2. kolo - FC Hradec Králové - FK Baumit Jablonec

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
FK Baumit Jablonec 2 FK Baumit Jablonec
:

FC Hradec Králové - FK Baumit Jablonec 2:2 (0:1)

Pod lízátka dorazil soupeř, který bude i v letošní sezóně bojovat o evropské poháry. H Votroky tak čekal další těžký soupeř.

Průběh hry tomu také odpovídal. Prvních patnáct minut se oba soupeři pouze jen tak oťukávali, ale hned z první standardní situace uhodilo. Na rohový kop Jablonce si nejvýše vyskočil nikým nekrytý ostrostřelec Lafata a hosté se poměrně snadno jeho přesnou hlavičkou dostali do vedení, 0:1. Votroci se z šokujícího úvodu oklepali až po deseti minutách. V 20. utekl Poděbradský po křídle, ale namísto přihrávky před brankáře volil zpětnou nahrávku na Šislera, který houf bránících těl hostujících hráčů neprostřelil. V podstatě z protiútoku mohl zvýšit Kovařík, ale ten z kroku otevřenou branku Lindra netrefil. Do poločasu se poté ani jeden ze soupeřů již do žádné vážnější situace nedostal.

Druhý poločas začal podobně jako ten první. Hned z prvního útoku hosté zvýšili na rozdíl dvou branek. Kopic si míč „potáhnul“ středem hřiště a vystřelil z 20 metrů. Nový Jabulani před Lindrem „zaplaval“ a k údivu všech přítomných skončil za jeho zády. Votroci se ani po inkasované druhé brance nevzdali.K útokům hlavně velel aktivní Šisler. Ten v rozmezí pár minut dvakrát z dálky prověřil Valeše. Pak ale přišla 68. a domácí Harba vystřelil do branky hostí, kde na brankové čáře zahrál rukou Vít Beneš a míč vyrazil. Následovala penalta a k překvapení všech pouze žlutá karta v ruce sudího Kocourka. Penaltu s přehledem proměnil domácí útočník Dvořák, 1:2. Tato situace domácí pořádně nakopla a zvýšili obrátky. Výsledkem bylo několik slibných šancí. Ta gólová však přišla pět minut před koncem zápasu. Vojta Štěpán zacentroval na volného Uškoviče, ten nejprve nohou Valeše nepřekonal, ale následná dorážka hlavou již znamenala vyrovnávací branku, 2:2. Skóre se mohlo ještě měnit v poslední minutě zápasu, ale ostrostřelec Lafata tentokrát trefil pouze tyč Lindrovy branky.

FC Hradec Králové: Lindr – Holeš, Hochmeister, Fukal, Poděbradský – Štěpán, Pávek (60. Uškovič), Šisler (84. Edunov), Harba, Zelený (57. Rezek) – Dvořák
FK Bauxit Jablonec: Valeš – Eliáš, Beneš, Novák, Jablonský – Kopic (85. Třešňák), Čížek (79. Vaněk), Loučka, Piták, – Lafata, Kovařík (64. Zoubele)

Branky: Dvořák, Uškovič – Lafata, Kopic, ŽK: Holeš, Dvořák – Beneš, Novák, Eliáš,
Počet diváků: 3 959

6.8.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin, foto Tomáš Brixi
Zde si můžete prohlédnout fotografie z pátečního duelu mezi Votroky a Baumitem Jablonec. Také zde můžete hlasovat o nejlepšího domácího hráče tohoto zápasu.
Fotogalerie a anketa nejlepšího hráče zápasu FC Hradec Králové - FK Baumit Jablonec

3.8.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Pár okamžiků po zápase FC Hradec Králové - FK Baumit Jablonec 2:2 jsme požádali domácího trenéra ohodnocení.
Pozápasové hodnocení trenéra Jiřího Plíška

Pod lízátka dorazil soupeř, který bude i v letošní sezóně bojovat o evropské poháry. H Votroky tak čekal další těžký soupeř.
Votroci urvali s Jabloncem bod

3.8.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Mf Dnes - Radomír Machek
První domácí zápas nového angažmá a hned proti sobě bude mít trenéra, který tým vedl před ním. Navíc úspěšně, což mu svojí náklonností dávali najevo také hradečtí fanoušci. S tím se musí vyrovnat nový trenér Hradce Králové Jiří Plíšek v pátečním ligovém utkání s Jabloncem.
Hned napoprvé doma se fotbalisté Hradce postaví nedávnému trenérovi

2.8.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Předehrávku druhého kola obstará zápas FC Hradec Králové – FK Baumit Jablonec. Votroci se před domácím publikem představí od 20.15 hodin.
Podzimní ligovou premiéru obstará souboj s FK Baumit Jablonec

1.8.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V prvním jarním zápase loňské sezóny proti Liberci nastoupil ke své ligové premiéře jako osmnáctiletý. Po půlroce učinkování v nejvyšší soutěži patří k oporám zadních řad Votroků a všímají si ho trenéři jiných týmů. Ano, řeč je o Tomáši Holešovi.