Místo konání: Opatovice nad Labem
Počet diváků: 725

FK Dukla Praha 3 FK Dukla Praha
:

V Opatovicích se opět hrál atraktivní fotbal s množstvím brankových příležitostí. Bohužel pro Votroky, v 1. poločase s množstvím chyb v defensivě, v 2. poločase s úpornou obranou hostující Dukly.

Množství brankových příležitostí domácí načal hned v 2. Gulajev, když si naběhl na rohový kop Zeleného a trefil břevno soupeřovy branky. V 5. opět Gulajev hlavou, tentokrát do náruč Kučery. Dle rčení „Nedáš – dostaneš“, potáhl Markovič v 6. míč středem hřiště před vápno Votroků, jeho střelu hradecká obrana pouze zblokovala na nekrytého Svatonského a ten se do odkryté branky nemýlil, 0:1. Obdržená branka však Votroky nesrazila. V 12. míč vybojoval Gulajev, ideálně našel Černého a ten opět trefil pouze břevno Kučerovy branky. A opět, minutu po vyložené šanci Votroků chvilka nepozornosti v obraně, za kterou se dostal hbitý Vrzal, kterého v pokutovém území fauloval Koubek. Následovala penalta, kterou s přehledem proměnil Markovi, 0:2. To již v brance stál Volšík, který vystřídal zraněného Koubka, který odjel do nemocnice na šití. V 22. vyslal dalekonosnou střelu Černý, ale jeho pokus Kučera vytěsnil na roh. V 25. pronikl za obranu Štěpán, kterého v poslední chvíli za cenu faulu zastavil Šmíd. V 27. přišla na řadu i Dukla, ale závar před Volšíkovou brankou vyřešil Poděbradský. V 32. měla šanci opět Dukla, ale Svatonský hlavou stoprocentní šanci neproměnil. V 34. Svatonský rychle rozehrál přímý kop uprostřed hřiště, hradecká obrana nestačila zareagovat a jasnou příležitost Markoviče Volšík vychytal. Jenže k odraženému míči se dostal nikým nehlídaný Marič a pro něho již nebyl problém trefit odkrytý roh Volíkovy branky, 0:3. Poslední šanci poločasu měli opět Votroci, ale šanci Gulajeva Kučera zneškodnil. Poločas tak skončil hrozivým výsledkem 0:3.

Do druhého poločasu poslal trenér Kotal změněnou sestavu a hlavně na obranné fázi to bylo znát. Za celý druhý poločas se Dukla v podstatě nedostala ze svoji obranné půlky a šance měli pouze domácí Votroci. V 55. přihrál Rezek Hodasovi, ale ten těsně minul. V 65. si za obranu naběhl opět Hodas (přihrával Klapka) a tentokrát již svoji šanci proměnil a pod vybíhajícím Kučerou snížil stav utkání na 1:3. V 76. si na roh Rezka naběhl Karal, ale Kučera byl pozorný. V 77. se Chleboun dostal do vyložené šance, když ho jen těsně minul střílený centr Malinského. V poslední minutě zápasu ještě Hodasův centr skončil na břevně Kučerovy branky a tak nováček Gambrinus si z Opatovi odvezl vítězství 1:3.

Václav Kotal, trenér: "Nepodařil se nám vstup do utkání, kde namísto, abychom proměnili svoje šance, dvakrát jsme nastřelili břevno, tak jsme inkasovali strašně laciné góly z protiútoků. Samozřejmě se soupeřem, který brání v deseti lidech, musíte mít i kus štěstí, abyste vstřelili kontaktní gól a utkání se vyvíjelo dramatičtěji. Za stavu 0:3 se utkání obrací těžko. Nepodařilo se nám to, i když jsme určitě snahu ve druhém poločase projevili. Rozhodla soupeřova efektivita. Zraněný Koubek ihned odjel do nemocnice a doufáme, že půjde jen o malé šití a nebude to nic závažného, protože ho čeká reprezentace a Mistrovství Evropy v Rumunsku."

Sestava FC Hradec Králové: Koubek (13. Volšík) - Tóth (46. Chleboun), Hochmeister (69. Karal), Pávek (Rezek), Zelený (69. Hock) - Poděbradský (46. Fischer), Janoušek (46. Hodas), Klapka (69. Jandík), Černý (65. Dvořák Jan) - Štěpán (69. Malinský), Gulajev (46. Dvořák Pavel)
FK Dukla Praha: Kučera - Hašek, Mikula, Šmíd, Vrzal (46. Vorel) - Sklenář (82. Salvatore), Holub (Pospíšil), Marič (46. Pázler), Svatonský (73. Berger), Šiml (46. Gedeon) - Markovič (46. Malý)

Branky: 65. Hodas - 6. Svatonský, 16. Markovič, 34. Marič