Počet diváků: 200

FC Hradec Králové 4 FC Hradec Králové
1. FK Příbram 2 1. FK Příbram
:

Již úvod utkání napověděl, že se dnes můžou přítomní diváci těšit na pohledné fotbalové akce a na spoustu branek. V 6. minutě došlo k zaváhání hradecké obrany v čele s brankářem Lindrem a příbramský Pleško neměl problém tuto chybu chladnokrevně potrestat, 0:1. O minutu později se poprvé ukázala bosenská posila Haris Harba, když ideální nahrávkou vybídl Voltra k povedené střele, kterou musel příbramský Krček vytěsnit na rohový kop.

V 16. minutě došlo  vyrovnání zápasu a vše zařídil Jiří Janoušek. Jeho přesná dělovka znamenala změna stavu, 1:1. I nadále pokračovala ofenzivní podívaná, kdy šance střídala šance. Ve 22. minutě fotbalisté Příbrami předvedli ukázkový brejk, na jehož konci zazvonila tyč Lindrovy svatyně. Uběhla jedna minuta a situace se opakovala, tentokrát však makedonský střelec Zoran Danoski mířil přesně, 1:2. Hradečtí se však nevzdávali a hnali se do útoku. To přineslo své ovoce v 38. minutě, kdy se Štěpán po samostatném úniku z levé strany dokázal prosadit, 2:2. V samotném závěru první půle předvedla Plíškova parta drtivý nápor, který skončil zaslouženým gólem. Slovenský útočník Uškovič nedal elegantním lobem brankáři Krčkovi žádnou šanci, 3:2.

V druhé pětačtyřicetiminutovce se tempo hry zklidnilo a obě mužstva začala hrát více z obrany. Nicméně Hradci se podařilo ještě jednou skórovat, to když se Tomáš Rezek prosadil uvnitř pokutového území a upravil tak stav utkání na 4:2.

Bezprostředně po utkání okomentoval záložník Jan Šisler dnešní vítězství následovně: „Máme za sebou týden velmi náročné přípravy a dnes to nebyl lehký zápas. Museli jsme otáčet nepříznivý stav, každý z nás si sáhnul na dno a je dobře, že se nám podařilo vyhrát. Ten vysoký počet branek je nejspíš způsoben tou únavou, pak snadněji dochází ke ztrátě koncentrace, což se potvrdilo poměrně vysokým počtem chyb na obou stranách,“ říká hradecký Šisler.

FC Hradec Králové – 1.FK Příbram 4:2 (3:2)

Branky: 16. Janoušek, 38. Štěpán, 44. Uškovič, 57. Rezek - 6. Pleško, 23. Danoski. Počet diváků: 200.

Sestava: FC Hradec Králové:  Lindr (46. Ottmar) - Poděbradský, Jurky, Fukal, Zelený - Voltr (46. Rezek), Šisler, Janoušek (46. Hochmeister), Štěpán (63. P. Dvořák) - Harba, Uškovič (63. Malinský).
1. FK  Příbram - I. poločas: Krček - P. Pilík, Hájovský, Kvída, Divíšek - Mareš, Mojdl, T. Pilík, Pleško - Koukal, Danoski.
II. poločas: Brauneis - Macháček, Andrejevič, McKeown, Mišůn - Kostorek, Mojdl, Viacente, Djuketič - Dušek, Šlapák.

23.6.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin, foto: Stanislav Zezula
Fotbalisté Hradce Králové si v druhém přípravném utkání proti Příbrami připsali první výhru pod novým trenérem Jiřím Plíškem a navíc si s chutí zastříleli.