1. kolo - FC Hradec Králové vs. Viktoria Žižkov

Místo konání: Malšovický stadion, Hradec Králové
Počet diváků: 5820

Viktoria Žižkov 0 Viktoria Žižkov
:

Votroci vstoupili do nové sezóny úspěšně. V domácím utkání porazili nováčka tím nejtěsnějším rozdílem, ale v poli ho jasně přehráli.

Hned v úvodu utkání měli šance Dvořák, Klapka a Pávek, kteří ohrozili Vaclíka střelou zpoza vápna. V 19. využil Štěpán zaváhání hostující obrany, ale na strážce viktoriánské svatyně nevyzrál. Hosté se dostali na dostřel Lindrovy branky až po půlhodině hry, ale Čermákovu šanci domácí brankář zmařil včasným vyběhnutím. Tentýž hráč Viktorky Žižkov fauloval o minutu později Dvořáka v blízkosti svého pokutového území. K míči se postavil Štěpán a střelou podél zdi dostal Votroky do vedení, 1:0. I po vstřeleném gólu pokračovala útočná smršť Otroků, ale bohužel bez gólového efektu.

Všichni přítomní „pod lízátky“ netrpělivě vyčkávali na druhý poločas, zda přijde navýšení skóre. A šancí na to bylo … Černý zdálky těsně vedle, Dvořákova hlavička skončila na tyči, Rezkova levá noha nad … Všem domácím však zatrnulo v 65. při chybě Chlebouna, ale Nestorovského lob Lindra z klidu nevyvedl. Ba naopak v 77. mohl náskok Votroků zvýšit Fischer z přímého kopu. Vaclíka musí brnět dlaně ještě nyní. Závěr zápasu si hradečtí fotbalisté již pohlídali a soupeři již míč nepůjčili.

Václav Kotal: „Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, protože nováček se chce vždy v úvodním zápase ukázat. My jsme ho však, krom chyby Chlebouna, k ničemu nepustili, proto si myslím, že je naše vítězství, byť jen o jednu branku, zcela zasloužené.“

Sestava FC Hradec Králové: Lindr – Hochmeister, Chleboun, Pávek, Poděbradský – Rezek (88. Fukal), Fischer, Klapka, Černý – Dvořák (78. Zelený), Štěpán (73. Malinský)
FK Viktoria Žižkov: Vaclík – Slodowy, Súkenník, Kalod (77. Böhm), Procházka, Čermák, Lafrance, Bartl, Zapalač (61. Nestorovski), Sivrič (61. Šťastný), Folprecht

ŽK: 45. Černý, 88. Hochmeister – 28. Sivrič, 31. Čermák, 69. Folprecht
Rozhodčí: Jech – Lhoták, Urban, Diváků: 5820

3.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Jiří Poděbradský nastoupil v úvodním střetnutí s Viktorií Žižkov od první minuty a bojoval až do té poslední.
Úvodní utkání bylo pro nás těžké, ale zvládli jsme ho - říká Jiří Poděbradský

31.7.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci vstoupili do nové sezóny úspěšně. V domácím utkání porazili nováčka tím nejtěsnějším rozdílem, ale v poli ho jasně přehráli.