20. kolo - FC Hradec Králové - AC Sparta Praha

Datum utkání: 17.3.2013 17:00
Počet diváků: 6947

AC Sparta Praha 2 AC Sparta Praha
:

Hradečtí fotbalisté předvedli nejlepší možný vstup do zápasu, jaký mohli. Již ve 3. minutě poslal Holeš z pravé strany krásný centr, který hlavou umístil Vojta Štěpán za záda bezmocného Vaclíka, 1:0. Pokud by někdo čekal, že po inkasovaném gólu se vrhne Sparta do útoku, tak byl možná překvapen. Domácí i nadále byli při chuti a ukázali několik hezkých kombinačních protiútoků, kterým chybělo pouze jedno. Pořádné střelecké zakončení. Sparťané sice byli častěji u míče, ale brankář Lindr nemusel řešit žádnou vážnější situaci.

Ve 27. minutě došlo bohužel k nešťastnému zranění Jana Šislera, kterého musel na hřišti nahradit Schwarz. O devět minut později se Sparta dostala k velké možnosti na vyrovnání. Centrovaný míč propadl na zadní tyč, kde se ocitl zcela sám Lafata, ovšem ten z bezprostřední blízkosti napálil pouze tyč hradecké branky.

Když už někteří diváci odcházeli na poločasové občerstvení, tak z ničeho nic udeřili hosté z Prahy. Po zaváhání hradecké obrany se k míči dostal Krejčí a technickou ranou stanovil poločasový stav na 1:1.

Svěřenci kouče Plíška mohli do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupit podobně jako do půle první. Velkou gólovou příležitost měla na svědomí dvojice Harba, Štěpán. Prvně jmenovaný poslal na bránu hostů pozemní centr, který ještě jemně tečoval Štěpán a brankář Vaclík měl plné ruce práce se zlikvidováním této šance.

Následně se hra přesunula spíše do středu hřiště, kde obě mužstva bojovala doslova o každý metr hřiště. Později začala Sparta získávat územní převahu a vypracovala si několik rohových kopů, avšak k přímému ohrožení svatyně Lindra nedošlo. V 80. minutě se náhle objevil v pokutovém území Krejčí a střelou z úhlu překonal gólmana Lindra, 1:2. V samotném závěru zápasu se domácí už prosadit nedokázali, Sparta zkušeně držela míč na svých kopačkách a nedala hradeckým fotbalistům žádnou šanci na vyrovnání.

Pražská Sparta tedy až na po třetí dokázala v Hradci Králové vyhrát, všechny body si odváží především díky dvěma zásahům mladíka Krejčího.

FC Hradec Králové – AC Sparta Praha 1:2 (1:1)

Branky: 3. Štěpán – 45+2 a 80. Krejčí. Rozhodčí: Kocourek – Pospíšil, Kříž. ŽK: 10. Lindr, 68. Jánošík. Počet diváků: 6947.
Sestavy: FC Hradec Králové: Lindr – Holeš, Fukal, Jánošík, Poděbradský – Šisler (27. Schwarz), Strnad, Štěpán (81. Zelený), Harba, Halilovič – Hadaščok (74. Kulič).
AC Sparta Praha: Vaclík – Švejdík, Hybš (79. Kweuke), Zápotočný, Holek – Matějovský, Krejčí, Kadlec (85. Hušbauer), Vácha – Přikryl (63. Bednář), Lafata.

18.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Obraně Sparty dělali mejvíce problémy dva Vojtové: Štěpán a Hadaščok. Prvně jmenovaný dal v úvodu utkání krásný gól hlavou. Jak hodnotí nedělní utkání Vojtěch Štěpán s odstupem 24 hodin?
Gól byl pěkný. Škoda že nevedl k zisku alespoň bodu, říká střelec úvodní branky Štěpán

17.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: David Solnař, Foto: Luboš Lorinc
V rámci 20. kola naší nejvyšší fotbalové soutěže zavítal do Hradce Králové aktuálně druhý celek tabulky. Hned v úvodu střetnutí se prosadil Štěpán a poslal Hradec do vedení. Sparta vyrovnala zásluhou Krejčího na konci první půle. V závěru zápasu se opět trefil Krejčí a zařídil tak výhru pro Spartu.
Votroky obral o všechny body sparťan Krejčí

15.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Honza přišel do Hradce Králové minulou zimu. Do domácího zápasu se Spartou, které se hrálo jako první jarní utkání v roce 2012, zasáhl jen jako střídající hráč. V podzimním zápase na Letné již by v základu a měl dvě velké šance ke skórování. Nyní se chce v zápase proti Spartě Praha, společně s celým týmem, odrazit od jarních výsledkových nezdarů.
Jak na Spartu? Návod nám dal Jablonec, říká Honza Šisler

14.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Jiří Tůma
Sparta byla hrou až zaskočená. Vyjde to v neděli znovu?
Deník se ohlíží za domácími zápasy se Spartou

14.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V neděli zavítá do Hradce Králové momentálně druhý tým tabulky Gambrinus ligy, Sparta Praha. Na utkání se připravují nejenom samotní hráči, ale také bezpečnostní a organizační složky.
Utkání se Spartou Praha jako rizikové

12.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Měl kopec smůly. Zranění přišlo v prvním jarním kole sezóny 2011/2012 proti Spartě, pak půlroku léčby. Letní přípravu prodělal celou … Jenže přišla generálka na HFK Olomouc a zranění se obnovilo. Filip Klapka se na hřiště vrací po dlouhé, skoro roční pauze. Na Bazalech absolvoval 30 minut hry.
Jsem zdráv - říká s úlevou Filip Klapka

4.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Příští sobotu Votroci zajíždí do Ostravy k 19. kolu Gambrinus ligy. Dnes přišlo z FA ČR potvrzení o 20. kole, kdy „pod lízátka“ přijede pražská Sparta.