Počet diváků: 50

FK Dukla Praha 5 FK Dukla Praha
FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
:

Na přátelský zápas proti pražské Dukle cestovali fotbalisté Hradce Králové přímo z kondičního soustředění v jabloneckých Břízkách. Všudypřítomná únava na hráčích byla tedy znát, i přesto se však hrál atraktivní fotbal, ve kterém se do střeleckých listin zapsalo hned sedm hráčů.

První zajímavou střelu na bránu měli na svědomí domácí, konkrétně se jednalo o nepříjemnou střelu Kaloudy, která jen těsně minula břevno hradecké branky. Ve 20. minutě se fotbalisté Dukly Prahy ujali vedení, po protiútoku postupovala na bránu dvojice Malý, Pázler, druhý jmenovaný po ideální přihrávce uklidil míč do odkryté branky, 1:0. Hned po obdržení úvodního gólu se Votroci vrhnuli do útoku a získali několik rohových kopů, z nichž vytěžil šanci Šisler, ale jeho dělovka z hranice pokutového území minula domácí svatyni o několik decimetrů.

Ve 29. minutě se z rohového kopu opět prosadila Dukla, hlavou se trefil Božič, 2:0. A o dvě minuty později se svěřenci trenéra Luboše Kozla dostali již do tříbrankového vedení, z voleje levačkou zamířil přesně k tyči Přeučil, 3:0.

Do druhé půle vyběhla obě mužstva v pozměněných sestavách, nicméně střelecký apetit ofenzívy Dukly se nezastavil. V 53. minutě si nešťastně srazil míč do vlastní brány hostující Pávek a bylo to 4:0. Poté ovšem přišla fotbalová paráda na druhé straně, kterou měl na svědomí Petr Schwarz. Jeho přímý volný kop z levé strany vymetl dokonale šibenici, 4:1.

V 66. minutě byl v pokutovém území přidržen Pávek a sudí Houdek nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Edunov a nekompromisní dělovkou snížil na 4:2. Hradečtí zlepšili pohyb a byli v této fázi utkání lepším týmem, což mohl potvrdit v dobré šanci Mrázek, avšak jeho pokus mířil nad. V samotném závěru utkání přebrali otěže fotbalisté Dukly Prahy a bylo z toho několik šancí. V 84. minutě se po rohovém kopu prosadil domácí Štětina a určil tak konečný stav dnešního střetnutí na 5:2.

FK Dukla Praha – FC Hradec Králové 5:2 (3:0)

Sestava: FK Dukla Praha: I. poločas: Rada – Hašek, Božič, Vorel, Pospíšil – Malý, Gedeon, Kalouda – Podrazký, Přeučil, Pázler. II. poločas: Šebek – Romera, Štetina, Hell, Vrzal – Marič, Tenkl, Ouedraogo – Engelmann, Chigou, Jíra.
FC Hradec Králové:  I. poločas: Ottmar - Poděbradský, Fukal, Petrášek, Zelený - Strnad, Šisler - Voltr, Harba, Malinský (30. Zec) – Dvořák (30.Uškovič). II. poločas: Lindr - Holeš, Hochmeister, Pávek, Janoušek – Schwarz, Shejbal, Štěpán, Zec (60. Hodas) – Uškovič (60. Mrázek), Edunov.

Branky: 20. Pázler, 29. Božič, 31. Přeučil, 53. Pávek (vla.), 84. Štětina  - 55. Schwarz, 66. Edunov z PK.  Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Hrabovský.  Počet diváků: 50.

30.6.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
Jak s Příbramí, tak i v Praze na Julisce padala spousta branek. Ovšem tentokrát to dopadlo hůře pro mužstvo FC Hradec Králové, které inkasovalo hned pětkrát.