3. kolo - FC Hradec Králové - FC Vysočina Jihlava

Počet diváků: 3650

FC Vysočina Jihlava 1 FC Vysočina Jihlava
:

FC Hradec Králové – FC Vysočina Jihlava 1:1 (1:1)

V nedělní podvečer zavítal „pod lízátka“ nováček Gambrinus ligy FC Vysočina Jihlava. Hosté se dostali do vedení po prvním rohovém kopu, naopak Votroci vyrovnali až po řadě obrovských šancí. Vyrovnávací branku vstřelil Šisler ještě v prvním poločase.

Ale popořadě. Zápas začal pro všechny fanoušky černobílých barev šokem. Již v 6. hosté zahrávali rohový kop a na přední tyči Poděbradský nepokryl Tecla. Ten poslal hosty hlavou do vedení, 0:1. Domácí se z úvodní branky probrali až po dvou desítkách minut, ale pak předvedli ofenzivní smršť, která „pod lízátky“ dlouho k vidění nebyla. Do první velké šance se dostal kapitán Fukal, když si naběhl na roh a jeho hlavička skončila těsně vedle. Ve 28. centroval Holeš, Dvořák ve vápně sklepl na Šislera, ale ten ze vzdálenosti 11 metrů mířil těsně vedle. Góĺ tak přišel až v 29. jako vyústění krásné akce po ose Uškovič, Harba, a na jejím konci stál sám před brankou soupeře Šisler, pro kterého již nebyl problém, trefit prázdnou svatyni hostí, 1:1. V poslední minutě měl velkou šanci nejprve Harba, po něm hostující obránce odkopl těsně před dotírajícím Dvořákem a v nastavené době hry Fukal dokonce trefil tyč. Do kabiny se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhý poločas již tak bohatý na brankové příležitosti nebyl, ale … V 52. Koloušek vybojoval na hranici vápna míč, prostrčil na volného Jungra a ten tváří v tvář vyběhnutému Koubkovi trefil pouze břevno domácí branky. A ta největší přišla tři minuty před závěrečným hvizdem. Štěpán odcentroval od levé lajny, Dvořák „vlétl“ mezi míč a hostujícího brankáře Blažka, míč propadl na zadní tyč, kde stál nikým nekrytý, zhruba 2 metry před prázdnou brankou, Hochmeister! Ovšem jeho finální střela skončila nad! „Pod lízátky“ to jen zahučelo a do konce utkání si již ani jedna strana žádnou příležitost ke skórování nevypracovala.

Hosté z Vysočiny si tak trochu překvapivě z Hradce Králové odvezli bod za remízu 1:1, naopak domácí dva body ztratili.

FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Hochmeister, Fukal, Poděbradský – Štěpán, Strnad (77. Janoušek), Harba, Uškovič (61. Rezek) – Dvořák
FC Vysočina Jihlava: Blažek – Obert, Tlustý, Šourek, Josl – Jungr (78. Kučera), Karlík, Koloušek, Vaculík – Tecl, Mešanovic (64. Masopust)
Rozhodčí: Matějek – Pelikán, Dobrovolný, Branky: Šisler – Tecl, ŽK: Uškovič, Šisler – Karlík, Obert, Počet diváků 3650

13.8.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Po utkání s Jihlavou jsme vyzpovídali muže zápasu Jana Šislera. Zde si můžete poslechnout, jak utkání viděl a jak se bude připravovat na utkání v Olomouci.
Utkání se nám herně povedlo, ale bohužel máme pouze bod, ví Jan Šisler

13.8.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin, foto Bajke
Doprovodnou akcí k ligovému zápasu FC Hradec Králové – FC Vysočina Jihlava byl dětský vláček. Ten rozzářil několik dětských tváří, a také přivezl na starý Malšovický stadion všem vzkaz: „Děti + stadion = naše budoucnost“.
Vláček dorazil „pod lízátka“ včas

13.8.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin, foto Tomáš Brixi
Zde si můžete prohlédnout fotografie z nedělního prvoligového zápasu. Momentky pro vás zachytil Tomáš Brixi. Dále zde můžete hlasovat o nejlepšího hráče utkání.
Fotogalerie a anketa ze zápasu FC Hradec Králové - FC Vysočina Jihlava 1:1

12.8.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci zahodili několik jasných šancí a v duelu s nováčkem berou pouze bod

10.8.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Na dopoledním tréninku jsme vyzpovídali trenéra Jiřího Plíška. Položili jsme mu otázky směřované k nedělnímu utkání FC Hradec Králové - FC Vysočina Jihlava. Utkání začíná v 17. 00 hodin.
Přání mám jednoduché. V neděli vyhrát, říká Jiří Plíšek

7.8.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Fotbalový klub FC Hradec Králové a Fanklub VOTROCI 2000 připravily pro malé fanoušky fotbalu v Hradci Králové a jejich rodiče speciální akci před nedělním utkáním FC Hradec Králové vs. FC Vysočina Jihlava.