Místo konání: Turecko, Antálya
Počet diváků:

PFC Lokomotiv Plovdiv 0 PFC Lokomotiv Plovdiv
:

PFC Lokomotiv Plovdiv (BUL) - FC Hradec Králové 0:1 (0:0), přípravné utkání, Turecko - Antálya

Sobotní utkání se odehrálo za silného větru. Šlo o poslední vystoupení Votroků na herním soustředění v turecké Antályi a hradečtí hráči ho 13 dní před úvodním utkáním jarní části Gambrinus ligy zvládli.
V úvodních 30 minutách se však Votrokům hra příliš nedařila, vázla jim kombinace, kazili hodně přihrávek. Proto byl také soupeř více v držení míče a častěji na jejich polovině. Nutno podotknout, že soupeř měl v úvodu utkání výraznou podporu větru. Na druhou stranu, pozorná defenziva Votroků soupeře do žádné brankové příležitosti nepustila.
V 34. se začali hráči FC Hradec Králové prosazovat také směrem k soupeřově brance a Harba, který v této minutě hledal zpětnou přihrávkou v pokutovém území Kuliče, byl u všech z nich. U té první však jeho spoluhráči chybělo k úspěšnému zakončení snad jen půl kroku. O dvě minuty později se prosadil opět Harba, ale jeho technickou střelu, po přihrávce Štěpána, chytil bulharský gólman. V 42. přišla kombinace Plašila a Harby, kterou zakončil střelou z 16m druhý jmenovaný. Gólman jeho technickou střelu však s menšími obtížemi kryl. V poslední minutě první půle našel Koubek výkopem Hochmeistera, ten hlavou sklep na Kuliče, který vyslal do běhu „rychlonožku“ Štěpána. Jeho milimetrová přihrávka jako na stříbrném podnose našla Harbu, jehož znovu vychytal brankář soupeře a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.
Těsně po úvodním hvizdu do druhého dějství prošel Holeš přes 3 protihráče, přihrávkou našel Kuliče, který centrem na přední tyč předložil Halilovičovi. Jemu se však nepodařilo míč usměrnit do poloopuštěné branky. Po hodině hry opět Halilovič a jeho „bomba“ z 22 metrů a bulharský brankář byl zase na místě.  V 71. konečně přišla branková příležitost Votroků. Poděbradský nejprve zatáhl míč po pravé straně a následně přesným centrem našel hlavu Zece. Ta skončila v soupeřově síti u pravé tyče, 1:0.
V závěru utkání si již žádný ze soupeřů výraznější šanci nevypracoval a Votroci si za větší aktivitu v zápase připsali další zasloužené vítězství.
V neděli je čeká poslední den soustředění a již v pondělí zamíří zpět domů. Generálku na jarní část Gambrinus ligy sehrají příští sobotu ve Sportovním centru Nymburk proti diviznímu celku Dobrovic.

Sestava FC Hradec Králové: Koubek - Holeš (60. Poděbradský), Jánošík (77. Simerský), Fukal (60. Zelený), Plašil (77. Hájek) - Harba, Hochmeister, Šisler, Halilovič (68. Voltr) - Kulič (75. Pávek), Štěpán (68. Zec)
Branka: 71. Zec

9.2.2013, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin