27. kolo - SK Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové

Počet diváků: 2390

SK České Budějovice 1 SK České Budějovice
:

SK Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové 1:0 (1:0)
V televizní předehrávce na sebe narazila dvě mužstva, která uzavírají tabulku Gambrinus ligy. Po nevýrazném výkonu ze strany Votroků zůstaly všechny body na jihu Čech a domácí se tak na souseda z tabulky dotáhli na jeden bod.
Utkání se odehrálo za deštivého počasí, kde domácí tým po celou dobu hry udával tempo zápasu. Votroci se blýskli pouze dvěma průniky Hadaščoka a Štěpána v prvním poločasu.
Zato domácí tým byl aktivní od začátku utkání, kdy mohl skórovat z přímého kopu Ferreira a po něm z dobré pozice Benák. Jediná branka utkání padla tři minuty před přestávkou, kdy se k míči dostal „zapomenutý“ Ferreira, nahrál zcela volnému Horovi a ten se sám před Lindrem nemýlil, 1:0. Do poločasové přestávky šli spokojenější domácí.
Obraz hry se příliš nezměnil ani v druhém poločase. Votroci sice hru vyrovnali, ale za čtyřicet pět minut se nedostali k žádné střele na branku. Domácí hrozili z nebezpečných brejků, ale Javorek, Ferreira ani Táborský své dobré šance nevyužili.
Dnes se mohli Votroci dotáhnout na příčky, které znamenají záchranu v lize. Namísto toho dali soupeři šanci nadýchnout se a ještě zamíchat záchranářskými kartami.
SK Dynamo Č. Budějovice: Daněk – Klesa, Lengyel, Machovec, Hanzlík – Hora, Benát, Rýdel, Sandro – Táborský, Linhart
FC Hradec Králové: Lindr – Holeš, Jánošík, Hochmeister, Poděbradský – Malinský, Klapka, Pávek, Schwarz, Štěpán – Hadaščok
Branky: 42. Hora, ŽK: 83. Sandro, 86. Rýdel – 60. Strnad, 63. Jánošík, 74. Schwarz, Rozhodčí: Matějek – Kordula, Peřina, Diváci: 2390

16.5.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar
Mladý kouč „votroků" Luboš Prokopec měl po porážce v Českých Budějovicích mizernou náladu, příští duel označil za zápas roku. „Když porazíme Příbram, budeme mít stejně bodů a lepší vzájemné zápasy. A zase budeme mít vše ve svých rukou."
'Takový výkon se už nikdy nesmí opakovat,' ví trenér

14.5.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar
Mohl dostat svůj tým do vedení. V největší hradecké šanci utkání ale Vojtěcha Štěpána vychytal českobudějovický brankář Michal Daněk. „Chtěl jsem to poslat podél něj, ale už jsem byl moc blízko," říkal nešťastný střelec. „Přitom to byl zápas o tom, kdo dá první gól."
Štěpán: 'Vůbec jsem nemohl usnout.' V záchranu však věří

11.5.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete poslechnout, jak včerejší předehrávku hodnotil trenér Luboš Prokopec
Pozápasová tisková konference

10.5.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V televizní předehrávce na sebe narazila dvě mužstva, která uzavírají tabulku Gambrinus ligy. Po nevýrazném výkonu ze strany Votroků zůstaly všechny body na jihu Čech a domácí se tak na souseda z tabulky dotáhli na jeden bod.
Votroci odevzdali všechny záchranářské body Budějovicím

9.5.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Do konce ligy zbývají čtyři kola. V tom nejbližším dvacátém sedmém se Votroci představí na jihu Čech, kde svedou důležitý souboj s posledním týmem ligové tabulky Dynamem České Budějovice. Utkání se hraje v pátek 10. května od 20.15 hodin a v přímém přenosu ho vysílá TV FANDA.
V pátečním podvečeru zajíždí Votroci do Českých Budějovic.

7.5.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroky čekají v závěru letošního ročníku Gambrinus ligy čtyři utkání. Tím nejbližším je souboj s posledním týmem tabulky Dynamem České Budějovice. Utkání se hraje v pátek 10. května od 20. 15 hodin.
Pojeď podpořit Votroky do Budějovic i TY

6.5.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci sehráli v neděli pod vedením nového kouče Luboše Prokopce víc jak vyrovnaný zápas. Bohužel přísné karty domácímu Harbovi udělaly ve vývoji utkání obrat o sto osmdesát stupňů a z bodů se radovali hosté.