Viktoria Žižkov 1 Viktoria Žižkov
:

Tipsport liga: FC Hradec Králové – Viktoria Žižkov 7:1 (7:0)

Střelecké galapředstavení Votroků,včele s Tomášem Mrázkem.

Zápas Votroků s posledním týmem Gambrinus ligy byl vyrovnaný pouhých prvních 15 minut. To měl také velkou šanci žižkovský Nakamura, který střílel po zemi do odkryté branky, ale na brankové čáře stoprocentní šanci zlikvidoval Fischer. Pak již začal úřadovat Hradec, respektive nová posila Tomáš Mrázek. V 17. si sám vybojoval míč uprostřed hřiště a z dobrých 25 metrů překonal vyběhnutého Ticháčka,1:0. V 20. chyboval žižkovský Procházka a Pavel Černý zyýšil na 2:0. V 26. opět Černý vybojoval míč, od brankové čáry přihrál Mrázkovi, ten se zbavil protihráče a brankáři nedal šanci, 3:0. V 27. opět spolupráce Černý - Mrázek, druhý jmenovaný 4:0. Po půlhodině hry přišla kombinace trojice hráčů Mrázek, Malinský, Pávek a posledně jmenovaný zvýšil na 5:0. V 34. utekl po pravé straně Malinský, naservíroval do vápna Mrázkovi, 6:0. V 43. se z Mrázka stal nahrávač, který předložil míč na naběhnuvšího Jedunova a ten tak stanovil poločasové skóre na 7:0.

Votroci do druhého poločasu vystřídali a hra se vyrovnala. Hned ze začátku druhé půle měl dvě velké šance Schwarz, ale neproměnil je. V 61. nebezpečně hlavičkoval Hochmeister a v 63. dokonce skóroval Šisler, ale gól neby luznán pro předchozí hru rukou. V 64. se prosadili i hosté. Mirosavljev centroval a hradecký Lencevič si srazil míč do vlastní branky, 7:1. Na konci utkání ještě Votroci pohrozili brejky Malinského a Štěpána, ale gólový efekt z jejich šancí již nebyll.

Votroci porazili svého soupeře rozdílem třídy, hlavně po výkonu v 1. poločase a střelecké pohotovosti Tomáše Mrázka.

Branky: Mrázek 4, Černý, Pávek, Jedunov - Mirosavljev

Sestava FC Hradec Králové: Lindr (46.Koubek) - Fischer (46. Dvořák J.), Fukal (46. Hochmeister), Lencevič, Poděbradský - Janoušek (46.Šisler), Pávek, Jedunov (60. Petrášek), Černý  (46. Schwarz)- Malinský, Mrázek (46. Štěpán)
FK Viktoria Žižkov: Ticháček (46.Toma)- Vytlačil, Kalod (26. Mirosavljev), Procházka, Čermák (72. Froněk), Lafrance, Bartl, Bálek (46. Tusjak), Sivrič, Nakamura (46. Radosavljevic), Valenta
ŽK: Lencjevič, Jedunov - Procházka, Mirosljevic

18.1.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete poslechnout hodnocení utkání FC Hradec Králové - FK Viktoria Žižkov (7:1) trenérem Václavem Kotalem.