21. kolo - FC Zbrojovka Brno - FC Hradec Králové

FC Zbrojovka Brno 1 FC Zbrojovka Brno
FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
:

FC Zbrojovka Brno – FC Hradec Králové 1:3 (0:1)

V důležitém utkání hráči v černých dresech zabrali a z metropole Moravy si vezou plný bodový zisk. O branky se podělili Šisler, Hochmeister a Uškovič.

V nedělním souboji dvou týmů, které zřejmě budou do posledního kola bojovat o ligovou příslušnost, se očekával tuhý boj. Kdo však navštívil toto utkání, byl příjemně překvapen. Na stadionu v Srbské ulici se hrál na dobře připraveném terénu pohledný, technický fotbal s množstvím šancí.
Trenér Plíšek od začátku utkání nasadil Filipa Klapku, naopak kvůli problémům se zády nenastoupil Holeš. Přítomnost Klapky byla znát. V rozehrávce byl přesný, a když bylo potřeba hru zklidnit, učinil tak. A vlastně byl u počátku první brankové příležitosti již v 9. minutě. Uprostřed hřiště vybojoval míč, přihrál rozeběhnutému Hadaščokovi, který s milimetrovou přesností našel před brankou volného Šislera. Pro něho již nebyl problém skórovat, 0:1.
Po úvodní brance i nadále pokračovala ofenzíva hostí. V 21. zatáhl míč Štěpán k brankové čáře Brna, poslal prudký centr do malého vápna a domácí brankář Petr míč ve svých rukou neudržel. K němu se tak dostal Harba, jenže jeho prudká střela skončila na břevně a následně na brankové čáře domácí svatině. Za tři minuty jen o chloupek nedosáhl na centr Štěpána Hadaščok a v 26. „vystřihl“ ukázkové nůžky Hadaščok. Míč však skončil těsně nad brněnskou brankou.
Po půlhodině hry sáhl domácí trenér Čuhel ke střídání. Ze hry stáhl nevýrazného Šoljiče a na hřiště poslal hráče černé pleti Traoreho. Ten hru výrazně oživil a Brno se opět dostalo do hry. V 35. kopal přímý kop Zavadil a jeho projektil skončil na tyči Lindrovy branky. O tři minuty později opět Zavadil a jeho „přímák“, tentokrát jej posadil přesně na hlavu Škody, ale Jiří Lindr byl na místě. I přes závěrečný nápor domácích hráčů na konci poločasu šli Votroci do kabin s jednobrankovým vedením.
Tlak domácích pokračoval i po změně stran, ale byli to naopak hosté, kteří po deseti minutách hry opět skórovali. Přímý kop do vápna zacentroval Štěpán, nejvýše vyskočil Fukal, který vrátil míč na Hochmeistera a ten hlavičkou překonal desorientovaného domácího brankáře Petra, 0:2.
Domácí se však ani v tento moment nevzdali. V 61. zatáhl míč do pokutového území Švancara, kterého atakoval Šisler. Domácí útočník šikovně spadl (vypíchnutý míč) a rozhodčí Hrubeš nařídil penaltu. Tu následně s přehledem proměnil Zavadil, 1:2. Tím se domácí tým dostal do hry a do vápna Votroků létal jeden nebezpečný centr za druhým. Dnes však obrana, včele s brankářem Lindrem, pracovala na jedničku. A když se již zdálo, že se domácím podaří vsítit vyrovnávací branku, do střely se na brankové čáře „položil“ bojovník Poděbradský.
V poslední minutě vyšlo trenéru Plíškovi střídání. Na půlící čáře se míče zmocnil Kulič, přesným pasem našel uzdraveného Uškoviče a ten přeloboval vyběhnutého domácího brankáře Petra a tím dal definitivní tečku dnešnímu utkání, 1:3.
Votroci si v důležitém utkání výhru jednoznačně zasloužili. Oporou týmu byl brankář Lindr, obrannou linii režíroval kapitán Fukal a do svého vystřídání dal hře myšlenku uzdravený Klapka. Ovšem pochvalu zaslouží všichni Votroci, kteří si v Brně vykoledovali tři body.
FC Zbrojovka Brno: Petr – Pašek, Sus, Pernica, Hyčka (65. Markovič) – Mezlík, Zavadil, Šoljič (30. Šoljič), Lutonský (55. Husár) – Švancara, Škoda
FC Hradec Králové: Lindr – Plašil, Fukal, Hochmeister, Poděbradský – Harba, Šisler, Strnad, Klapka (74. Uškovič), Štěpán (82. Kujič) – Hadaščok
Branky: 61. Zavadil – 10. Šisler, 55. Hochmeister, 90. Uškovič, Rozhodčí: Hrubeš – Wilczek, Kovařík, Počet diváků: 1826, ŽK: Mezlík, Pašek, Hyčka - Hadaščok, Lindr

2.4.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar, Foto: Deník
Fotbalisté Hradce Králové slaví první vítězství na cizím hřišti a únik ze sestupových pozic. Škorpil sice na lavičce nebyl, ale dodal potřebné štěstí. Přišel, viděl, zvítězil. Trenérský doyen Ladislav Škorpil se v minulém týdnu připojil k realizačnímu týmu Hradce Králové a s „votroky" hned vyválčil první výhru od 18. listopadu loňského roku. A extrémně důležitou. „Votroci" se díky triumfu 3:1 v Brně, premiérovému na cizím trávníku, odpoutali ze sestupových příček.
Pohled DENÍKU na nedělní zápas

31.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete poslechnout hodnocení Jiřího Plíška po utkání FC Zbrojovka Brno - FC Hradec Králové 1:3.
Tisková konference po utkání v Brně

31.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin, FOTO: Deník - Drahomír Stulír
Votroci si v Brně vykoledovali tři body

29.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Velikonoční neděle bude svědkem velmi důležitého zápasu. Votroci zajíždí do Brna, kde se od 15. 00 hodin na stadionu v ulici Srbská porvou o prvoligové body s místní Zbrojovkou. Sportovní manažer Ladislav Škorpil v týdnu „posílil“ jejich lavičku.
V Brně se očekává boj o každý míč, říká asistent trenéra Karel Podhajský

27.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V uplynulých dnech absolvoval Tomáš Holeš reprezentační sraz s jedenadvacítkou. Nejprve ho čekal souboj s Ukrajinou (1:1) a posléze s Tureckem (0:0). Společně s Tomášem Koubkem odehrál celý zápas proti Ukrajině, do utkání proti Turecku nezasáhl.
V tabulce se musíme dostat do klidnějších vod, říká Tomáš Holeš

26.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
O víkendu se opět po reprezentační přestávce rozjede Gambrinus liga. Votroci zajíždí do Brna k veledůležitému utkání a ty můžeš být při tom.