21. kolo - Bohemians 1905 - FC Hradec Králové

Místo konání: Praha
Počet diváků: 2540

Bohemians 1905 0 Bohemians 1905
:

Zápas začal opatrně z obou stran a jediné vzrušení přinesl ostrý zákrok na hostující brankáře Lindra, za nějž byl útočník Nešpor odměněn žlutou kartou.  Mužstvo Bohemians 1905 drželo častěji míč na svých kopačkách, ale k ohrožení hradecké branky se dostávalo jen sporadicky, výjimkou byl nebezpečný pokus Jindříška, který skončil nad brankou Jiřího Lindra.

Ve 24. minutě mohli nečekaně udeřit fotbalisté Hradce Králové, když se individuálně po pravé straně prosadil Pavel Dvořák, přihrávkou našel Štěpána, ale ten již po velkém závaru vystřelit nedokázal. Hradecký záložník Šisler o několik minut později prověřil gólmana Sňozíka, ten však jeho střelu bez větších potíží zlikvidoval. Pokud byla většina první půle pro diváka nepříliš atraktivní, tak samotný závěr přinesl pořádné emoce jak na hřišti, tak v hledišti.

Nejprve se Nešpor ve velké šanci objevil zcela sám za hradeckou obranou a jeho pokus skončil jen těsně vedle hostující branky. Hned vzápětí dvaadvacetiletý hrot u lajny trefil úmyslně Milana Fukala loktem a rozhodčí Mikel neváhal ani minutu. Po druhé žluté kartě se tedy Nešpor pakoval předčasně pod sprchy.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupil celek Bohemians 1905 aktivněji, ale z dvou vybojovaných rohových kopů se šance neurodila. Což se nedá říct o pokusu hradeckého Dvořáka z 51. minuty, jeho dělovku musel Sňozík zlikvidovat s vypětím všech sil. Zajímavou příležitost měl v 63. minutě Abraham, jeho skluz nasměroval balón pouze o několik centimetrů vedle hradecké branky. Hradečtí měli ve zbývající době výraznou územní převahu a domácí se snažili vyrážet při každé příležitosti k nebezpečným protiútokům.

Čtyři minuty před koncem zápasu se musel opět činit brankář Bohemians 1905, tentokrát se do míče opřel mladík Zelený a šestatřicetiletý Sňozík musel míč vyrazit na rohový kop. Ten ovšem zůstal nevyužit, i proto se obě mužstva rozešla smírně 0:0.

Sestava: Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Cseh, Žizka - Moravec (88. Kraják), Budínský (90. Ptáček), Abraham, Borek (83. Vyhnal), Bartek – Nešpor.
FC Hradec Králové: Lindr – Plašil, Fukal (56. Edunov), Šisler, Poděbradský - Zelený, Hochmeister, Dvořák (90. Schwarz), Janoušek, Holeš – Štěpán (74. Mrázek).

ŽK: 8. Nešpor M., 73. Žižka - 51. Janoušek, 65. Edunov, 72. Dvořák. ČK: 45. Nešpor M. Počet diváků: 2542.

20.3.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník, Pavel Král
Útočník Bohemians 1905 dvakrát nevybíravě skolil hradeckého brankáře Jiřího Lindra. Před poločasem byl za faul na kapitána Milana Fukala vyloučen.
Nešporovy zákroky? Byly zbytečné a nesportovní, říká Jiří Lindr

18.3.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Utkání 21. kola první fotbalové ligy nám přisoudilo protivníka z pražských Vršovic, a sice celek Bohemians 1905. V utkání se diváci branky nedočkali, i když na každé straně bylo několik zajímavých šancí.
Hradec Králové veze z Edenu bod

16.3.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V nedělním podvečeru svedou Votroci další boj o ligové body. Na stadionu v Praze Edenu se od 17.00 hodin střetnou s Bohemians 1905.
V neděli čeká Votroky zápas jara

O víkendu se nehrají pouze zápasy nejvyšší soutěže, ale v plném běhu jsou i zápasy mládeže. Zde si můžete přečíst, kde všude se naše týmy představí.
Zápasy Votroků o nadcházejícím víkendu

14.3.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
O víkendu čeká Votroky velmi důležitý zápas. V neděli zajíždí do Prahy, aby se od 17.00 hodin na stadionu v Edenu střetli s Bohemians 1905.