2%

18%

25%
17. kolo - FC Slovan Liberec – FC Hradec Králové 3:1 (1:)

Úvod utkání byl ve znamení smuteční nálady, fanoušci i hráči se rozhodli minutou ticha uctít památku zemřelého Lukáše Přibyla.

Liberečtí hned od začátku střetnutí převzali roli favorita a svojí kombinační hrou pořádně zaměstnávali hradeckou defenzívu. Na první brankovou příležitost tedy diváci na stadionu U Nisy nečekali příliš dlouho. Radek Hochmeister nešťastně trefil míčem svého spoluhráče Fukala přímo do tváře, toho využil domácí Breznaník, bleskově našel zcela volného Šurala, ovšem jeho hlavička zamířila nad branku Hradce Králové. Liberecký Slovan byl nadále aktivnější, ale k zakončení se dostával jen sporadicky. V 16. minutě se po faulu libereckého Karišika kopal trestný kop z jednadvaceti metrové vzdálenosti, nicméně nová posila Edunov nastřelil pouze zeď. Fotbalisté Liberce v prvním poločase zahrávali několik rohových kopů, avšak brankář Koubek všechny tyto situace s přehledem vyřešil.

Stav zápasu se měnil až v 32. minutě, kdy liberecký ostrostřelec Breznaník dostal ideální pas za obranu a křížnou střelou na zadní tyč nedal Koubkovi žádnou šanci, 1:0. Do konce první půle už další branka nepadla, i když útočné duo Štajner, Breznaník neustále zatápělo hradecké obraně.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky nastoupili hráči Hradce Králové s jednou změnou, odešel Holeš a nahradil ho Vojtěch Štěpán. Uběhlo šest minut z druhé poločasu a příznivci Liberce měli další důvod k radosti. Štajner pronikl do vápna, kde mazácky vyškolil Poděbradského a uklidil balon k protější tyči, 2:0. Zkušený matador mohl zvýšit vedení i o několik minut později, kdy se řítil zcela sám na hradeckou svatyni, ale branku hostů přestřelil. Výběr trenéra Šilhavého hrál ve velké pohodě a s chutí se pouštěl do útočných manévrů. Avšak gólman Koubek si počínal velmi jistě a s přehledem zlikvidoval jak šanci Fleišmana, tak přízemní střelu Breznaníka z 69. minuty. Zle nedobře to vypadalo s Votroky o čtyři minuty později, kdy Alexeye Edunov obdržel od sudího Drábka druhou žlutou kartu a musel předčasně zamířit do sprch.

Deset minut před koncem zápasu měl jasnou gólovou šanci Breznaník, ale jeho střelu bravurně zlikvidoval Koubek. V 83. minutě se Hradec dostal k první střele za celé utkání, která mířila mezi tyče, a hned z toho byl nečekaný gól. Radek Hochmeister vymetl povedenou ranou šibenici z 25 metrů a ze zápasu bylo rázem drama, 2:1. Poslední slovo ovšem měli domácí, v první minutě nastavení se po rozehrání rohového kopu dostal k míči Bosančič a nekompromisně trefil horní růžek Koubkovy svatyně,3:1.

Favorizovaný Slovan Liberec tak potvrdil svojí formu a po zásluze zvítězil nad Hradcem Králové 3:1.

Sestava: FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Karisik, Fleišman - Šural (67. Bosančič), Vácha, Janů, Breznaník - Štajner, Rabušic (82. Hadaščok).
FC Hradec Králové: Koubek - Pávek, Fukal, Hochmeister, Poděbradský - Edunov, Janoušek (65. Klapka), Holeš (46. Štěpán), Zelený - Mrázek (75. Dvořák), Černý.

Branky: 32. Breznaník, 51. Štajner, 90. Bosančić - 83. Hochmeister. ŽK: 41. Fleišman , 53. Karišik, 59. Gebre Selassie , 77. Štajner - 22. Pávek, 59. Edunov , 85. Klapka. ČK: 72. Edunov . Počet diváků: 3897.

21.2.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Tomáš Holeš (31. 3. 1993) přišel do našeho klubu v roce 2007 jako žák fotbalového klubu Svitavy a okamžitě byl zařazen do týmu mladších dorostenců. Vždy hrál s o rok staršími spoluhráči. Ani v loňské sezóně tomu nebylo jinak, a tak v sedmnácti letech dostal šanci hrát pravidelně v týmu dorosteneckého mistra ČR.
První start v lize budu splácet hodně dlouho, usmívá se benjamínek týmu

21.2.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin, Deník
Zde si můžete přečíst komentáře a rozhovory po sobotním utkání v Liberci, tak jak je otiskl Deník.
Jak popsal sobotní zápas v Liberci Deník?

20.2.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin, foto Jaroslav Hoffaman a Lubomír Douděra
Ve fotogalerii si můžete prohlédnout snímky ze sobotního utkání FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové 3:1 tak, jak je pořídili fotografové Jaroslav Hoffman a Lubomír Douděra
Fotografie ze sobotního zápasu

18.2.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Admin
V rámci 17. kola zamířili Votroci na půdu aktuálně druhého celku tabulky. Liberec byl po celé utkání lepším týmem a zaslouženě získal tři body za výhru 3:1.
V Liberci přišla zasloužená prohra o dvě branky

18.2.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete poslechnout Václava Kotala těsně po utkání, jak hodnotil zápas FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové 3:1.
Hodnocení zápasu trenérem Kotalem

17.2.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V sobotu v 16. 00 hodin, po 76 dnech zimní pauzy, opět vyběhnou hradečtí Votroci ke svému prvoligovému utkání. Hřiště U Nisy je připraveno a očekává se opět zajímavé utkání.