18. kolo - FC Hradec Králové - SK Sigma Olomouc

Počet diváků:

SK Sigma Olomouc 2 SK Sigma Olomouc
:

FC Hradec Králové – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:1)
Votroky dnes čekal velmi silný soupeř, s pohárovými ambicemi. V prvním poločase byla více na míči Sigma, v tom druhém jasně dominoval domácí tým. Bohužel, Hanáci své šance proměnili, domácí vyšli naprázdno.
Vše začalo ve druhé minutě zápasu. Kulič se zboku dostal k brance Olomouckých, ale jeho střela na vzdálenější tyč do branky soupeře cestu nenašla. Dvě minuty nato přišlo zaváhání v obranné fázi Votroků, Navrátil se dostal za obranu a Koubek šanci neměl, 0:1. Srovnání mohlo přijít po čtvrt hodině hry. Na Jánošíkův přímý kop si naběhl Harba, jenže ke smůle domácích jeho hlavička skončila na břevně Zlámalovy svatyně a s následnou dorážkou si již gólman hostí poradil.
Po této hradecké super šanci, jako by se domácí zalekli tíhy situace a Sigma převzala otěže hry. Po půlhodině hry měl příležitost Ordoš a v 36. minutě Koubek konečky prstů vytěsnil na roh Pospíšilův „přímák“. Na druhé straně také bravurně zasáhl Zlámal proti Halilovičově hlavičce pod břevno.
Poločas tak skončil jednobrankovým vedením hostí. Do druhého nastoupili Votroci s cílem, výsledek otočit. Jenže, jak poznamenal jeden z fanoušků, kdyby dnes na olomouckou branku „pálili“ do půlnoci, branku by stejně nedali. Všem „tutovkám“ v podání domácích hráčů však předcházela 52. minuta a zvýšení hostí na 0:2, když se pro střelu z vápna rozhodl autor první branky Navrátil a vymetl pravou šibenici Koubkovy branky.
Zahazování „tutových“ příležitostí začal domácí kapitán Fukal. Jeho střela z malého vápna skončila nad. V 77. minutě ho napodobil Jánošík, který z metru trefil hostujícího brankáře. Další závar přišel v 82. minutě, jenže nikdo z Votroků míč nedokázal „čímkoliv“ dostat do branky soupeře. Pět minut před koncem selhal Voltr, následně Halilovičova „jedovka“ skončila těsně vedle a ani závar v poslední minutě ke kýženému úspěchu nevedl.
Jak poznamenal trenér domácích: „My jsme dnes prohráli díky chybám v prvním poločase a díky špatnému řešení brankových příležitostí v poločase druhém.“ Olomouc si tak z Hradce Králové odvezla všechny body za vítězství 2:0, Votroci se budou muset pokusit o nápravu v utkání na Bazalech.
Branky:4. Navrátil, 52. Navrátil, ŽK: Strnad, Halilovič – Ordoš, Navrátil, Vepřek, Rozhodčí: Příhoda - Kovařík, Hrabovský, Počet diváků: 3452
FC Hradec Králové: Koubek – Holeš (75. Voltr), Jánošík, Fukal, Plašil – Štěpán (54. Hadaščok), Šisler, Strnad (54. Schwarz), Harba, Halilovič – Kulič
SK Sigma Olomouc:Zlámal – Dreksa, Vepřek, Janotka, Šindelář – Ordoš, Navrátil (89. Varadi), Schulmeister (81. Petr), Houska, Pospíšil (87. Habusta) – Doležal

6.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
S kapitánem Votroků jsme se ohlédli za nedělním utkání s Olomoucí a zepteli jsme se ho, jak vidí nadcházející souboj v Ostravě.
Rozhovor s Milanem Fukalem

5.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar
Rozhovor Deníku s Markem Kuličem a hodnocení Votroků v zápase proti Olomouci.
'Boby' s Žitem 44 olomouckou branku zabetonovali

4.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete prohlédnout fotografie z včerejšího utkání proti Sigmě Olomouc (0:2).
Utkání s Olomoucí objektivem Luboše Lorince

4.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Petr Tomeš
Trenér Plíšek reagoval na předchozí kritiku Pivarníka
Jak zaznamenal reakce trenérů DENÍK?

3.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroky dnes čekal velmi silný soupeř, s pohárovými ambicemi. V prvním poločase byla více na míči Sigma, v tom druhém jasně dominoval domácí tým. Bohužel, Hanáci své šance proměnili, domácí vyšli naprázdno.
I přes řadu gólových příležitostí na kopačkách Votroků, tři body bere Sigma

3.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník
O tom, že fanoušci poženou fotbalisty FC Hradec Králové v cestě za záchranou Gambrinus ligy, není pochyb. Jasně najevo to dali už v úvodním jarním mači v Jihlavě, kde jen samotný kotel v mrazivém počasí čítal podle klubového webu 216 příznivců.
Hradec může být na podporu od svých fanoušků hrdý

1.3.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Nedělní odpoledne lze nazvat jako souboj Hradce Králové s Olomoucí. Od 17. 00 hodin svedou souboj Votroci se Sigmou o důležité prvoligové body a v sedm večer pak Hradečtí lvi přivítají v šestém zápase play-off Kohouty z Olomouce.
V neděli Votroci hostí Sigmu Olomouc

Také na zápas se Sigmou Olomouc je připravený bulletin, ve kterém se na 50 stránkách dočtete vše, co je v klubu nového a co vás zajímá.
V neděli opět vyjde Černobílý gól

28.2.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Mf Dnes - Raqdomír Machek
Diváci v hledišti sice budou svým oblečením připomínat, že se hraje v zimě, ale pohled na hřiště bude přesvědčovat o něčem jiném. Jen tři dny po zatím posledním sněžení a čtyři dny před prvním jarním ligovým zápasem v Hradci Králové je totiž téměř jisté, že se nedělní utkání s Olomoucí odehraje na výborně upraveném a jarně zeleném trávníku.
Jarní fotbalová premiéra v Hradci je na dohled, trávník ji neohrozí

27.2.2013, tým FCHK: , autor: admin
Běžela 77. minuta a na zasněžený trávník Vysočiny Jihlava vběhla nová posila hradeckých Votroků Vojtěch Hadaščok. Za necelou čtvrthodinu se sice do vyložené šance nedostal, ale Votroci si od jeho příchodu hodně slibují.
V neděli se musíme soustředit hlavně na svůj výkon a zápas odmakat, říká nová akvizice Votroků

26.2.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
O víkendu to v celé České republice vypadalo spíše jako v předvečer Vánoc, ale vstupem do nového týdne jako když mávne kouzelným proutkem a sníh pro letošní zimu zřejmě zmizel v Hradci Králové nadobro.