25. kolo - 1.FC Slovácko - FC Hradec Králové

1. FC Slovácko 0 1. FC Slovácko
FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
:

Hattrick Vojty Štěpána znamenal tři body pro Votroky

Hradečtí fotbalisté zajížděli na Slovácko s touhou získat alespoň bod, který by je přiblížil ke klidným, nesestupovým vodám Gambrinus ligy. Tři góly z kopačky Vojtěcha Štěpána nakonec znamenaly vítězství a téměř jistou záchranu.

Vstup do utkání však Votrokům moc nevyšel. Již ve 4. utekl po pravé straně Hlúpik, obstřelil vyběhnuvšího Koubka, a teprve kapitán týmu Fukal uhasil nebezpečí odkopem míče z brankové čáry. Další nepříjemnost potkala hostující tým v 11., to když Milan Fukal nemohl pokračovat ve hře kvůli problému s lýtkovým svalem a musel jej nahradit Pavel Dvořák.

Vše se ale v dobré začalo obracet v 14., to si Vojta Štěpán postavil u postranní čáry míč, rozehrál přímý volný kop tak přesně a prudce, že ten nakonec skončil u levé tyče domácího brankáře, 0:1. Domácí tým byl ze všeho tak překvapený, že se do konce poločasu, a jak se pak také ukázalo, i do konce zápasu, na nic nezmohl. Pokusy domácího Volešáka a Trávníka skončily nad, respektive je v pohodě zlikvidoval Tomáš Koubek.

Druhý poločas začal mírným tlakem domácích. Ten však rázně utnul Vojta Štěpán svým druhým gólem. Nejprve pohotově rozehrál „přímák“ Hochmeister na nabíhajícího Zeleného, ten našel ideálně ve vápně Štěpána, který prostřelil brankáře Heča, 0:2. A přišla také 70., Hochmeister „potáhl“ míč na své půlce, přesně přihrál do pohybu Štěpánovi a ten si z domácí obrany udělal „průchoďák“, a přesnou střelou zvýšil na 0:3. A tak si mohla skoro stovka příznivců Votroků na stadionu Miroslava Valenty zařvat: „Vítek hattricku!“

Domácí se v podstatě již na nic nezmohli, a tak si Votroci přivezli domů zaslouženou výhru 0:3 a důležité body do tabulky.

Sestava FC Hradec Králové: Koubek - Plašil, Fukal (11. Dvořák), Hochmeister, Poděbradský - Holeš, Pávek, Šišler, Zelený (87. Janoušek) - Černý, Štěpán (71. Mrázek), Góly: 14., 66. a 70. Štěpán
ŽK: Ondřejka, Trávník - Holeš, Zelený
Diváků 4817

16.4.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Vojta Štěpán zničil hattrickem Slovácko, Štěpán kat Slovácka, Štěpán nasázel Slovácku hattrick,… to jsou některé titulky z dnešních deníků v České republice. „Gólů jsem zatím moc v lize nedal a nepovažuji se zas za takového střelce,“ říkal skromně těsně po utkání autor tří gólů v síti Slovácka Vojtěch Štěpán.
Vojta Štěpán pozval svým hattrickem fanoušky na souboj s mistrovskou Plzní

16.4.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník a MF Dnes
Zde si můžete přečíst články, které vyšly v denících DENÍK a MF DNES.
Co napsal o sobotním utkání na Slovácku denní tisk?

14.4.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Trenéra Václava Kotala jsme vyzpovídali těsně po utkání 1.FC Slovácko - FC Hradec Králové 0:3.
Hodnocení utkání na Slovácku Václavem Kotalem

13.4.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V sobotním utkání (19.00 hod) na Votroky čeká velice nepříjemný soupeř, 1. FC Slovácko. S ním v podzimním domácím utkání prohráli 0:1, takže by tento výsledek chtěli určitě napravit.