Počet diváků: 350

FC Zbrojovka Brno 1 FC Zbrojovka Brno
:

FC Hradec Králové - FC Zbrojovka Brno 1:1 (0:1)

K další přípravě Votroci zajížděli do Moravské Třebové, kde se utkali se staronovým účastníkem Gambrinus ligy FC Zbrojovkou Brno. Utkání nakonec vítěze nepoznalo a soupeři se rozešli smírně 1:1.

Před utkání Votroci avizovali nového hráče dozadních řad Petra Kaspřáka, který nakonec do zápasu neskočil až ve 2. poločase. Ten první začal šancí Harby na straně FC Hradec Králové a dalekonosnou střelou Švancary na straně druhé. Skóre se však měnilo až v 16., kdy Mezlík kolmicí vyslal Jurčíka, kterého v pokutovém území fauloval Hochmeister a nařízenou penaltu Švancara bezpečně proměnil, 0:1. Poté byli hosté lepším týmem, ale žádnou stoprocentní příležitost si nevypracovali. Na straně domácích byl horší pohyb, hodně kazili a prakticky se do žádné větší šance nedostali.

Votroci svoji hru zpřesnili až ve druhém dějství. Vyústěním převahy byl gól v 52., kdy po pěkné kombinaci na jeden dotek mezi Dvořákem a Zeleným, druhý jmenovaný odcentroval a Štěpán se nemýlil, 1:1. Za deset minut bylo ještě veseleji, ale rozhodčí nesmyslně samostatný únik Zeleného a následný gól neuznal pro ofsajd. Do konce utkání si Votroci ještě vypracovali dvě slibné šance, ale skóre se již neměnilo.

Do druhého poločasu nastoupil zkoušený Kaspřák,ale hra se odehrávala spíše na polovině soupeře, takže žádnou složitější situaci řešit nemusel. Ale přesto byl jeho výkon příslibem do dalších zápasů a o jeho angažování se rozhodne v příštím týdnu.

Sestava FC Hradec Králové: Koubek - Holeš, Hochmeister, Fukal (46. Kaspřák), Pávek - Štěpán (64. Edunov), Klapka (85. Schwarz), Strnad (46. Šisler), Zelený (72. Voltr), Harba (81.Zec) - Dvořák (71. Mrázek)

Branky: Štěpán - Švancara, Diváků 350, Rozhodčí Trávníček

14.7.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci remizovali s Brnem 1:1

6 Tomáš Malinský 0 - 90 - - -