15. kolo - FC Hradec Králové - SK Slavia Praha

Počet diváků: 5025

FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
SK Slavia Praha 2 SK Slavia Praha
:

Chladné počasí svědčilo v úvodu utkání hostům z Prahy, jelikož první šanci si připsali právě oni. Zmrhalovu hlavičku, jež směřovala do odkryté branky, hbitě odvrátil Holeš. Avšak z následného rohu se již početný sektor hostí radoval z vedoucí branky. Latka přetažený centr vrátil zpět do ohně, kde se nejlépe zorientoval Nitrianský a propálil vše, co mu stálo v cestě, 0:1.

Hradečtí se však nenechali zaskočit a snažili se o bleskové vyrovnaní. To se podařilo hned v 18. minutě, kdy se po přímém kopu nejlépe zorientoval útočník Dušan Uškovič a míč dopravil za záda brankáře Berkovce, 1:1.

Po gólové pasáži se oba celky přestali hnát do útoku a byl k vidění fotbal nepříliš lahodící oku diváka. Jako blesk z čistého nebe pak přišel v 33. minutě gólový úder slovenského snajpra Dušana Uškoviče. Ten využil zaváhání obrany hostů a samostatný únik s přehledem zakončil, 2:1. Ve zbývajícím čase se v první půli již nic významného nestalo a tak Votroci odcházeli po skvělém obratu do kabin s jednobrankovým vedením.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili lépe domácí, to když se Harba dostal do dobré příležitosti, ale hostující obránce Hubáček na poslední chvíli míč zblokoval na rohový kop. I z něho přišlo několik možností, které však nikdo z hráčů Hradce Králové do sítě uklidit nedokázal.

V 59. zahrozili i fotbalisté Slavie Praha a konkrétně to byla nepříjemná hlavička útočníka Škody. Slávisté zvyšovali aktivitu a o šest minut později již bylo vyrovnáno. Juhar našel v pokutovém území Kisela a ten prostřelil brankáře Koubka, 2:2.
Svěřenci kouče Petra Rady byli v této chvíli aktivnějším celkem, což dokládá šance Martina Juhara, ovšem jeho střela z penaltového pultíku zamířila nad. V 78. minutě přišel skvělý fotbalový okamžik z kopaček střídajícího bosenského útočníka Emira Haliloviče. Ten se po individuálním průniku po pravé straně dokázal prosadit a zařídil vedení zpátky pro domácí barvy, 3:2.

V závěru střetnutí se Slavia pochopitelně snažila o vyrovnání a měla tak územní převahu. V 90. minutě měl 100% šanci hostující stoper Latka, ale v jasné příležitosti přestřelil domácí svatyni. Tudíž svěřenci Jiřího Plíška dnes zvládli nesmírně důležitý zápas proti pražské Slavii a tři body zůstávají na stadionu pod malšovickými lízátky.

Branky: 18. a 33. Uškovič, 78. Halilovič - 10. Nitrianský, 64. Kisel. Rozhodčí: Nenadál – Kovařík, Gallo. ŽK: 80. Šisler - 62. Hubáček, 76. Škoda. Počet diváků: 5025.

FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Jánošík, Fukal, Poděbradský – Strnad, Šisler, Hochmeister, Štěpán (89. Pávek), Harba – Uškovič (65. Halilovič).
SK Slavia Praha: Berkovec – Hubáček, Nitrianský, Čonka, Latka – Juhar, Kisel, Zmrhal, Koreš (88. Dostál), Jarolím (84. Dobrotka) – Škoda.

20.11.2012, tým FCHK: , autor: Deník, Radek Špryňar
„Votroci" po čase zase porazili pražskou Slavii, u předchozí výhry nad "sešívanými" byl jako hráč také současný šéf hradeckého fotbalu. Když „votroci" v květnu roku 1994 naposledy vyběhli se Slavií, byl ještě v roli hráče, dokonce kapitána. Na další výhru čekal Hradec osmnáct let a z Richarda Jukla se stal mezitím generální ředitel klubu. „Vždycky jsem si myslel, že Slavia pro nás byla docela přijatelný soupeř. Ale asi to tak nebylo," směje se po nedělním euforickém vítězství 3:2.
Jukl se podivoval: 'Osmnáct let? Překvapilo mě to'

19.11.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete prohlédnout fotogarii a bulletin Černobílý gól ze včerejšího zápasu. Dejte také hlas hráči, který se vám v zápase nejvíce líbil.
Fotogalerie, anketa a bulletin ze zápasu FC Hradec Králové - SK Slavia Praha

18.11.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
V rámci 15. kola naší nejvyšší fotbalové soutěže zavítala do Hradce Králové pražská Slavia. Utkání bylo nezvykle bohaté na branky, padlo jich hned pět. Po dvou brankách se trefil Uškovič a jednou Halilovič.
Votroci proti pražské Slavii vystříleli tři body

16.11.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci budou chtít v neděli napravit bodovou ztrátu ze zápasu s Českými Budějovicemi. Do Hradce Králové přijede momentálně osmý tým tabulky SK Slavia Praha (17.00 hod).
V neděli pod lízátka zavítá Slavia Praha

15.11.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar
Gólman Hradce Králové a reprezentační fotbalové jednadvacítky si skvěle rozumí se spoluhráčem Tomášem Holešem, letošního Silvestra stráví v Londýně.