Počet diváků: 150

FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
FC Viktoria Plzeň 2 FC Viktoria Plzeň
:

FC Hradec Králové - FC Viktoria Plzeň 3:2 (1:0), Tipsport zimní liga, utkání o 3. místo, Beroun,

Votroci se v mrazivém nedělním dopoledni utkali s mistrem ligy z Plzně. Ten nastoupil v silně kombinované sestavě.

V první půli Votroci svého soupeře jednoznačně přehráli a bylo jen škoda, že nedokázali svého tlaku využít gólově. Již v 6. prověřil ze střední vzdálenosti plzeňského Daňka Pávek. Napodobil ho v 18. Poděbradský, Daněk prudkou střelu vyrazil pouze před sebe, ale ani Černý, ani Štěpán do černého nezamířili. Co se nepovedlo v prvních dvaceti minutách, napravil ve 24. Černý. Nejprve Zelený prudkou ranou z 25 metrů zaměstnal Daňka, jeho vyraženou střelu Štěpán minul, ale Pavel Černý se již nemýlil, 1:0.

Do druhého poločasu trenér Kotal vystřídal tři hráče, Plzeň si své střídání nachala až na 61. minutu. Soupeř hru po poločasu vyrovnal, a vyrovnal i skóre. V 59. Štípek zacentroval přesně na hlavu Bergera, který nedal Koubkovi šanci, 1:1. Votroci se s hrou soupeře vyrovnali až po dvaceti minutách druhého poločasu. V 77. zacentroval Štěpán od brankové čáry, přímo z "voleje" se trefil Černý, jehož ránu patou tečoval za záda bezmocného Daňka Mrázek, 2:1. Svou šestou trefou v turnaji se tak dotáhl na jihlavského střelce Teclta. Po vstřelené brance se jakoby Votroci opět uspokojili a nechali soupeře vyrovnat v 80. Kančalou. Vítězství na stranu Votroků nakonec strhl Janoušek po krásné kombinaci se Štěpánem, 3:2.

Votorci si tak zajistili 3. místo v XV. ročníku Tipsport zimní ligy a kapitán Milan Fukal ihned po utkání převzal pohár z rukou pořadatelů turnaje.

Sestavy
FC Hradec Králové: Koubek - Dvořák J., Fukal, Hochmeister (46. Šisler), Poděbradský (46. Mrázek) - Schwarz, Fischer (46. Janoušek), Pávek, Zelený - Černý, Štěpán
FC Viktoria PLzeň - Daněk - Beránek, Ševínský (61. Hrubý), Libotovský, Řezník (61. Štefl) - Štípek (61. Končal), Trapp (61. Hoffamann), Sladký, Berger (61. Dvořák F.) - Wágner (61. Kyndl), Kůžel

Branky: 24. Černý, 77. Mrázek, 83. Janoušek - 59. Berger, 80. Končal

30.1.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Po utkání o 3. místo v Tipsport zimní lize jsme požádali pana trenéra Václava Kotala o zhodnocení učinkování Votroků v tomto turnaji.
Hodnocení Tipsport zimní ligy trenérem Václavem Kotalem

30.1.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin, foto Lubomír Douděra
Na utkáních play-off Tipsport zimní ligy byl přítomen i fotograf Lubomír Douděra. Jak zaznamenal poslední dva duely Votroků si můžete nyní prohlédnout.
Utkání proti Jihlavě a Plzni objektivem Lubomíra Douděry

29.1.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete poslechnout, jak hodnotili dnešní utkání FC Hradec Králové - FC Viktoria Plzeň (3:2) Václav Kotal a Pavel Vrba.