19. kolo - FC Baník Ostrava - FC Hradec Králové

Počet diváků: 9617

FC Baník Ostrava 3 FC Baník Ostrava
:

19. kolo Gambrinus ligy FC Baník Ostrava - FC Hradec Králové 3:0 (2:0)

Votroci odjížděli do Ostravy s cílem uhrát nějaký ten bod v bitvě o záchranu. Bohužel, tento plán dostal trhlinu již ve čtvrté minutě utkání, kdy domácí poslal do vedení Baroš. Do svého vystřídání přidal ještě dva góly a výrazně posunul „Baníkovce“ do klidnějších vod prvoligové tabulky.
Trenér Plíšek udělal v sestavě, oproti posledním zápasům, tři změny. Do hry poslal Schwarze, Hadaščoka a Poděbradského. Naopak na lavičce zůstali Halilovič, Štěpán a Strnad. Snaha byla jasná, co nejdéle neinkasovat a naopak domácí pozlobit rychlými brejky. Jak již bylo zmíněno, vše vzalo za své hned v úvodu utkání, kdy se probil středem hřiště Milan Baroš a podél vyběhnutého Koubka zajistil domácím rychlé vedení 1:0.
Votroci se snažili na rychlý gól zareagovat a více drželi míč na svých kopačkách. Ve dvacáté minutě zkusil štěstí z 20 metrů Šisler, ale jeho projektil mířil těsně nad ostravskou branku. Po půlhodině hry se ozval opět Baroš, kterého do samostatného úniku vyslal Jan Hable. Reprezentační útočník si hravě poradil s nabídnutou šancí a lobem zvýšil vedení domácích na 2:0. Těsně před koncem prvního poločasu mohl snížit Harba, který se obtočil okolo ostravského beka, ale jeho levačka mířila vysoko nad.
Do druhého poločasu trenér Plíšek reagoval na vývoj utkání dvojím střídáním. Namísto Schwarze přišel Strnad a Plašila vystřídal Halilovič. Byli to však domácí, kteří si vytvořili první šanci. Kukec se probojoval do vápna Votroků, předložil Barošovi, ale toho tentokrát trojice hradeckých zadáků ubránila. V 51. minutě měli Votroci velice slibnou příležitost ke skórování. Po faulu na Harbu nařídil rozhodčí Paták přímý kop z hranice ostravského velkého vápna a k jeho exekuci se postavil Halilovič. Točená střela však o centimetry minula levý horní růžek Bártovy branky.
Své střelecké galapředstavení dokončil Milan Baroš v 54. minutě, když prošel obranou hradeckých fotbalistů Kukec, vystřelil a jeho křižná střela skončila na pravé tyči Koubkovy branky. Na odražený míč si naběhl Baroš a pro něho již nebyl problém, uklidit ho do prázdné branky. Tím také stanovil konečný výsledek utkání a završil svůj hattrick.
Ve zbytku zápasu měli Votroci sice herní převahu, ale ta ke vstřelení byť jediného, čestného úspěchu nevedla. Votroci sice měli po celou dobu zápasu míč častěji na svých kopačkách, ale dnes je porazila vysoká produktivita domácího týmu, respektive Milana Baroše. Ten si po zásluze v 78. minutě, při svém střídání, užil ovace 9617 domácích příznivců.
FC Baník Ostrava: Bárta – Stožický, Vomáčka, Kaprálik, Starý – Fantiš, Hable, Droppa, Soukup (15. Kraut) – Kukec (82. Lukeš), Baroš (78. Milosavljev)
FC Hradec Králové: Koubek – Plašil (46. Halilovič), Fukal, Jánošík, Poděbradský – Holeš, Schwarz (46. Strnad), Šisler, Harba – Kulič (60. Klapka), Hadaščok
Branky: Baroš 3, ŽK: Šisler, Rozhodčí: Paták – Filípek, Gallo, Počet diváků: 9617

9.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete poslechnout, jak hodnotil utkání v Ostravě trenér Votroků Jiří Plíšek.
Hodnocení utkání trenérem Plíškem na pozápasové tiskové konferenci

Votroci odjížděli do Ostravy s cílem uhrát nějaký ten bod v bitvě o záchranu. Bohužel, tento plán dostal trhlinu již ve čtvrté minutě utkání, kdy domácí poslal do vedení Baroš. Do svého vystřídání přidal ještě dva góly a výrazně posunul „Baníkovce“ do klidnějších vod prvoligové tabulky.
Milan Baroš svým hattrickem zařídil tři body pro Baník

8.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Pavel Král
Brankář hradeckých fotbalistů Tomáš Koubek se na střet s ostravskou ikonou a bouřlivou kulisu Bazalů moc těší. „Na nějaké pocity není čas. Je samozřejmě super, že si člověk podá ruku s Milanem Barošem, ale hodnej na něj nebudu já ani spoluhráči," říká.
'Baroš? Věřím, že nás extra zlobit nebude,' doufá gólman

8.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Následující víkend všem fotbalovým nadšencům nabízí 19. kolo Gambrinus ligy. V jeho rámci se v sobotu 9. března Votroci střetnou o veledůležité body s Baníkem Ostrava. Utkání na Bazalech začíná v 15. 00 hodin.
V sobotu na Bazalech proti Baníku

7.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Marek má za sebou dvě utkání v bíločerném dresu. Bohužel zatím ani jednou neprožil opojení z vítězství. Nyní by rád smůlu protrhnul v Ostravě. Tam bude zřejmě Votroky čekat plný dům domácích fanoušků „Pojeď nás do Ostravy podpořit i ty a dostaneš lístek na Spartu ZDARMA,“ vybízí fanoušky FC Hradec Králové zimní posila Votroků.