2. kolo - FK Teplice vs. FC Hradec Králové

FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
:

FK Teplice vs. FC Hradec Králové 0:3 (0:2)
Votroci odjížděli do Teplic s vědomím, že mohou jen získat. Trenér Kotal udělal v základní sestavě pouze jednu změnu, Rezka nahradil Janoušek.

Domácí vstoupili do zápasu sebevědomě a během první čtvrthodiny si připravili dvě velmi solidní příležitosti. V 7. Vachoušek střelou z boku prověřil pozornost Lindra a v 11. Čajič nevyužil závaru před Lindrovou brankou. Naopak udeřilo na druhé straně. V 17. napřáhl z 25 metrů Hochmeister a doslova „vymetl“ šibenici Grigarovy branky, 0:1. Kdyby se v dnešní době udělovala křišťálová kopačka Novoborských skláren, byl by Radek Hochmeister velkým kandidátem na Gól měsíce. Ofensiva Votroků pokračovala i po vstřeleném gólu. V 19. našel Černý Štěpána a jeho střelu vytěsnil Grigar na roh. O minutu později přišla další gólová radost Votroků. Janoušek našel volného Dvořáka a ten se nemýlil, 0:2. V 29. Štěpán zatáhl k brankové čáře, dal pod sebe na Fischera, ale ten svojí levačkou nemířil přesně. V 35. centroval Fischer, Dvořák na míč nedosáhl a na Klapku to bylo přespříliš daleko. Pět minut před přestávkou se domácí opět dostali na dostřel Lindrovy branky. Vachouškova levačka však byla daleko od ohrožení svatyně hostí. Votroci tak šli do kabin s dvougólovým náskokem, který chtěli udržet až do konce střetnutí.

Naopak Tepličtí se z kraje druhého poločasu snažili o vstřelení kontaktního gólu a o zdramatizování celého utkání. V 53. přihrál Mahmutovič Vachouškovi, ale ten jen o chlup minul hradeckou branku. Klíčový okamžik přišel v 57. a 58. minutě. Nejprve Lindr vytěsnil Ljevakovičův lob z 30 metrů na roh a vzápětí vychytal 100% šanci Smejkala, když zachytil jeho hlavičku na brankové čáře. Jak se později ukázalo, tento moment byl klíčovým okamžikem pro udržení vedení Votroků, protože více toho hráči Teplic již nevymysleli. Naopak přišla 87., a míč putoval po ose Zelený, Klapka, Poděbradský a posledně jmenovaný nedal Grigarovi v domácí brance šanci, 0:3. A tak stovka hostujících fanoušků mohla na konci skandovat: „Hoši děkejem, hoši děkujem“.

Václav Kotal, trenér: „Na přípravě jsem kluky upozorňoval, že kdybychom předvedli stejný výkon jako proti Viktorce, tak bychom v Teplicích neměli šanci. Jsem rád, že to kluci pochopili, že do svého výkonu dali více nasazení a správných emocí. Jsem také rád, že jsme se prosadili střelecky. Rozhodujícím okamžikem pro vývoj utkání byl zákrok Jirky Lindra, kdy na brankové čáře zlikvidoval hlavičku Vachouška. Z Teplic si po zásluze odvážíme všechny body.“

Sestava FK Teplice: Grigar – Matula, Lukáš, Smejkal, Rosa – Vondrášek (55. Lácha), Čajič (61. Kalivoda), Ljevakovič, Vachoušek (79. Zoubele), Stožický -  Mahmutovič
Sestava FC Hradec Králové: Lindr – Hochmeister, Chleboun, Pávek, Poděbradský – Janoušek, Fischer, Klapka, Černý (67. Zelený) – Dvořák (81. Fukal), Štěpán (77. Rezek)

Branky: 17. Hochmeister, 35. Dvořák, 87. Poděbradský
ŽK: Čajič, Ljevakovič, Vachoušek, Lukáš - Poděbradský, Štěpán

Video z utkání FK Teplice - FC Hradec Králové ZDE

8.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete přečíst rozhovory hráčů tak,jak je otiskly deník MF Dnes a DENÍK po vítězném utkání v Teplicích (0:3).
Rozhovory hradeckých hráčů v novinách

Tým FC Hradec Králové se po dvou odehraných utkáních v Gambrinus lize usadil na vedoucí pozici. Společně se Spartou, Bohemians 1905 a Příbramí Votroci neztratil ani bod a také neinkasovali jedinou branku.
Být v čele ligy je pěkné, říká Filip Klapka

7.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Trenér Kotal byl s výsledkem v Teplicích, a předvedenou hrou svých svěřenců spokojen.
Fanoušci měli pozitivní vliv na výkon mých svěřenců, ví trenér Kotal

5.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Pavel Král
Hradečtí fotbalisté se na Stínadlech představí již dnes před televizními kamerami. V sestavě dojde pravděpodobně k jediné změně.
Pozor na teplickou ofenzivu

4.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Druhé kolo Gambrinus ligy začne televizním duelem FK Teplice - FC Hradec Králové.
V pátek míří Votroci do Teplic

3.8.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin, Votzroci 2000
Fanklub Votroci 2000 ve spolupráci s FC Hradec Králové opět pořádá výjezdy na venkovní utkání. Nyní máte možnost se přihlásit na zájezd do Teplic(pátek 5. 8. 2011, 20,15 hod).