23. kolo - FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové

Počet diváků: 5116

FC Slovan Liberec 1 FC Slovan Liberec
:

FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

Votroci odjížděli do Liberce s touhou urvat nějaký ten bod. Bohužel sen se jim rozplynul v 52. minutě, kdy skóre zápasu načal Rybalka a jediným gólem rozhodnul prvoligový zápas.
V utkání udělal trenér Plíšek celkem tři změny. Namísto zraněných Lindra a Klapky nastoupil do branky Koubek a Klapku nahradil Kulič. Vykartovaného Fukala zastoupil ve své prvoligové premiéře Hájek.
Votroci vtrhli do zápasu bez bázně a hany. Za čtvrthodiny hry si vypracovali dvě dobré příležitosti, ale ani jedna hlavička v podání Kuliče, respektive Hadaščoka mezi tyče nemířila. Po dvaceti minutách se připomněli také domácí a střela Štajnera z hranice penalty mířila jen těsně nad.
V 28. měli domácí ještě větší příležitost. Kušnír našel ve vápně Šurala a ten mířil jen těsně vedle Koubkovy svatyně. Za dvě minuty opět přišla šance na hradecké straně. Plašil zacentroval a v dobrém postavení se ocitli Kulič se Štěpánem. Míč však mířil zpět do hrací plochy, namísto do liberecké branky.
Do konce poločasu měl příležitost ještě Kulič, který však „halfvolejem“ branku netrefil a Rybalkovu šanci hradecká obrana zblokovala.
Začátek poločasu ovládli domácí. Ti dostali hostující obranu pod částečný tlak, který dokázal v gól přetavit v 52. Rybalka. Ten si naběhl na centr Kušníra a nebylo pro něj problém trefit odkrytou Koubkovu branku, 1:0. Votroky branka zaskočila a v těchto fázích hry měli více ze hry hráči Slovanu.
Příležitost na srovnání skóre přišla v 63., po nádherné kombinaci Harba - Kulič se dostal před brankáře Kováře osamocený Harba, ovšem jeho příležitost včasným vyběhnutím zlikvidoval domácí brankář Kovář. Hned vzápětí zkoušel štěstí střelou z dálky opět Harba, ale jeho pokus skončil v náruči domácího gólmana.
Domácí mohl do dvoubrankového vedení poslat Štajner, který si ideálně naběhl za obranu na pas Kováče, jenže jeho střele chyběly milimetry. V závěru se rýsovala příležitost pro dvojici Hadaščok – Uškovič, ale přihrávku od Kuliče ani jeden nezpracoval a soupeř tvořící se nebezpečí zažehnal.
Votroci tak ztracené body ze závěru utkání s Boleslaví zpět nezískali a z Liberce nakonec odjeli s jednobrankovou porážkou. Nyní je v domácím prostředí čeká nevyzpytatelná Dukla Praha, která v souběžně hraném utkání deklasovala Jablonec 5:1.
FC Slovan Liberec: Kovář – Kušnír, Kováč, Kelič, Frýdek – Coufal (65. Rabušic), Rybalka, Štajne (87. Karišik)r, Janů – Delarge (77. Mouhamadou), Rybalka
FC Hradec Králové: Koubek – Plašil, Hochmeister, Hájek, Poděbradský – Hadaščok (79. Schwarz), Šisler, Strnad (60. Uškovič), Harba, Štěpán – Kulič (75. Voltr)
Branka: 52. Rybalka, ŽK: Kušnír – Hadaščok, Uškovič, Počet diváků: 5116, Rozhodčí: Kalenda – Pospíšil, Hájek

15.4.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete poslechnout, jak hodnotili sobotní zápas trenéři Jiří Plíšek a Jaroslav Šilhavý. Přiložena je také fotogalerie.
Tisková konference po utkání v Liberci

13.4.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci odjížděli do Liberce s touhou urvat nějaký ten bod. Bohužel sen se jim rozplynul v 52. minutě, kdy skóre zápasu načal Rybalka a jediným gólem rozhodnul prvoligový zápas.
Votroci v Liberci na body nedosáhli

12.4.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V rámci 23. kola Gambrinus ligy zajíždí tým FC Hradec Králové v sobotu odpoledne na sever Čech, aby od 16. 00 hodin svedl další boj o důležité body s momentálně s pátým týmem prvoligové tabulky FC Slovan Liberec.
Votroci chtějí u Nisy uspět

11.4.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Vojtěch Hadaščok přišel před začátkem jarní části ligy na poslední chvíli. V dresu sobotního soupeře nastoupil celkem k 38 utkáním, nyní bude mít proti "svému" týmu premiéru v černobílém dresu.
V Liberci mám motivaci uspět, říká Vojta Hadaščok

Další důležitý zápas čeká Votroky o víkendu v sobotu. A jelikož ČT zkouší nový model přenosů, netelevizní utkání se hrají v jednotný začátek 16. 00 hodin. Pojeď Votroky povzbudit do Liberce i TY!