13. kolo - FC Hradec Králové - SK Dynamo České Budějovice

Datum utkání: 4.11.2012 15:00
Počet diváků: 2652

SK České Budějovice 1 SK České Budějovice
:

Hned v úvodu utkání o sobě dal vědět bosenský útočník Harba, když po individuálním průniku vyslal střelu ze 17 metrů, která jen těsně minula branku hostí. Nicméně i hosté se brzy osmělili a zásluhu na tom měla jedovatá střela Benáta, brankář Koubek byl však pozorný. Domácí fotbalisté měli častěji míč na svých kopačkách, ale většina útoků končila na pozorné českobudějovické defenzivě.

Ve 26. minutě si vysloužil potlesk tribun agilní Harba, jeho levačka nadělala brankáři Daňkovi pořádné problémy.  O pět minut později vytvořila dvojice Harba, Hochmeister před brankou soupeře pořádný závar a gólman Daněk musel hasit hned několik tečovaných dorážek. O okamžik později a opět byl u toho Haris Harba. Tentokrát jeho střela na zadní tyč minula českobudějovickou svatyni o pouhé centimetry.

V závěru prvního poločasu byl nečekaně celek z jižních Čech hned dvakrát blízko vstřelení úvodní branky.  Po povedeném centru Táborského trefil Sandro hlavou břevno. Následně se odražený míč snesl přímo na kopačky brazilské akvizice a ta z bezprostřední blízkosti netrefila zcela odkrytou branku.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala opatrněji a obě mužstva se snažila vyvarovat nepřesností. To se změnilo v 60. minutě, kdy byli svěřenci trenéra Plíška blízko gólu. Poděbradského centr nedokázal do branky usměrnit nikdo z útočné dvojice Dvořák, Uškovič. O několik minut později vystrčili růžky i hráči z Českých Budějovic. Hostující Táborský se pokusil přehodit Tomáše Koubka, ale míč skončil mimo tři tyče.

V 70. minutě opět velká šance a opět u toho byl ofenzivní záložník Harba. Jeho střela z voleje se ovšem nepovedla a skončila vysoko nad. Votroci měli nyní velkou územní převahu a další brankové příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat. Například střela Harby z hranice malého vápna měla dobré parametry, ovšem za zády brankáře Daňka neskončila.
Jako blesk z čistého nebe přišel únik hostujícího Táborského, který byl v pokutovém území stažen Šislerem a rozhodčí Nenadál nařídil penaltu. Za svůj zákrok obdržel Jan Šisler červenou kartu. K  exekuci pokutového kopu se postavil Řezniček a chladnokrevně proměnil, 0:1.

V samotném závěru zápasu se již Hradec Králové i přes velký tlak k žádné šanci nedostal, a proto si hosté z Českých Budějovic odváží všechny body.

Branky:
84. Řezníček z PK. Rozhodčí: Nenadál – Kovařík, Gallo. ŽK: 33. Harba, 56. Šisler, 59. Dvořák - 31. Rýdel. ČK: 80. Šisler. Počet diváků: 2652.

FC Hradec Králové: Koubek – Holeš (86. Zec), Jánošík, Fukal, Poděbradský – Hochmeister, Šisler, Štěpán (70. Halilovič), Harba (90. Zelený) – Dvořák, Uškovič.
SK Dynamo České Budějovice: Daněk – Novák, Lengyel, Halama, Machovec – Sandro (90. Otepka), Rýdel, Javorek, Benát, Táborský (86. Taborský) – Řezníček (90. Hanzlík).

4.11.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
V rámci 13. kola naší nejvyšší fotbalové soutěže zavítal do Hradce Králové celek z jižních Čech. V utkání bylo k vidění mnoho šancí na obou stranách, ale nakonec jediný, kdo dokázal vstřelit gól, byl hostující Řezníček a to z pokutového kopu.
Votroci doma podlehli Českým Budějovicím

2.11.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Na fanoušky nedělního utkání čeká bulletin plný informací. Také tentokrát se na 40 stranách klubového časopisu dozví mnoho aktuálních informací z klubu a budou si moci přečíst zajímavé rozhovory nejenom s hráči, ale také s partnerkou jednoho z nich, či fanouškem z kotle.
Při utkání s Budějovicemi opět vyjde Černobílý gól

V nedělním utkání, ale také v těch následujících, se pořadatelská služba zaměří na porušování zákazu používání pyrotechniky na Malšovickém stadionu.
Přísný zákaz používání pyrotechniky platí na každý zápas

V 13. kole Gambrinus ligy se Votroci střetnou s Dynamem České Budějovice. V zápase půjde oběma soupeřům o hodně. Přijď je povzbudit i ty!
V neděli začíná prvoligový duel již v 15. 00 hodin

1.11.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V neděli čeká Votroky velmi důležité měření sil s Českými Budějovicemi (15.00). Pod lízátka zavítá tým, který je v současné době na předposledním místě Gambrinus ligy a má o tři body méně, než domácí Votroci. O důležitosti utkání také ví kapitán Votroků Milan Fukal: „Určitě veledůležité utkání. Připomíná mi to zápas s Teplicemi, kdy byl soupeř bod před námi a utkání bylo vlastně o šest bodů.“