27. kolo - FK Baumit Jablonec - FC Hradec Králové

Místo konání: Jablonec
Počet diváků: 2865

FK Baumit Jablonec 2 FK Baumit Jablonec
:

V úvodu utkání byli častěji u míče hráči Jablonce, ale první střelu na branku měli na svědomí hosté. Konkrétně se jednalo o pokus Poděbradského, s kterým však brankář Špit neměl větší problém. Jablonečtí poprvé prověřili pozornost Lindra až ve 27. minutě, ovšem s přízemní střelou Lafaty si pětadvacetiletý gólman snadno poradil. O minutu později se k pořádné pumelici dostal domácí Haurdič, ale jeho střela z ideální pozice zamířila vysoko nad.

V 34. minutě se do šance probojoval Malinský, který nahradil zraněného Voltra, jeho nadějnou střelu však zastavil domácí kapitán Pavlík. O několik okamžiků později se musel opět činit brankář Lindr, jenž s vypětím všech sil vytáhnul povedený  pokus jabloneckého Eliáše z 25 metrů na rohový kop. Poté se svěřenci kouče Václava Kotala dostali k rychlému protiútoku, kdy se řítil sám na branku Malinský, ale jeho střela skončila bohužel pouze na tyči jablonecké branky.

Minutu před koncem prvního poločasu se z ničeho nic prosadili domácí, nejlepší ligový střelec Lafata se po centru Eliáše dokázal nejlépe zorientovat a hlavou poslal Jablonec do vedení, 1:0. Touto brankou také stanovil konečný stav první půle.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili lépe hradečtí Votroci, z čehož pramenil střelecký pokus agilního Malinského a důrazného Mrázka. Ani jedna střela však mezi tyče nezamířila. V 63. minutě mohl Jablonec zvýšit své vedení, ale skvělými zákroky se zaskvěl brankář Lindr a míč za svá záda nepustil. Především dorážka útočníka Lafaty z bezprostřední blízkosti byla jasnou gólovou příležitostí.

Další ze soubojů Lindr, Lafata se odehrál v 71. minutě, kdy prvně jmenovaný vytasil další bravurní zákrok a držel tak naděje Hradce Králové na vyrovnání. O šest minut později se ve vápně hradeckých nedostal k míči nikdo jiný než ostrostřelec Lafata a tentokrát svojí šanci dokázal využít, 2:0.

V poslední desetiminutovce byl navíc vyloučen hradecký Holeš, když obdržel druhou žlutou kartu a musel se poroučet předčasně do šaten. V závěru zápasu se již diváci žádné brankové příležitosti nedočkali a utkání tak skončilo dvoubrankovou výhrou Jablonce.

Sestava: FK Baumit Jablonec: Špit - J. Štochl, Beneš, Pavlík, Novák – Kopic (88. Třešňák), Eliáš, Loučka, Haurdič (60. Jablonský), Vošahlík (73. Jarolím) – Lafata.
FC Hradec Králové: Lindr - Plašil, Hochmeister, Pávek - Holeš, Janoušek (65. Edunov), Šisler, Poděbradský – Voltr (28. Malinský), Štěpán, Mrázek (73. Dvořák).

Branky: 44. Lafata, 77. Lafata. ŽK: 72. Vošahlík, 84. M. Jarolím - 23. Holeš, 36. Malinský, 44. Šisler. ČK: 81. Holeš. Počet diváků: 2865.

30.4.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Okamžitě po zápase FK Jablonec - FC Hradec Králové 2:0 hodnotiljeho průběh trenér Václav Kotal.
Hodnocení zápasu trenérem Kotalem

29.4.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Utkání 27. kola přisoudilo fotbalistům Hradce Králové celek Jablonce. Zápas rozhodl střelecký koncert kanonýra Lafaty, který zaznamenal hned dva střelecké zásahy.
Dvě branky Lafaty přinesly porážku v Jablonci

27.4.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete přečíst víkendový program týmů FC Hradec Králové.
Kam o víkendu za Votroky?

V rámci 27. kola se FC Hradec Králové představí na půdě severočeského týmu FK Baumit Jablonec. Utkání se hraje v neděli 29. 4. 2012 již od 15. 00 hodin.
Votroci se v neděli představí v Jablonci

26.4.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Jiří Tůma
Kapitán fotbalistů Hradce Králové dovedl tým k záchraně. „Říkal jsem, že tohle mužstvo má na víc, než jen bojovat o holé přežití v lize," uvedl.
Fukal doufá, že v Jablonci bude schopen nastoupit

25.4.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V posledních utkáních Radek Hochmeister zastoupil zraněného Milana Fukala nejenom na pozici stopera, ale také ve funkci kapitána. Dnes jsme ho mezi tréninky požádali o zhodnocení posledního utkání proti Plzni, o komentář následujícího utkání v Jablonci a také jsme si povídali o právě probíhajících semifinálových utkáních Ligy Mistrů.
Jablonec řadím k místům, kde jsem byl nejvíce spokojený, říká Radek Hochmeister

23.4.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Fanklub Votroci 2000 opět pořádá autobusový zájezd na venkovní utkání. Nyní Votroci zajíždí na horkou půdu do Jablonce nad Nisou. Můžeš je jet povzbudit i ty.