26. kolo - FC Hradec Králové - 1. FC Slovácko

Počet diváků: 4120

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
1. FC Slovácko 3 1. FC Slovácko
:

Již od prvních minut utkání bylo k vidění velké nasazení domácích borců, kteří nedali svým soupeřům jediný centimetr hřiště zadarmo. Tato aktivní hra se také svěřencům kouče Luboše Prokopce brzy vyplatila. Po rohovém kopu nejvýše vyskočil novic v sestavě Michal Pávek a hlavou otevřel stav zápasu, 1:0. Po inkasované brance se hosté ze Slovácka vrhli do útoku a snažili se o brzké vyrovnání. To by se jim bývalo o sedm minut později povedlo, nebýt fantastického zákroku Lindra na brankové čáře proti střele Hlůpika.

Nicméně fotbalisté 1. FC Slovácka se vyrovnání přece jen dočkali. Stalo se tak v 33. minutě, když Valenta poslal míč z přímého kopu nechytatelně do šibenice Lindrovy branky, 1:1. Hradečtí se však nevzdávali a dále příkladně bojovali. 43. minuta patřila jedné osobě, a sice hradeckému patriotovi Marku Kuličovi. Ten se nadechl za půlící čárou k velkému úniku, který zakončil nejlépe, jak mohl. Přesnou střelou z hranice pokutového území tak zařídil vedení zpět pro domácí, 2:1. V samotném závěru prvního poločasu si Slovácko vytvořilo velký tlak, ale hradecká obrana i s potřebnou dávkou štěstí všechny nebezpečné situace odvrátila a mohlo se jít do kabin za jednobrankového vedení pro Votroky.

V krásném počasí na fotbalový stadion v Malšovicích zavítalo více než čtyřtisícovky diváků, mezi nimi nechyběly ani děti z dětského domova z Horního Maršova, které klub FC Hradec Králové na toto utkání pozval.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala velkým náporem domácích a nebylo překvapením, že přišla velká šance na pojištění dosavadního vedení. Průnik agilního Malinského skončil těsně před brankářem Melichárkem a následně se Schwarz pokusil hostujícího gólmana přelobovat, míč ovšem skončil nad.

Hodně emocí mezi diváky vnesla situace z 63. minuty, kdy sudí Paták udělil druhou žlutou kartu Harbovi za údajné simulování a bosenský ofenzivní hráč se musel předčasně pakovat do sprch. Hra měla od teď jasný průběh, hráči Slovácka se vrhli do útoku a Hradec spoléhal na rychlé protiútoky. V 76. minutě vyslal povedenou střelu Valenta, ale Jiří Lindr vytáhl ještě povedenější zákrok a pravou rukou míč vyškrábl.

V 81. minutě přišla černá čtyřminutovka pro celý Všesportovní stadion. Nejprve Volešák uklidil Lindrem vyražený míč zpět do brány a srovnal tak stav střetnutí, 2:2. Bohužel to nebylo vše a o tři minuty později se již hlouček příznivců z Uherského Hradiště radoval z vedoucí branky. Došek prodloužil míč až k Valentovi, jenž svým druhým zásahem zajistil pro svůj tým vedení, 2:3.

V závěru se Hradec Králové již marně snažil o vyrovnání a Slovácko si tedy odváží všechny tři body za výhru 2:3.

FC Hradec Králové – 1. FC Slovácko 2:3 (2:1)
Branky: 14. Pávek, 43. Kulič – 33. a 84. Valenta, 81. Volešák. Rozhodčí: Paták – Kovařík, Kříž. ŽK: 60. Harba - 29. Haša, 34. Kerbr, 66. Kubáň, 90. Kovář. ČK: 63. Harba. Počet diváků: 4120.

Sestavy: FC Hradec Králové: Lindr – Holeš, Hochmeister, Hájek (66. Strnad), Poděbradský – Schwarz (77. Jánošík), Pávek – Štěpán, Harba, Malinský (58. Zelený) – Kulič.
1. FC Slovácko:  Melichárek – Kuncl, Mezlík (74. Kovář), Košút, Kubáň – Hlůpik (70. Volešák), Šumulikoski, Valenta, Kerbr (90. Hála) – Haša, Došek.

7.5.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar
Válel jako zamlada, dal gól, na další přihrál. Jenže bylo to platné jak mrtvému zimník. Hradecký veterán Marek Kulič (37) musel skousnout další domácí porážku, tentokrát se Slováckem 2:3. „Zase jsme pod tlakem," odfrkl si. Všechno vypadalo báječně. Díky Kuličovi vedli „votroci" 2:1, jenže přišlo sporné vyloučení Harise Harby v 64. minutě za simulování.
 Šokovaný veterán Kulič se podivoval: 'Tohle jsem nezažil'

6.5.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete připomenout včerejší utkání proti 1.FC Slovácko prostřednictvím fotografií, které pořídil Luboš Lorinc. Můžete si také prohlédnou bulletin, který byl k včerejšímu utkání vydán.
Fotogalerie a Černobílý gól z utkání proti Slovácku

5.5.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin, Foto: Luboš Lorinc
26. kolo naší nejvyšší fotbalové soutěže nám přisoudilo celek Slovácka. Úvod utkání patřil hradeckým fotbalistům, když díky brankám Pavka a Kuliče ujal vedení, za hosty snížil Valenta. Druhý poločas se díky vyloučení Harby proměnil v obrat Slovácka na 2:3.
Srdnatý výkon Votroků k zisku bodů nestačil

4.5.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Fotbalový klub FC Hradec Králové připravil pro svoje fanoušky jako první v Gambrinus lize přímý přenos z pozápasové tiskové konference. Sledovat ho můžete na webu FC Hradec Králové v sekci ´Média – Živé vysílání´.
Tiskovou konferenci po utkání FC Hradec Králové – 1. FC Slovácko můžete sledovat ŽIVĚ

Maketa nové arény Park Malšovice bude před zápasem FC Hradec Králové - 1.FC Slovácko vystavena vedle VIP stanu za západní tribunou. Prohlédnout si ji může každý návštěvník nedělního utkání od 15.00 hodin.
Přijďte si před utkáním se Slováckem prohlédnout model nové arény

3.5.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
Posledních pět zápasů čeká svěřence trenéra Luboše Prokopce v tomto ročníku a i z tohoto důvodu je nyní každý zápas nesmírně důležitý. V neděli od 17:00 hodin nás čeká jedenácté Slovácko a opět půjde o hodně.