15. kolo - SK Sigma Olomouc vs. FC Hradec Králové

SK Sigma Olomouc 0 SK Sigma Olomouc
FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
:

15. kolo - SK Sigma Olomouc vs. FC Hradec Králové 0:2 (0:0)

K nedělní utkání nastoupili Votroci s úkolem bodovat. To se jim nakonec povedlo, když se dvakrát prosadil mladíček Zelený.

Úvod zápasu byl plně v režii hráčů v bílých dresech, tedy FC Hradec Králové. V první desetiminutovce vyslali „pozdravy“ na Zlámala postupně Štěpán, z přímého kopu Hochmeister a hlavičkou Zelený. Domácí se ke slovu dostali až v16., ale přihrávku Bajera před branku na volného Navrátila Koubek skvěle přečetl a vyloženou šanci zlikvidoval v jejím zárodku. Asi největší šanci prvního poločasu měli na kopačce domácí, když se po sérii rohových kopů prosadil hlavou Škerle, ale Koubek byl opět na místě. Před dorážejícím Koutným poslal míč do bezpečí Dvořák. Oba týmy tak šli do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

V druhém poločase na hřišti dominoval již jen jeden tým a tím byl FC Hradec Králové. Vše načal v 54. Zelený, který si naběhl na přízemní centr dnes výborně hrajícího Černého a poprvé v zápase rozvlnil síť olomoucké svatyně, 0:1. Domácí tým byl gólem hodně zaskočený a tak na sebe nenechaly čekat další šance. V 58. zahrával mladíček Zelený přímý kop na který si naběhl Hochmeister, ale Zlámal byl tentokrát na místě. V 70. přišla další gólová radost Votroků. Hrdina dnešního utkání Zelený se rozhodl pro samostatný průnik do soupeřova vápna, obešel tři bránící olomoucké hráče. Ten čtvrtý mu však míč ukopl, ale tak nešťastně, že trefil samotného hradeckého hráče, a k radosti asi sta hradeckých fanoušků míč doplachtil přesně pod břevno Zlámalovy branky, 0:2. A tak si Jarda Zelený připsal svůj druhý gól v zápase, třetí v prvoligové kariéře. V posledních deseti minutách Olomouc přeskupila  své řady, hrála vabank a měla i nějaké šance ke skórování, hlavně střídající Schulmeister. Hradecká obrana, včele s brankářem Koubkem, však byla pozorná a vítězství ubránila.

Hradec si tak po třinácti ligových kolech opět veze ze soupeřova hřiště všechny body.

Sestava SK Sigma Olomouc: Zlámal - Přikryl (75. Klesnil), Škerle, Koutný, Vepřek - Bajer, Heinz, Hořava, Petr (65. Schulmeister) - Navrátil (87. Jerome), Varadi
FC Hradec Králové: Koubek - Plašil, Fukal, Hochmeister, Poděbradský - Fischer, Janoušek (91. Chleboun), Černý, Zelený - Dvořák (93. Rezek), Štěpán (88. Jandík)
Branky: Zelený 2, ŽK: Bajer, Vepřek, Koutný - Poděbradský, Zelený
Diváků: 4029

30.11.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Pavel Král
Hradecký záložník vystřelil v Olomouci vítězství, emotivně to však příliš neprožíval.
Zelený reakcemi po gólech pobavil kabinu

28.11.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Jaroslav Zelený (20. 8. 1992) je odchovancem našeho klubu a ještě v loňském roce patřil do kádru dorostenců. Trenér Kotal si ho do svého týmu vytáhl v zimě 2010 a poprvé mu dal na pár minut nahlédnout do Gambrinus ligy v prvním jarním zápase letošního roku v Plzni. Podruhé již Jarda nastoupil za Votroky na celý zápas v Mladé Boleslavi, kde také měl velkou zásluhu, a to nejenom vstřeleným gólem, na vítězství 2:1. Včera zřejmě prožíval další ze svých šťastných fotbalových snů. Ten další sen je, úspěšně odmaturovat.
Namísto oslav, jsem se učil do školy, říká Jaroslav Zelený

K nedělní utkání nastoupili Votroci s úkolem bodovat. To se jim nakonec povedlo, když se dvakrát prosadil mladíček Zelený.
Zelený vystřílel na Hané tři body

27.11.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete poslechnou, jak hodnotili nedělní zápas Václav Kotal a Zdeněk Psotka.
Tisková konference po zápasu Sigma Olomouc - FC Hradec Králové 0:2

25.11.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Utkání začíná v 17.00 hodin.
V neděli na Hanou proti Sigmě Olomouc

25.11.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník- Radek Špryňar
Hradecký fotbalista si před zápasem s Olomoucí odskočil se spoluhráči na přehlídkové molo. V pondělí si stereotypní fotbalový týden zpestřil návštěvou módní přehlídky v hradeckém Aldisu, které se aktivně zúčastnil. „Ale přítelkyně mi říkala, že mám radši zůstat u fotbalu,“ chechtá se Pavel Dvořák, útočník FC Hradec Králové.
Zůstaň u fotbalu, slyšel forward Dvořák

24.11.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Pojeďte podpořit Votroky v dalším těžkém zápase, tentokrát na Hané proti SK Sigma Olomouc.