10. kolo - FK Dukla Praha - FC Hradec Králové

Místo konání: Praha - Juliska
Počet diváků: 1293

FK Dukla Praha 1 FK Dukla Praha
:

Od prvních minut utkání drželi hráči Dukly Praha míč častěji na svých kopačkách a po zásluze si také připsali první větší příležitost. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Borek, ale brankář Koubek byl na svém místě a míč s přehledem polapil.
Ve 22. minutě se po nudnější pasáži střetnutí dostali domácí po rohovém kopu do vedení. Nacvičený signál zakončoval útočník Zbyněk Pospěch, jenž už neměl problém z bezprostřední blízkosti překonat brankáře Koubka, 1:0.

I nadále zůstávali aktivnějším celkem fotbalisté Dukly a obrana Hradce Králové si na nedostatek práce nemohla rozhodně stěžovat. Ve zbývající části prvního poločasu se nehrál zrovna fotbal lahodící oku diváka, a proto se také ani na jedné straně neurodila žádná zajímavější situace.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala obrovskou šancí domácích. Vrzal našel v pokutovém území osamoceného Podrazkého, který poslal balón těsně vedle levé tyče hradecké branky. V 63. minutě přišla z ničeho nic velká příležitost na vyrovnání. Haris Harba vyslal po zemi tvrdou ránu, kterou brankář Rada k překvapení všech pouze vyrazil a nabídl tak možnost dorážky Dvořákovi, toho však Rada vychytal a napravil tak své zaváhání.

Svěřenci trenéra Jiřího Plíška se začali více osmělovat a snažili se postupnou kombinační hrou dostat blíže k domácí svatyni. V poslední desetiminutovce ukázal pěknou individuální akci střídající Halilovič, na jejímž konci byla parádní střela z 20 metrů, s kterou měl brankář Rada plné ruce práce. V samotném závěru podvečerního zápasu si Dukla vypracovala ještě jednu brankovou příležitost, ovšem Marek definitivní pojistku nepřidal, jelikož ve skluzu míč nenasměroval mezi tři tyče.

FC Hradec Králové tedy v Praze vstřelit gól nedokázal a vrací se bez zisku bodu.

Branky: 22. Pospěch. Rozhodčí: Ardeleánu - Mokrusch, Hrabovský. ŽK: 8. Berger - 40. Pávek. Počet diváků: 1293.

FK Dukla Praha: Rada – Romera (88. Božič), Vorel, Štetina, Vrzal - Podrazký, Gedeon, Borek - Berger, Pospěch (78. Marek), Pázler (71. Svatonský).
FC Hradec Králové: Koubek - Holeš, Jánošík, Fukal, Poděbradský - Štěpán, Zelený (61. Halilovič), Pávek (82. Zec), Harba - Voltr (46. Rezek), Dvořák.

6.10.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
Na našem oficiálním YouTube kanálu si můžete prohlédnout pozápasové hodnocení trenéra Jiřího Plíška na tiskové konferenci po utkání FK Dukla Praha - FC Hradec Králové 1:0 (1:0).
Tisková konference po utkání FK Dukla Praha - FC Hradec Králové 1:0

5.10.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
Pár minut po zápase s Duklou Praha (1:0) trenér Plíšek hodnotil zápas. Zde si hodnocení můžete poslechnout.
Pozápasové hodnocení trenéra Plíška

5.10.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin, ilustrační foto
V rámci 10. kola naší nejvyšší fotbalové soutěže zavítali fotbalisté Hradce Králové na pražskou Julisku, kde je nečekal pouze ambiciózní protivník, ale také absence hned osmi členů A- týmu. Celý zápas rozhodla jediná branka v prvním poločase, kterou zařídil ve 22. minutě domácí Pospěch.
 Votroci  se na Julisce střelecky neprosadili

5.10.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Radek Špryňar - DENÍK
Vykartovaní jsou Uškovič, Šisler a Hochmeister. K tomu zraněná pětice ve složení Klapka, Malinský, Janoušek, Strnad a Plašil. Osm hráčů bude chybět hradeckým fotbalistům v pátečním utkání desátého kola Gambrinus ligy s Duklou Praha.
Hned osm lidí je mimo! Koho vybere Plíšek do základu?

4.10.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V pátek Votroci míří do Prahy - Dejvic, kde je na stadionu Juliska čeká souboj se „sousedem“ z tabulky Gambrinus ligy FK Dukla Praha. Utkání má začátek v 18. 00 hodin.
V pátečním podvečeru se Votroci představí v Praze na Julisce. Čeká je souboj s Duklou Praha.

3.10.2012, tým FCHK: , autor: admin
Fanklub Votroci 2000 a klub FC Hradec Králové zve všechny příznivce černobílých barev na autobusový zájezd fanoušků na Duklu, kam náš tým zajíždí již tento pátek 5. 10.