5. kolo - FC Hradec Králové vs. FK Příbram

Místo konání: Malšovický stadion, Hradec Králové
Počet diváků: 5036

1. FK Příbram 1 1. FK Příbram
:

5. kolo - FC Hradec Králové vs. FK Příbram 0:1 (0:0)

V nedělním souboji na sebe narazila dvě sousedící mužstva, se stejným bodovým ziskem. Již od začátku utkání bylo znát, že kdo dá gól, ten zvítězí. Bohužel tím šťastnějším týmem byl soupeř, a to jedinou, značně povedenou střelou mezi Lindrovy tyče.
V první půl se hrál fotbal od vápna k vápnu. Vzruch přinesly až poslední dvě minuty. V 44. se do 100% šance dostal Zelený, když si zaběhl za obranu hostí, dostal milimetrovou přihrávku od Fischera, ale svoji kličku do gólového konce nedotáhl. Následnou hlavičku Dvořáka Hruška vyškrábl na roh. Ještě v poslední minutě Dvořák sklepl Fischerovi, ale jeho střela mířila nad příbramskou branku.
Do druhého poločasu šli Votroci s úkolem, co možná nejdříve skórovat. Bohužel opak byl pravdou. Rychlý gól vstřelili v 47. hosté, a to krásnou střelou Tarczala, 0:1. V 55. trenér Kotal poslal na hřiště nováčka v dresu Votroků Malinského a hra domácích se oživila. Po minutě jeho pobytu na hřišti, zatáhl míč k „lajně“, dal pod sebe Rezkovi, ale jeho „rána“ skončila vysoko nad. V 63. zlikvidoval nebezpečnou hlavičku Plašila Hruška. V 64. hostující obrana faulovala pronikajícího Dvořáka, jenže nařízený pokutový kop kapitán Votroků neproměnil a jeho střela skončila nad soupeřovou brankou. V 69. se k dalekonosné střele odhodlal Janoušek a jeho prudkou střelu Hruška ztěží vyboxoval. V 74. se k nebezpečné akci dostali i hosté, ale Pávek odkopl míč těsně před dobíhajícím Wágnerem. Poslední velkou šanci zápasu měl opět Malínský, kdy se individuálně probil až před Hrušku, ale ten jeho tvrdou přízemní střelu vytěsnil na roh.
Dnes chybělo Votrokům i kus štěstí. To jim chybělo při exekuci pokutového kopu, individuální akci Malinského a Zeleného.

Václav Kotal, trenér: „Dnes to nebylo utkání o nedostatku sebevědomí, ale o kusu štěstí. Toho měl soupeř o kousek víc. Hráči si musí uvědomit, že získávat body bez vstřelení branek nelze.“

Sestava FC Hradec Králové: Lindr – Hochmeister (50. Plašil), Chleboun, Pávek, Poděbradský (55. Malinský)– Rezek, Fischer, Janoušek, Zelený – Dvořák, Štěpán (75. Černý)
Sestava 1. FK Příbram: Štochl, Krejčí, Hejda, Ricka – Pilík, Tarczal, Koukal, Valenta (72. Papšys) – Šlapák 86. Mareš), Wágner

30.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Jak popsal DENÍK nedělní utkání s Příbramí si můžete přečíst zde.
Nedělní utkání v DENÍKU

V letním přestupním termínu přišel mezi Votroky z divizního klubu AFK Chrudim jako úplný nováček. Tomáš Malínský nyní bojuje o základní sestavu.
V kádru Hradce bych se chtěl prosadit, říká Tomáš Malinský

29.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Těsně před pondělním dopoledním tréninkem jsme vyzpovídali trenéra Václava Kotala. Ten neskrýval rozčarování nad nepovedeným utkáním a výsledkem s Příbramí.
Musíme se vrátit k tomu, co nás zdobilo v minulém ročníku, a to k organizovanosti hry, říká Václav Kotal

28.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Utkání dvou sousedů z tabulky vyznělo lépe pro hosty, kteří si odváží plný bodový zisk.
Příbram si veze z Hradce tři body

26.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
O víkendu sehrají Votroci zápas 5. kola Gambrinus ligy. Na svém stadionu hostí souseda z tabulky 1.FK Příbram. Za domácí tým zřejmě nastoupí poslední posila, odchovanec hradeckého fotbalu a v posledních třech sezónách hráč Příbrami Marek Plašil.
V neděli pod lízátka zavítá Příbram

16.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Další domácí zápas proti 1. FK Příbram sehrají Votroci v neděli 28. 8. od 17.00 hodin.