10. kolo - FC Baník Ostrava vs. FC Hradec Králové

Počet diváků: 4484

FC Baník Ostrava 1 FC Baník Ostrava
:

10. kolo - FC Baník Ostrava vs. FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

Fotbal nemá logiku. Votroci byli po celý zápas lepším týmem, vstřelili dva góly, přesto na Bazalech prohráli 1:0. V hlavní roli byl tentokrát pomezní rozhodčí Urban.

Hradečtí hráči odjížděli do Ostravy s cílem odvézt si alespoň bod. Bohužel jim to dnes nebylo přáno. Ale popořadě.

Již v 11. centroval Poděbradský na Fischera, ten sklepl Klapkovi, jenže jeho střela těsně minula ostravskou branku. V14. Zeleného střelecký pokus skončil vysoko nad a podobnou střelu Klapky v 20. domácí obrana srazila na roh. Jedinou šanci Ostravy v prvním poločase měl Šenkeřík v 22., který nebezpečně hlavičkoval, ale Lindr jeho šanci nadvakrát zlikvidoval . Poslední šanci prvního dějství měl Hochmeister z přímého kopu. Jeho nepříjemnou střelu Pietrzkiewicz s námahou vytěsnil na roh.

Do druhého poločasu vstoupili domácí šancí Malchárka, kdy jeho střela rozvlnila boční síť Lindrovy branky. V 48. a v 54. vyslali na domácí branku nepříjemné střely Dvořák, resp. Hochmeister, přičemž ta první skončila na břevně ostravské branky. V 59. přišla první neuznaná branka Votroků. Dvořák vyslal kolmicí za obranu Fischera (minimálně na úrovni předposledního bránícího hráče) a ten se nemýlil. Jenže pomezní Urban měl praporek nad hlavou … V 64. poprvé Bazaly bouřily, to se na ostravský trávník vrátil Marek Jankulovski. Podruhé to bylo o pět minut později, přesně v 69. Na přímý kop Lukeše vyskočil nejvýše Vomáčka a Lindr neměl proti prudké hlavičce šanci, 1:0. V 80. opět úřadoval pomezní Urban. Přímý kop Zeleného prodloužil jeden z ostravských hráčů, k míči se dostal Plašil a skóroval. Jenže v tu dobu byl již praporek nad hlavou pomezního rozhodčího, takže gól nebyl opět uznán. Jednu z posledních šancí měl Štěpán, ale jeho střela zpoza vápna mířila do míst, kde stál domácí brankář. Vůbec poslední šanci měli domácí. V 87. Lindr vyrazil nepříjemnou střelu jednoho z Baníkovců k Malchárkovi, který měl před sebou volnou branku. Lindra však zastoupil Chleboun a prudkou střelu vrazil stehnem na roh.

V dnešním utkání byl Hradec jednoznačně lepším týmem, kombinoval, dostal se do zakončení a dal i dva góly. Jenže byl zde pomezní rozhodčí Urban…

Václav Kotal, trenér„Věděli jsme, že Baník je v těžké situaci, vždyť dosud nevyhrál. Herně jsme to, myslím, zvládli, Baník jsmeve hře eliminovali, a ve druhém poločase jsme byli i lepší. Bohužel naše efektivita je nízká. Měli jsme dohrát pár situací, gól by nám bod zajistil. Naneštěstí jsme jednou nezvládnutou standardkou prohráli,“

FC Baník Ostrava: Pietrzkiewicz – Cverna, Vomáčka, Frydrych, Zavada - Greguš, Malcharek, Lukeš, Droppa – Šenkeřík (64. Jankulovski/ 72. Zemdlet), Svěrkoš (89. Badalyan)
FC Hradec Králové: Lindr – Hochmeister (74. Štěpán), Fukal, Chleboun, Zelený (87. Zelený) – Poděbradský, Klapka, Fischer (74. Jandík), Plašil – Černý, Dvořák
Rozhodčí: Jílek – Urban, Páral, ŽK: Svěrkoš

FC Baník Ostrava: Pietrzkiewicz – Cverna, Vomáčka, Frydrych, Zavada - Greguš, Malcharek, Lukeš, Droppa – Šenkeřík (64. Jankulovski/ 72. Zejdler), Svěrkoš (89. Badalyan)

18.10.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Marek Plašil nastoupil k utkání po trojzápasové odmlce. Na hřišti patřil k oporám týmu, dokonce i vsítil branku. Jenže ...
Rozhovor s Markem Plašilem

18.10.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar
Generální ředitel FC Hradec Králové podává komisi rozhodčích stížnost na výkon pomezního sudího Urbana.
Chci, aby ten člověk skončil

17.10.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Zde si můžete přečíst články k zápasu FC Baník Ostrava - FC Hradec Králové 1:0, jak je uveřejnil Deník.
Sobotní zápas v Ostravě popsaný Deníkem

15.10.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Fotbal nemá logiku. Votroci byli po celý zápas lepším týmem, vstřelili dva góly, přesto na Bazalech prohráli 1:0. V hlavní roli byl tentokrát pomezní rozhodčí Urban.
Votroci prohráli na Bazalech 1:0

Trenér Kotal zhodnotil sobotní duel v Ostravě.
Pozápasová tisková konference Baník - FC Hradec Králové 1:0

14.10.2011, tým FCHK: , autor: admin
Votroky čeká další těžké utkání, a to souboj s posledním týmem tabulky Gambrinus ligy Baníkem Ostrava. Ale pozor, momentální umístění Baníku Ostrava může klamat.
V sobotu na Bazalech od 16.00 hodin

13.10.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Výboru fan-klubu Votroci 2000 se podařilo dojednat autobus na sobotní zápas na Bazalech.
Na poslední chvíli: hlaste se do autobusu na Baník

20 Jiří Lindr 0 - 90 - - -
9 Pavel Černý 0 - 90 - - -
6 Tomáš Malinský 87 - 90 - - -

26 Benjamin Vomáčka 0 - 90 69 - -
30 David Pietrzkiewicz 0 - 90 - - -
10 Gevorg Badalyan 88 - 90 - - -
11 Ján Greguš 0 - 90 - - -