25. kolo - FK Teplice - FC Hradec Králové

Počet diváků: 3215

FK Teplice 0 FK Teplice
FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
:

Los 25. kola naší nejvyšší fotbalové soutěže svedl proti sobě celky Teplic a Hradce Králové. Přímý souboj o zachování ligové příslušnosti začal mnohem lépe pro Votroky, když se hned v první minutě trefil Šisler. V prvním poločase přidal druhý zásah Schwarz. Hradec dvoubrankové vedení již nepustil, i když brankář Lindr musel několikrát tasit doslova famózní zákroky.

Vstup do nesmírně důležitého utkání začal pro partu nového kouče Luboše Prokopce nejlépe, jak vůbec mohl. Už po 35 vteřinách přeloboval Šisler brankáře Grigara a k údivu všech míč nádherně vymetl šibenici, 0:1. Raketový start fotbalistů Hradce Králové pokračoval i nadále a po zásluze z toho byl druhý gól. Petr Schwarz se probojoval do samostatného úniku, následně obstřelil Grigara, míč nejprve směřoval mimo branku, ale díky nerovnosti terénu nabral správný směr a to do opuštěné branky Teplic, 0:2.

Po úvodním šoku se domácí začali tlačit do útoku a nebezpečný byl především Litsingiho přímý kop, který Lindr vyrazil. Hráči Teplic byli častěji u míče a snažili se ze všech sil o vstřelení kontaktní branky. K té bylo blízko v 39. minutě, kdy u branky Jiřího Lindra vznikl velký závar, po němž se ke střele dostal Vachoušek, avšak jeho pokus z úhlu skončil těsně nad. V samotném závěru prvního poločasu zahrávali domácí několik standardních situací, ale hradecká obrana v čele s jistým gólmanem Lindrem dvoubrankové vedení ubránila.

V druhé pětačtyřicetiminutovce se obraz hry neměl, domácí se tlačili do útoku a Hradec čekal na nebezpečné protiútoky. V 59. minutě se do vápna dostal Mahmutovič a jeho přízemní střelu musel Lindr likvidovat pohotovým zákrokem. Hned vzápětí přišla další šance a opět u toho byl bosenský snajpr Aidin Mahmutovič, tentokrát jeho střela z otočky minula tyč hradecké branky jen o kousek.

V 62. minutě mohl definitivně potvrdit zisk tří bodů Hadaščok, jenž se octil v bezprostřední blízkosti teplické branky, ale míč si cestu za záda brankáře Grigara nenašel. Samotný závěr patřil jednomu muži na hřišti a nebyl jím nikdo jiný než strážce hradecké svatyně Jiří Lindr. Zlikvidoval hned několik nebezpečných situací a přiváděl ofenzivní hráče Teplic k zoufalství.

Stav se již tedy neměnil a Votroci si tak mohli užívat pozápasovou radost ze zisku tří bodů společně s fantastickými fanoušky, kteří v Teplicích vytvořili domácí prostředí a měli nemalou zásluhou na výhře v tomto důležitém utkání.

FK Teplice – FC Hradec Králové 0:2 (0:2)
Branky: 1. Šisler, 15. Schwarz. Rozhodčí: Franěk – Wilczek, Tacina. ŽK: 12. Kaufman, 23. Ljevakovič, 86. Jablonský, 89. Litsingi -  24. Hadaščok, 40. Šisler, 55. Hájek. Počet diváků: 3215.

Sestavy: FK Teplice: Grigar – Kaufman, Lüftner (27. Janič), Vondrášek (79. Kerič), Jablonský, Podaný, Litsingi, Ljevakovič, Vachoušek, Jindráček, Mahmutovič.
FC Hradec Králové: Lindr – Holeš, Hochmeister, Hájek, Poděbradský - Šisler, Schwarz (63. Strnad) - Štěpán (90. Jánošík), Klapka - Kulič (56. Uškovič), Hadaščok.

30.4.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Český rozhlas - Jaroslav Plašil
V 31 letech je historicky nejmladším koučem v Gambrinus lize a na svou premiéru může mít příjemné vzpomínky. Fotbalisté Hradce Králové pod novým trenérem Lubošem Prokopcem zvítězili v utkání 25. kola v Teplicích a v tabulce už nejsou na sestupové příčce.
Historicky nejmladší kouč fotbalové GL zažil vítěznou premiéru

29.4.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci nedělní zápas zvládli a z Teplic si odvezli tři body za výhru 2:0. Velkou zásluhu na výhře měli neúnavní fanoušci FC Hradec Králové, kteří byli v důležitém zápase dvanáctým hráčem. Ti se v druhé polovině týdne mohou s novou trenérskou dvojicí osobně setkat.
Poděkování míří fanouškům

29.4.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník: Jiří Tůma
Měl jen týden na to, aby pozvedl uvadající fotbalisty Hradce Králové. A povedlo se mu to na jedničku. „Votroci" vyhráli klíčový duel v Teplicích 2:0, v Gambrinus lize poskočili ze sestupové příčky a nejmladší kouč v historii ligy Luboš Prokopec je za hrdinu.
Štastný kouč po cenném vítězství pravil: 'Klukům patří dík'

28.4.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
Podívejte se na pozápasové hodnocení nového kouče Luboše Prokopce po utkání v Teplicích, kde Votroci vyhráli 0:2.
Trenér Prokopec hodnotí utkání v Teplicích

Los 25. kola naší nejvyšší fotbalové soutěže svedl proti sobě celky Teplic a Hradce Králové. Přímý souboj o zachování ligové příslušnosti začal mnohem lépe pro Votroky, když se hned v první minutě trefil Šisler. V prvním poločase přidal ještě druhý zásah Schwarz.
V Teplicích vítězná premiéra trenéra Prokopce

26.4.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Nedělní zápas v Teplicích se dá nazvat také tím zlomovým. Jednak výsledek hodně napoví do dalších bojů o záchranu a jednak se budou přepisovat fotbalové dějiny, kdy do ostrého zápasu povede prvoligový tým nejmladší trenér v historii české kopané Luboš Prokopec (31).
Na důležitý zápas v Teplicích s výraznou podporou fanoušků

23.4.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Na víkendový zápas připravil Fanklub Votroci 2000 společně se společností ECE akci „Za Votroky do Teplic autobusem ZDARMA“. O autobusový zájezd je obrovský zájem, proto akci podpořil i samotný klub a zaplatí „rodinný autobus“ pro rodiny s dětmi.
Rodinám s dětmi platí autobus do Teplic klub

18.4.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
I když je před Votroky jeden z dalších těžkých domácích zápasů, tentokrát s Duklou Praha (neděle 21. 4. 17. 00 hod.), fanklub společně se společností ECE již nyní zve fanoušky černobílých barev na důležitý zápas do Teplic (neděle 28. 4.).
Do Teplic pojede jak populární „holobus“, tak luxusní autobus pro rodiny s dětmi.

20 Jiří Lindr 0 - 90 - - -
16 Petr Schwarz 0 - 64 15 - -

5 Admir Ljevakovič 0 - 90 - 22 -
25 Aidin Mahmutovič 0 - 90 - - -
12 Andrej Kerić 79 - 90 - - -
18 David Jablonský 0 - 18 - 88 -
28 Franci Litsingi 0 - 90 - 89 -
26 Jakub Podaný 0 - 90 - - -