FC Hradec Králové – SK Slavia Praha

Sestava
FC Hradec Králové: Koubek (46. Volšík) – Zelený (82. Hock), Chleboun (70. Janoušek), Tóth (61. Hochmeister), Rezek (61. Poděbradský) – Štěpán (82. Schwarz), Fischer (77. Karal), Klapka (61. Pávek), Malinský (61. Hodas) – Černý (73. Jandík), Dvořák P. (82. Dvořák J.)
SK Slavia Praha: Hanuš (46. Borkovec) – Dostál, (46. Vondráček) Kaufman, Hubáček, Hurka – Prošek, Jarolím, Petrák (46. Milutinovič), Koreš – Pospěch (46. Vlček), Charuza (46. Voráček)

Za horkého počasí si do krásného areálu v Opatovicích nad Labem našlo cestu více jak tisíc fanoušků. Ti viděli pěkný, kombinační fotbal. Oba týmy měly od začátku utkání dostatek gólových příležitostí.

Již v 1. vyzkoušel z 20 metrů Koubka Petrák. O tři minuty později podobnou střelu zopakoval na druhé straně Rezek. V 12. vyslal svůj projektil z 30 metrů Dvořák a Hanuš měl plné ruce (obličej) práce. V 19. měla Slavie opět šanci, když Jarolím ze vzdálenosti penalty branku těsně minul. V 26. Rezek pořádně míč netrefil, ten se dostal za obranu Slavie, kde stál Fischer, ale ani on skákající míč nedokázal dopravit za Hanušova záda. Gólová radost přišla v 30., kdy míč putoval po ose Malinský, Klapka, Štěpán a posledně jmenovaný překonal vyběhnuvšího Hanuše na zadní tyč, 1:0. V 32 se zastřeloval Pospěch a v 36. již udeřil naplno. To se nejdříve tváří v tvář Koubkovi objevil Koreš, kterého ještě domácí brankář vychytal, ale slavistický hráč vyražený míč poslal na volného Pospěcha, pro kterého již nebyl problém trefit prázdnou branku, 1:1. Nerozhodným výsledkem také poločas skončil.

V druhém poločase již nebylo k vidění tolik příležitostí ke skórování jako v prvním. Ale již ta první byla pro Votroky gólová. Klapka dal přesnou přihrávku za obranu Dvořákovi, který slavistickému brankáři nedal šanci, 2:1. V 60 odpověděli Slavisté, Vlček přihrál Korešovi, ten křížnou střelou překonal Volšíka, ale na malém vápně ho zastoupil Tóth. V 76. se přes obranu probil dnes asi nejlepší hráč na hřišti Vojtěch Štěpán, přihrál volnému Poděbradskému, který hlavičkou vystřelil, ale zadáci Slavie další gólovou hrozbu odvrátili až na samotné brankové čáře.

Dnešní přípravné utkání skončilo zaslouženou výhrou domácích fotbalistů.