Počet diváků: 150

1. HFK Olomouc 1 1. HFK Olomouc
:

Generálka Votrokům nevyšla a na hřišti druholigového nováčka podlehli 0:1.

V posledním přípravném utkání nastoupili hráči FC Hradec Králové na hřišti nováčka druhé ligy HFK Olomouc. Tento tým vede bývalý trenér Votroků Oldřich Machala a generálka jeho bývalým svěřencům nevyšla.

Přitom již v 5. mohl skórovat Dvořák, který vyskočil na centr Strnada, ale jeho slabá hlavička směřovala přímo doprostřed branky. O chvilku později se blýskalo na druhé straně, když nejprve Lindr neudržel centr, ale s dorážkou domácího Biolka si se štěstím poradil. Po čtvrt hodině hry byla k vidění pěkná střela Poděbradského z 18 metrů po autu Strnada, ale obrana domácích jeho pokus zablokovala a míč skončil v zámezí za domácí brankou.

Druhý poločas začal pro Votroky hodně nešťastně. Hned po minutě hry doplatil na velký důraz domácích Filip Klapka a s poraněním kolene musel opustit hřiště. O dvě minuty později, přesněji v 48. minutě, domácí zahrávali roh, míč propadl až na zadní tyč Lindrovy branky, kde stál domácí Kovář, pro kterého již nebyl problém z brankové čáry dorazit míč do sítě Votroků, 1:0. V druhém poločase se Votroci již do žádné výraznější šance nedostali. Naopak domácí si připravili ještě dvě slibné šance, které Lindr zlikvidoval.

Dnes se hrálo poslední přípravné utkání před dalším ročníkem Gambrinus ligy. To Votrokům příliš nevyšlo. Asi největší ztrátou je zranění Filipa Klapky, který doplatil na důraz domácích hráčů. Ti měli na hřišti nejenom výškovou převahu, ale také svým důrazem byli pro hosty velice nepříjemným soupeřem.

Jiří Plíšek, trenér: „Pro nás je to určitě nepovedené utkání. Chyběla nám rychlá práce s míčem a také pohyb. Na naší straně bylo mnoho nevynucených chyb. Co mě však mrzí ze všeho nejvíce, to je ztráta Filipa Klapky, který se ještě dnes podrobí vyšetření.“

HFK Olomouc - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

Sestava FC Hradec Králové: Lindr – Holeš, Fukal, Hochmeister,Poděbradský – Štěpán (79. Edunov), Strnad, Klapka (47. Šisler), Zelený (60. Voltr) – Harba, Dvořák(67. Uškovič)
Branka: 48. Kovář, Počet diváků: 150, ŽK: Čtvrtníček, Kobylík, Murín - Šisler

24.7.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník: Pavel Ryšavý, Foto Lubomír Douděra
Záložník klubu FC Hradec Králové si poranil stejné koleno jako na jaře. Vazy sice drží, ale na diagnózu hráč musí ještě čekat.
Přišel další Klapkův pech: fotbalista je totiž znovu zraněný

23.7.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin, foto Lubomír Douděra
Generálce před Gambrinus ligou byl také přítomen fotograf Lubomír Douděra. Zde si můžete prohlédnout, jak zachytil jednotlivé okamžiky utkání.