

Místo konání:
Počet diváků: 5250

FC Viktoria Plzeň 3 FC Viktoria Plzeň
:

Poslední ligové kolo naší nejvyšší fotbalové soutěže přilákalo do Hradce Králové celek Viktorie Plzeň. Utkání rozhodly úvodní dvě branky hostů, nejprve se trefil Darida a poté Procházka. O mistrovském titulu rozhodla třetí branka Plzně, kterou měl na svědomí Čišovský.

Hosté z Plzně ukázali doslova bleskový nástup a již ve 2. minutě se radovali z úvodní branky. Rajtoral zpětnou nahrávkou vybídl ke střele Daridu, který přesnou levačkou poslal Plzeň do vedení, 0:1. Velmi brzká branka pochopitelně domácí zaskočila a naopak svěřenci kouče Pavla Vrby byli i nadále při chuti. V 10. minutě se Západočeši prosadili podruhé, po rohovém kopu nejvýše vyskočil Procházka a zajistil svému týmu dvoubrankové vedení, 0:2.

O pět minut později mohlo být ještě hůř, ale proti střele Bakoše se ukázal brankář Koubek a míč vyrazil. Hradečtí byli častěji u míče a snažili se o vstřelení kontaktní branky. K té bylo blízko díky hlavičce Hochmeistera, ale třicetiletý obránce v pádu hlavičkoval vedle. V závěru prvního poločasu se ještě mohl z jednoho gólu radovat početný zástup fanoušků Viktorie Plzeň, ale přízemní střelu Bakoše brankář Koubek vyrazil a stanovil tak poločasový výsledek na 0:2.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala bohužel stejně špatně jako půle první a to brankou plzeňské Viktorie. Nejprve gólman Tomáš Koubek skvěle zasáhl proti pokusu Koláře, akce pokračovala dále a střela Bakoše skončila na břevnu, míč se ovšem odrazil přímo k Čišovskému, jenž už neměl problém míč doklepnout do odkryté branky, 0:3. V 72. minutě předvedl hezkou individuální akci Radek Voltr a výsledkem byla prudká střela, kterou brankář Kozáčik bezpečně chytil. V závěru utkání měl dvě stoprocentní šance střídající Tecl, ale v obou případech se hosté z Plzně z další branky neradovali.

Fotbalisté Viktorie Plzeň si tedy výhrou 0:3 zajistili zisk mistrovského titulu pro ročník 2012/2013 a klub FC Hradec Králové skončil v tabulce Gambrinus ligy na 16. příčce.

FC Hradec Králové – FC Viktoria Plzeň 0:3 (0:2)
Branky: 2. Darida 11. Procházka, 48. Čišovský. Rozhodčí: Bílek – Tacina, Hájek. ŽK: 52. Plašil, 52. Štěpán. Počet diváků: 5250.

Sestavy: FC Hradec Králové: Koubek – Plašil, Šisler, Hochmeister, Poděbradský - Janoušek, Schwarz- , Zelený, Štěpán (73. Malinský), Harba (46. Kopač) – Hadaščok (59. Voltr).
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský (73. Tecl) – Rajtoral (90. Štípek), Darida, Kolář, Horváth, Kovařík – Bakoš (61. Ďuriš).

4.6.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar
Když mu trenér o poločase řekl, že jde na hřiště místo nevýrazného Harise Harby, na chvíli se mu sevřel žaludek. Jeho pochyby se daly chápat. V lize ještě Martin Kopač (20) neodehrál ani minutu a teď měl vyběhnout na trávník rovnou proti Plzni a ještě v tak sledovaném mači.
Kopáč o své solidní premiéře: 'Byl to můj životní zážitek'

3.6.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V sobotu se Votroci rozloučili se sezónou 2012/2013 utkáním proti plzeňské Viktorce. Domácí tým se také sobotním utkáním rozloučil s Gambnrinus ligou, naopak hosté „pod lízátky“ slavili svůj druhý mistrovský titul. Zorganizování zápasu nebylo jednoduché, ale veškeré složky, které se podílely na organizaci, zápas zvládly.
Poděkování za organizaci utkání mezi FC Hradec Králové a Viktorií Plzeň

1.6.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin, foto: Luboš Lorinc
Plzeň v Hradci Králové vyhrála a získala titul

31.5.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V některých sdělovacích prostředcích a na fanouškovských stránkách se po ohlášení nutných bezpečnostních opatřeních při utkání FC Hradec Králové – FC VIktroria Plzeň objevilo mnoho negativních reakcí. Požádali jsme ředitele klubu Ing. Richarda Jukla o jeho pohled na danou skutečnost.
Nutná opatření jsou hlavně kvůli bezpečnosti, říká ředitel klubu

31.5.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Pavel Ryšavý
Jeden se rve o titul, druhému nejde o nic. Plzeň přijede v sobotu do Hradce s tím, že musí vyhrát, ztráta neexistuje. Jinak jí s titulem může vypálit rybník Sparta. „Votroci" mají jistý sestup. Ani kdyby brali tři body, krutý ortel se nezmění.
Lokvenc: 'Psychicky je na tom Plzeň hůř než Hradec'

30.5.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V sobotním odpoledni povede svoje svěřence Luboš Prokopec k poslednímu utkání v letošní sezóně. Od 17. 00 hodin změří své síly s aspirantem na mistrovský titul Viktorií Plzeň. Jak připraví tým na derniéru v Gambrinus lize? „Sezóna pro nás dopadla neúspěchem. Pro nás je dobře, že i v posledním zápase o něco jde, že se hraje o titul. Čekáme, že hlediště bude vyprodáno a zápas bude mít díky tomu náboj. Připravujeme se bez ohledu na náš sestup, jako kdybychom hráli zápas uprostřed sezóny.“
Proti Plzni bez Uškoviče a Jánošíka. Ti již odcestovali domů.

29.5.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V sobotu je na pořadu poslední ligové kolo Gambrinus ligy. Zatímco o sestupujících je již jasno, o mistrovi se rozhodne právě v tomto kole. Jedním z utkání, které bude rozhodovat o mistru, je střetnutí FC Hradec Králové – FC Viktoria Plzeň, které se odehraje v sobotu 1. 6. od 17. 00 hodin na Malšovickém stadionu.