28. kolo - SK Slavia Praha - FC Hradec Králové

Počet diváků: 4474

SK Slavia Praha 5 SK Slavia Praha
:

28. kolo - SK Slavia Praha - FC Hradec Králové 5:0 (3:0)

Začátek utkání, jakoby předznamenal vývoj celého zápasu. Hned ve 2. podklouzl Fukal jako poslední hráč obrany a Pospěch se řítil sám na Lindra, ten mu však míč zpod nohou vyškrábl. Míč nadále putoval k volnému Škodovi, který ovšem odkrytou branku přestřelil. Hned v zápětí neproměnil stoprocentní šanci Černý po centru Poděbradského a přišel trest. V 16. unikl po pravé straně Petrák, naservíroval před branku volnému Škodovi a Slavia vedla 1:0. Minutu poté mohl skóre srovnat mladíček Schwarz, ale obranu domácích z dobré pozice neprostřelil. V 39. opět chybovala obrana hostí, míče se zhostil Trubila a pod vybíhajícím Lindrem poslal domácí do dvougólového trháku, 2:0. Kalich hořkosti prvního poločasu vypili Votroci v minutě nastavení. Mezi Hochmeisterem a Fukalem proběhl Škoda a lobem překonal Lindra potřetí v prvním poločase, 3:0.

Druhý poločas pokračoval podobně, jako ten první. Již v 49. se objevil domácí Trubila sám před Lindrem, ale mířil vedle. V 53. ho napodobil Vlček. V 53. posoudil střet Plašila a domácího Škody sudí Jech jako penaltový a Hubáček tak mohl vstřelit svůj premiérový gól v dresu Slavie, 4:0. V 63. se rozestoupila hostující obrana a nikým neatakovaný Pospěch zvyšoval na 5:0. V závěru utkání měli i Votroci dvě příležitosti alespoň zkorigovat skóre, ale Plašil ani jednou mezi tyče Čontofalského branky nemířil.

Votroci tak utrpěli nejvyšší porážku letošní sezóny a tři kola před koncem soutěže ještě nejsou teoreticky zachráněni.

Sestava SK Slavia Praha: Čontofalský – Cicman (81. Sudek), Hubáček, Latka, Dostál  (89. Nitranský) - Trubila, Jarolím, Petrák, Vlček – Pospěch (84. Paprčiak), Škoda
FC Hradec Králové: Lindr – Plašil, Fukal, Hochmeister, Poděbradský – Pávek, Schwarz (79. Rezek), Černý (67. Edunov), Malinský – Dvořák (61. Zelený), Štěpán
Branky: Škoda 2, Trubila, Hubáček, Pospěch, Rozhodčí: Jech – Dobrovolný, Nádvorník
ŽK: Černý, Plašil, Diváků: 4474

3.5.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A|FC Hradec Králové - A mini (U-10), autor: admin
V předehrávce 28. kola utrpěli Votroci vysokou prohru na hřišti Slavie Praha 5:0.
Debakl na Slavii ještě udržuje Votroky v ligové nejistotě

3.5.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Dnes se od 18. 30 hodin Votroci střetnou na stadionu v Edenu se sousedem z ligové tabulky SK Slavií Praha a v případě zisku jednoho bodu získají ligovou definitivu i pro příští sezónu. Slavia musí pro záchranu vyhrát.