29. kolo - SK Slavia Praha - FC Hradec Králové

Místo konání:
Počet diváků: 6190

SK Slavia Praha 3 SK Slavia Praha
:

Do utkání vstoupili aktivněji fotbalisté Slavie Praha a hned po rohovém kopu měl šanci na hlavě Škoda, ovšem Lindr byl pozorný. Ve 13. minutě zahrávali Votroci hned dva rohové kopy, ale ani jeden ke gólovému úspěchu nevedl. Naopak domácím se povedl rychlý protiútok, na jehož konci byla povedená střela Kisela, jenž rozvlnila síť za bezmocným Lindrem, 1:0.

Slavia se nadále tlačila do útoku a hradecká obrana byla v neustálé permanenci. Ve 36. minutě se hráči Slavie dostali již do dvoubrankového vedení. Nejprve po souboji se Škodou zůstal na zemi ležet brankář Lindr, toho si všimnul Čonka a od autové čáry trefil přesnou střelou opuštěnou branku, 2:0. O tři minuty později mohli svěřenci kouče Luboše Prokopce kontrovat, když Čontofalskému vypadla dalekonosná střela Hochmeistera, avšak Harba při dorážce neměl štěstí, a i proto se ve zbytku prvního poločasu stav už neměnil.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala velkou šancí Pražanů, nicméně útočník Škoda svůj únik zakončil obloučkem, který zamířil mimo tyče. Hradečtí se však nevzdávali a usilovně se snažili o vstřelení kontaktní branky. To se málem povedlo v 52. minutě, kdy po centru Haliloviče brankáři Čontofalskému míč nečekaně propadl a poskakoval u brankové čáry.

Největší gólovou šanci měl Hradec v 73. minutě, nejprve odražený míč napálil Malinský, poté se kulatý nesmysl dostal k Hadaščokovi, který ovšem odkrytou branku domácích netrefil. Petroušova parta mohla definitivní pojistku přidat hned vzápětí, ale Jiří Lindr v jasné příležitosti vychytal kapitána Kisela.

Fotbalisté Hradce Králové vsadili v závěru vše na útok a i přes několik zajímavých situací jim dnes nebyl gól přán. Naopak Slavia se v 88. minutě po brejku prosadila potřetí, trefil se střídající Hurka.

Prohra Votroků v Edenu a zároveň vítězství Příbrami nad Brnem 2:0 definitivně stvrdil sestup FC Hradce Králové do Fotbalové národní ligy.

SK Slavia Praha – FC Hradec Králové 3:0 (2:0)

Branky: 14. Kisel, 36. Čonka, 88. Hurka. Rozhodčí: Jílek – Filípek, Zeman. ŽK: 74. Škutka - 79. Malinský. Počet diváků: 6190.

Sestavy: SK Slavia Praha: Čontofalský – Dostál, Bortel, Hubáček, Čonka – Koreš (77. Hurka), Zmrhal, Gecov (55. Petrák), Kisel, Vošahlík – Škoda (70. Škutka).
FC Hradec Králové: Lindr – Plašil (76. Klapka), Hájek, Hochmeister, Poděbradský - Šisler, Schwarz – Malinský, Harba, Halilovič (53. Štěpán) – Kulič (53. Hadaščok)

27.5.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
V přiloženém videu, které bylo nahráno na oficiální klubový YouTube kanál, se můžete podívat na hodnocení trenéra hradeckých fotbalistů Luboše Prokopce po prohraném utkání na Slavii.
Trenér Prokopec hodnotí utkání na Slavii

Předposlední kolo naší nejvyšší fotbalové soutěže zavedlo fotbalisty Hradce Králové do Edenu, kde jim byl protivníkem celek Slavie Praha. Utkání gólově otevřel ve 14. minutě Kisel a do konce první půle se trefil ještě Čonka. V druhém poločase byl na obou stranách šancí dost, ale prosadit se dokázal v závěru pouze slávista Hurka.
Prohra na Slavii znamená sestup do 2. ligy

24.5.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroky čeká v nedělním podvečeru předposlední dějství v Gambrinus lize soutěžního ročníku 2012/2013. Od 18. 00 hodin nastoupí v pražském Edenu proti týmu SK Slavia Praha. Trenér Prokopec povede svůj tým do pátého utkání od svého nástupu na pozici trenéra FC Hradec Králové. „Na utkání se těším. Bude to určitě těžké utkání, ale ukažte mi jedno, které je lehké,“ říká nejmladší kouč v lize.
Na Slavii se pokusíme o nemožné, říká Luboš Prokopec

23.5.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroky čekají v závěru letošního ročníku Gambrinus ligy pouhé dvě utkání. Tím prvním je souboj se Slavií Praha na stadionu v Edenu, tím druhým je příští týden zápas „pod lízátky“ proti Plzni. Na utkání do Edenu pořádá Fanklub Votroci 2000 tradiční zájezd „holobusem“.
Poslední výjezd za Votroky míří do EDENU

Do konce Gambrinus ligy zbývají dvě kola. V nich Votroci zajíždějí na Slavia doma přivítají Plzeň. Jak v rozhovoru řekl Marek Kulič: „Dokud bude třeba jen teoretická šance, pokusíme se o ni.“