16. kolo - FK Baumit Jablonec - FC Hradec Králové

FK Baumit Jablonec 3 FK Baumit Jablonec
FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
:

FK Baumit Jablonec - FC Hradec Králové 3:2 (2:2)

Votroci zajížděli na sever Čech s cílem, pokusit se bodovat s tabulkově silnějším soupeřem. K tomu měli po prvních 45 minutách velice blízko. Bohužel díky devadesáti vteřinám, které se rozdělily na dva poločasy, nakonec z Jablonce nevezou ani bod.

I když bylo před zápasem jasné, že bude nutno uhlídat kanonýra domácích Davida Lafatu, byl to právě domácí ostrostřelec, kdo otevřel již v 6. minutě skóre. Našel si místo k zakončení po rohovém kopu a střelou na přední tyč překonal Koubka. Votroky však tento okamžik rozhodně nesrazil na kolena a hráli v Jablonci výbornou partii. Po několika nadějných protiútocích bez gólového efektu přišla 16., kdy Vojta Štěpán s přesností hodináře vyslal na steč do soupeřova velkého vápna Harise Harbu. Ten si míč zasekl, popostrčil si ho na svoji silnější levou a technickou střelou překonal Valeše v brance Jablonce, 1:1. Votrokům v tento moment narostla křídla a zaměstnávali soupeřovu obranu. V dobrých pozicích se objevili Štěpán, Šisler i Poděbradský, ale ani jeden nedokázal svoji příležitost proměnit. To se podařilo až v 27. Halilovičovi, který si naběhl na centr Hochmeistera a poslal Votroky hlavou do vedení, 1:2. Jak již bylo napsáno v úvodu, přišel závěr poločasu, chvilková nekoncentrovanost, které po odvráceném rohovém kopu využil domácí Štochl a těsně před přestávkou srovnal na 2:2.

Mnozí diváci po přestávce ještě ani nedosedli do svých sedaček a po přenesení hry se řítil na branku Votroků domácí Kopic, zacentroval před branku Koubka a rozhodčí Zelinka posoudil vzájemný souboj Kovaříka a Holeše jako zakázaný. Následovala penalta a červená karta pro hradeckého beka. Z pokutového kopu se domácí ostrostřelec nemýlil, poslal zelenočerné do vedení 3:2 a na své konto si připsal již 13 branku této sezóny. I v oslabení Votroci nesložili zbraně a pokoušeli se srovnat skóre. Domácí tým však disponuje zkušeným kádrem, který hostující celek do vážnější šance nepustil. Naopak domácí měli několik slibných šancí, ale Koubka v brance překonat nedokázali.

Poslední vystoupení na podzim dopadlo pro Votroky smutně. Po dobrém výkonu si ze severu Čech neodvezli ani bod.

Sestava FK Bauxit Jablonec: Valeš – Kysela, Beneš (37. Štochl), Novák, Jablonský – Kopic (79. Třešňák), Piták (87. Vaněk), Loučka, Čížek, Kovařík – Lafata
FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Jánošík, Fukal, Poděbradský – Halilovič, Šisler (85. Zec), Hochmeister (87. Pávek), Strnad (71. Zelený), Harba – Štěpán
Branky: Lafata 2, Štochl – Harba, Halilovič, ŽK: Kopic – Halilovič, Poděbradský, Zelený, ČK: Holeš

26.11.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Sobotní utkání FK Baumit Jablonec – FC Hradec Králové shlédlo díky přímému přenosu velké množství fotbalových fanoušků. Utkání se muselo líbit. Hodně gólů, technický fotbal, výborná fotbalová kulisa. Zápas se však ještě dohrával po závěrečném hvizdu sudího Zelinky …
Tvrdý zásah policie proti fanouškům FC Hradec Králové

Zde si můžete prohlédnout fotogalerii ze sobotního utkání s Jabloncem a přečíst si články, jak utkání popsaly DENÍK a MF DNES.
Ohlédnutí za sobotním utkáním v Jablonci nad Nisou

25.11.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete poslechnout, jak na tiskové konferenci hodnotili poslední duel podzimu v Gambrinus lize trenéři Jiří Plíšek a domácí Václav Kotal.
Tisková konference po zápase FK Baumit Jablonec - FC Hradec Králové

24.11.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci zajížděli na sever Čech s cílem, pokusit se bodovat s tabulkově silnějším soupeřem. K tomu měli po prvních 45 minutách velice blízko. Bohužel díky devadesáti vteřinám, které se rozdělily na dva poločasy, nakonec z Jablonce nevezou ani bod.
V Jablonci dobrý výkon bez bodové odměny

23.11.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Tým FC Hradec Králové se díky výhře nad pražskou Slavií vyhoupl na dvanáctou příčku tabulky. „Liga je tak vyrovnaná, že my se musíme pokusit bodovat i na hřištích soupeřů z popředí tabulky. Nyní jedeme do Jablonce, tak právě tam bychom chtěli bodově uspět,“ říká kouč Jiří Plíšek.
Fotbalovou podzimní pouť Gambrinus ligou zakončí Votroci v sobotu v Jablonci

22.11.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Dnes jsme se zeptali Jana Šislera ještě na to, jak viděl vítězný zápas proti a jak se těší do Jablonce. V rozhovoru se také dozvíte, proč nebude jeho manželka utkání sledovat živě.
Zápas se Slavií nám vyšel. Nyní se ale již díváme na ten další s Jabloncem

21.11.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroky čekají na závěr podzimu dva důležité duely. V sobotu 24. 11. se nejprve střetnou o ligové body v Jablonci s místním Baumitem a příští čtvrtek 29. 11. pak změří síly v osmifinále Poháru České pošty s vedoucím týmem Gambrinus ligy FC Viktoria Plzeň.