30. kolo - FK Viktoria Žižkov – FC Hradec Králové

Místo konání: Praha
Počet diváků: 890

Viktoria Žižkov 1 Viktoria Žižkov
:

V úvodní dvacetiminutovce utkání byli aktivnější fotbalisté Hradce Králové, příkladem byla pěkná akce po ose Rezek, Janoušek, Holeš. Posledně jmenovaný však mířil vysoko nad. Další šance přišla za několik málo okamžiků, individuálně se prosadil Malinský, ale jeho střelecký pokus mu zmařil žižkovský brankář Boháč.

Ve 23. minutě byly prořídlé ochozy svědky 100% gólové šance v podání hostů z Hradce Králové. Agilní Malinský se skvěle prosadil průnikem do pokutového území, předložil míč úplně volnému Šislerovi, který zcela sám před odkrytou brankou trefil pouze břevno domácí svatyně.

Viktoria Žižkov zahrozila z přímého kopu, kdy vypálil na Koubka nebezpečný projektil Slodowy, ale míč o několik decimetrů minul břevno hostující branky. Královéhradečtí pořádně zatopili domácím i ve 30. minutě a tentokrát to bylo z rohového kopu. Janoušek přizvedl centr Rezka u přední tyče a nechybělo mnoho, aby některý z volných hráčů nedoklepl míč do odkryté branky.

V závěru prvního poločasu si ještě hradecký Fukal vysloužil potlesk, hlasitého kotle hostujících fanoušků, za nůžky v pokutovém území Žižkova. Míč však branku netrefil.

I v počátku druhé pětačtyřicetiminutovky byli aktivnější svěřenci kouče Václava Kotala a domácí hrozili především z protiútoků. Jeden takový předvedli v 54. minutě, na jehož konci Bálek branku netrefil.

V 59. minutě se hráči Viktorie Žižkov ujali vedení, když Sivrič ve spolupráci s Milosavljevem překvapil Koubka nečekanou střelou k tyči, 1:0. O tři minuty později bylo již srovnáno. Střídající Vojtěch Štěpán usměrnil míč letící vápnem za záda bezmocného brankáře Boháče, 1:1.

V samotném závěru si Hradec Králové vypracoval dvě jasné gólové šance. Nejprve z pravé strany našel Holeš přesným centrem hlavu Dvořáka, ale ten svůj pokus poslal těsně vedle levé tyče. Hned vzápětí, opět Pavel Dvořák, tentokrát se řítil sám na brankáře Boháče, jenomže ten vytasil skvělý zákrok a míč vytěsnil na rohový kop.

Pro trenéra Kotala tedy poslední utkání na lavičce královéhradeckého klubu skončilo remízou 1:1 na půdě Viktorie Žižkov.

Sestava: FK Viktoria Žižkov:  Boháč - Slodowy, Kiidron, Čermák, Kropík – Tenno (75. Sloboda), Kotyza (56. Milosavljev), Valenta, Hílek - Bálek, Sivrič (85. Tusjak).
FC Hradec Králové: Koubek - Hochmeister, Zelený, Plašil, Fukal - Holeš, Šisler, Janoušek (87. Edunov), Rezek (60. Štěpán) – Malinský (78. Schwarz), Dvořák.

Branky: 59. Sivrič - 63. Štěpán. ŽK: 61. Slodowy, 70. Milosavljev - 64. Šisler. Počet diváků: 890.

14.5.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete poslechnout hodnocení zápasu Viktoria Žižkov - FC Hradec Králové 1:1 trenérem Votroků a pozápasovou tiskovou konferenci.
Hodnocení zápasu na Viktorce trenérem Václavem Kotalem a tisková konference

12.5.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
Poslední 30. kolo letošního ročníku Gambrinus ligy nám přisoudilo beznadějně poslední celek Viktorie Žižkov. Diváci se dočkali gólů až v druhém poločase a kdyby v samotném závěru proměnil Dvořák jednu ze svých šancí, mohl se Hradec dokonce radovat ze zisku bodů tří.
Votroci vezou ze Žižkova bod za remízu 1:1

11.5.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Votroci zítra zakončí letošní sezónu na Viktorce Žižkov. Utkání má výkop v 17. 30 hodin.