Počet diváků:

Astra Ploiesti 2 Astra Ploiesti
:

Přípravný zápas: FC Hradec Králové vs. Astra Ploiesti 1:2 (1:1)

Velká marodka a vytížení některých hráčů přimělo trenéra Václava Kotala nasadit do zápasu také svého asistenta Michala Šmardu. Ten nakonec odehrál celých 90 minut. Zápas nakonec Votroci prohráli gólem z pokutového kopu.

Vstup do utkání měli Rumuni lepší a již ve 2. musel Lindr předvést jeden ze svých parádních zákroků, když "vytáhl" nepříjemnou střelu jednoho z rumunských útočníků, která směřovala přesně pod břevno. V 6. však již kapituloval. Liviu si naběhl na kolmý pas za obranu Votroků a hradeckému gólmanovi nedal šanci, 0:1. Úvodní převahu hostí však v 14. přibrzdil Edunov svým precizně zahraným přímým kopem, který skončil přesně v šibenici rumunské svatyně, 1:1. V 34. musel opět úřadovat Lindr, když se proti němu osamoceně řítil jeden z útočníků. Hradecký brankář jeho stoprocentní šanci zmařil včasným vyběhnutím a skokem pod jeho nohy. Minutu před koncem poločasu měl velkou šanci Štěpán, ale namísto přehození gólmana volil kličku a následná přihrávka před branku již žádného adresáta nenašla. Poločas tak skončil remízou 1:1.

Hned na začátku druhé půli měl šanci Šisler, který si naběhl na přesně rozehraný roh Štěpána, ale jeho hlavičku rumunský gólman reflexivně vyrazil. V 60. opět úřadoval Lindr, který zlikvidoval sólový nájezd soupeře. V 75. v pokutovém území Fischer jen lehce zavadil o soupeře, který se velmi ochotně "poroučel" k zemi a pískala sepenalta. Tou rumunský soupeř nepohrdl a stanovil tak konečnou podobu výsledku na 1:2. Nic na tom nezměnila ani poslední minuta utkání a dvě velké šance Štěpána a Mrázka

Branky: 14.Edunov - 6. Liviu, 75. Kehinde (PK)

Sestava FC Hradec Králové: Lindr - Dvořák J., Fukal (46. Hochmeister), Šisler (61. Zelený) - Holeš, Janoušek (46. Fischer), Edunov (46. Mrázek), Šmarda - Schwarz, Štěpán, Malinský

7.2.2012, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V dalším přípravném utkání Votroci podlehli rumunskému týmu Astra Ploiesti. Asistent trenéra Šmarda odehrál celý zápas.