Místo konání: Praha – Satalice
Počet diváků: 150

FK Baumit Jablonec 3 FK Baumit Jablonec
:

Vstup Votroků do zimní ligy se nevyvedl. Úvody obou poločasů vyšly lépe Jablonci, který byl efektivnější v zakončení. Votroci sice vždy srovnali herně krok, ale šance gólového charakteru nevyužili.

Hned v úvodu utkání (12.) propadl za obranu FC Hradec Králové nakoplý míč, kterého se zmocnil Třešňák a Lindrovi nedal šanci, 0:1. V 18. se bránící Šisler snažil v pokutovém území pokrýt jabloneckého hráče a po kontaktu mezi nimi pískal rozhodčí pokutový kop. Toho se zhostil hradecký odchovanec ve službách Jablonce Piták a upravil průběžný stav utkání na 0:2. Po inkasovaných gólech Hradec zvýšil obrátky a výsledkem byla nejprve nastřelená vnější síť po ráně Černého a následně gól na 1:2 z kopačky Štěpána, který poslal míč za žáda Špita po autovém vhazování Plašila a následném prodloužení po hlavičce Černého.

Do druhého poločasu šli Votroci s myšlenkou vyrovnat stav utkání, ale soupeř je zaskočil již v 55. Nejprve jeden z hráčů Jablonce trefil tyč Koubkovy branky a následná dorážka Jarolíma již skončila v brance Votroků, 1:3. V druhém poločasu měl dvě velmi dobré příležitosti Rezek, ale ani jednu v gól nepřetavil. Jablonec naopak vždy hrozil z brejků a byl velice nebezpečný.

Votroci tak v prvním utkání zimní ligy prohráli s Baumitem Jablonec 1:3, kdy soupeř byl v zakončení daleko efektivnější a do tabulky si připsal 3 body.

Václav Kotal, trenér: "Vůbes se nám nepovedl vstup do utkání, nedařila se nám kombinace při zakládání útoků. Hra byla sice vyrovnaná, ale nízká efektivita v zakončení nás připravila o možnost zisku bodu. Testovaný hráč Jedunov se prezentuje dobrou prací s míčem, ale na celkové hodnocení je příliš brzy. Odjíždí s námi na soustředění, kde sehrajeme další utkání.Poté se rozhodneme, zda ho budeme angažovat, či nikoli."

Branky: 33. Štěpán - 12. Třešňák, 18. Piták (PK), 55. Jarolím

Sestavy
FC Hradec Králové: Lindr (46. Koubek) - Plašil (46 Holeš), Hochmeister, Chleboun (64. Petrášek), Poděbradský - Černý (46. Rezek), Janoušek (46. Pávek), Šisler (46. Fischer), Dvořák - Štěpán (46. Malinský), Jedunov (46. Schwarz)
FK Baumit Jablonec: Špit (46. Valeš)- Krejčík (46: Štochl), Krejčí (46. Pavlík), Nosko (46. Beneš), Novák - Vukadinovič (46. Lafata), Loučka, Jurča (46. Jarolím), Vošahlík - Piták, Třešňák
Rozhodčí: Nenadál - Pospíšil, Ratajová

7.1.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V prvním utkání Tipsport zimní ligy se dnes Votroci utkali s FK Baumitem Jablonec.
FC Hradec Králové - FK Baumit Jablonec 1:3 (1:2)

6.1.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
O víkendu odstartuje XV. ročník zimní Tipsport ligy, do níž letos vstoupí 21 mužstev, včetně FC Hradec Králové.