11. kolo - FC Hradec Králové - FK Teplice

Počet diváků: 3101

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
FK Teplice 0 FK Teplice
:

V rámci 11. kola naší nejvyšší fotbalové soutěže zavítal do mlhou zahaleného Hradce Králové celek Teplic. Hlavní hvězdou utkání se stalo útočné duo Uškovič, Dvořák, jejich branky zajistily důležitý zisk tří bodů proti Teplicím.

Do utkání vstoupili lépe Hradečtí a na své konto si též připsali první šanci. O tu se postaral povedeným průnikem Šisler, který našel zpětnou přihrávkou Hochmeistera, jenž svojí střelou nadělal teplické obraně pořádné problémy. Avšak co se nepovedlo teď, se povedlo o pouhé dvě minuty později. Honza Šisler prudkým centrem našel v malém vápně Dvořáka, který chladnokrevně usměrnil míč za záda bezmocného Grigara, 1:0.

Na tribunách ještě nedozněl oslavný jásot a slovenský útočník Uškovič měl na kopačce druhý gól. Jeho pumelice z hranice pokutového území však mezi tři tyče nezamířila. Fotbalisté Hradce Králové byli i nadále při chuti, což dokládá příležitost agilního Šislera z 30. minuty. Avšak pokusu z 15 metrů chyběla větší přesnost.

V závěru prvního poločasu se začali osmělovat i hosté z Teplic, kteří spoléhali spíše na brejkové situace. Ovšem i přes zvýšenou aktivitu si Teplice v prvním dějství nepřipsali jedinou střelu na brankáře Koubka a poločas tak skončil zaslouženým jednobrankovým vedením Votroků.

Do druhé půle vstoupili hráči Teplic aktivně a domácí obrana měla najednou plné ruce práce. Nebezpečná situace byla k vidění například v 61. minutě, kdy prudká hlavička Lukáše zamířila nad Koubkovu branku. Neméně zajímavá branková šance se udála o několik okamžiků později, kdy se z pravé strany řítil sám na bránu Jarolím, jehož pokus mířil naštěstí pouze do boční sítě.

Poté se také ukázali svěřenci kouče Jiřího Plíška, když fotbalovou krásu předvedl Radek Hochmeister. Ten nečekaně z veliké dálky vyslal dalekonosný projektil, který musel gólman Grigar vytáhnout s vypětím všech sil na rohový kop. Ten se do statistik dnešního střetnutí zapsal jako nevyužitý.

V 81. minutě srazil Dvořáka v pokutovém území teplický Ježdík a sudí Adam okamžitě nařídil penaltu. K exekuci se postavil Uškovič a technickou střelou nedal Grigarovi žádnou šanci, 2:0. V samotném závěru si domácí fotbalisté zkušeně hlídali dvoubrankové vedení a za nadšeného potlesku tribun si došli k důležitému vítězství a zisku tří bodů.

Branky: 16. Dvořák, 82. z PK. Uškovič. Rozhodčí: Adam – Ubias, Košec. ŽK: 50. Uškovič, 52. Fukal  - 49. Podaný. Počet diváků: 3101.

Koubek – Holeš, Jánošík, Fukal, Poděbradský – Hochmeister, Šisler, Štěpán (80. Halilovič), Harba (90. Pávek) – Dvořák, Uškovič (90. Strnad).
FK Teplice: Grigar – Ježdík, Lukáš, Vondrášek, Lüftner – Vachoušek, Jarolím, Podaný (68. Kerič), Vůch (82. Melunovič), Ljevakovič – Mahmutovič

23.10.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Dnes jsme si povídali s mužem utkání FC Hradec Králové - FK Teplice Dušanem Uškovičem.
Nejbližší tři, čtyři zápasy budou stejně důležité, jako ten s Teplicemi, říká Dušan Uškovič

22.10.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: MF Dnes a Deník
To si můžete přečíst zde.
Jak popsaly včerejší utkání noviny?

22.10.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete prohlédnout fotogalerii včerejšího zápasu a hlasovat o nejlepšího hráče tohoto utkání.
Hlasujte o nejlepšího hráče utkání FC Hradec Kráíové - FK Teplice

21.10.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
Výhru nad Teplicemi zařídilo duo Dvořák, Uškovič

19.10.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Důležité utkání má výkop v 17.00 hodin a Votroci v něm svedou souboj se sousedem z prvoligové tabulky. Do Hradce Králové zavítá tým FK Teplice.
V neděli čeká Votroky pod lízátky důležitý zápas proti Teplicím

V neděli zavítají „pod lízátka“ Teplice. I k tomuto zápasu vyjde bulletin Černobílý gól a na 40 stránkách vás čeká zajímavé čtení.
V neděli opět vyjde bulletin Černobílý gól

19.10.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: MF-Dnes, Bohuslav Stehno
Ljevakovič a Mahmutovič, to jsou bývalí svěřenci kouče hradeckých fotbalistů Jiřího Plíška. Ten se v neděli poprvé od odchodu z Teplic postaví proti svému někdejšímu chlebodárci. "Zápasy proti Teplicím pro mě budou vždycky jiné," říká Plíšek.
„Bosňan“ Plíšek jde proti svým. Do Teplic se stále vracím, říká

18.10.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Víkendové utkání s Teplicemi zpříjemní sobotní autogramiáda v Porsche Hradec Králové a pozápasové setkání fanoušků s hráči FC Hradec Králové. To proběhne v „Pivním městečku“ na Malšovickém stadionu.