28. kolo - SK Sigma Olomouc vs. FC Hradec Králové

Místo konání: Andrův stadion - Olomouc
Počet diváků: 3021

SK Sigma Olomouc 2 SK Sigma Olomouc
:

Votroci zajížděli na Hanou s vidinou prodloužení série bez prohry. To se jim dařilo až do 65., než začal úřadovat střídající Šultés. Ten vzal hostujícímu týmu vítr z plachet během tří minut.

První poločas začal velmi opatrně. Teprve 15. přinesla vzrušení v podobě Hochmeisterovy šance, kterou mu předložil Pilař. Ve 20. se do slibného brejku dostal domácí Petr, ale Fischer vzniklou situaci vyřešil. V 23. napřáhl z 20 metrů Janotka a jeho střela orazítkovala Koubkovo břevno. V 33. to z podobné vzdálenosti zkoušel velmi dobře hrající domácí Hořava a Koubek byl na místě. První poločas tak nabídl vyrovnaný fotbal od vápna k vápnu s minimem příležitostí.

Druhý poločas začali domácí velmi aktivně. Již v 48. to z dobré pozice zkoušel Bajer. O minutu později našel ideálně Navrátil Hořavu, ten ale z malého vápna střílel vysoko nad Koubkovu branku. V 52. se poprvé ve druhé půlce prosadili hradečtí, přesněji Pilař střílel svoji levou nohou těsně vedle olomoucké branky. V 56. přišel rozhodující okamžik dnešního utkání. To domácí trenér Psotka vyslal na hřiště Šultése. Ten se mu za projevenou důvěru odvděčil již v 65., kdy si ideálně naběhl na Hořavův centr a hlavou poslal domácí do vedení 1:0. Domácí oslavy úvodního gólu ještě pořádně nedozněly a Šultés zaúřadoval podruhé, kdy si naběhl za hradeckou obranu a Koubkovi nedal šanci 2:0.Závěr utkání si domácí již pohlídali a šance hradeckého Pokorného, či Chlebouna je z poklidu nijak nevyvedly.

Utkání tak skončilo zaslouženou výhrou domácích, i když nebyli nijak výrazně lepším týmem, ale z minima šancí vytěžili na rozdíl od Votroků maximum.

17.5.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar

Nejlepší střelec prvoligových fotbalistů FC Hradec Králové se v Olomouci neprosadil, i proto „votroci“ znovu po sedmi kolech prohráli

Hráli jsme jen po vápno, posteskl si Dvořák

16.5.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Trenéra Votroků jsme požádali o stručné hodnocení nedělního utkání mezi Sigmou Olomouc a FC Hradec Králové (2:0).
Domácí Olomouc vyhrála zaslouženě, říká kouč Votroků Václav Kotal

15.5.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Během třech minut rozhodla Olomouc o zisku třech bodů

13.5.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V neděli zajíždí Votroci na Hanou. Od 17.00 hodin se v Olomouci střetnou s místní Sigmou.
V neděli bychom chtěli v Olomouci prodloužit sérii bez porážky, říká trenér Kotal

9 Pavel Černý 0 - 79 - - -

- Daniel Silva Rossi 0 - 90 - 57 -
- Jakub Petr 0 - 76 - - -
- Jan Navrátil 0 - 82 - - -
- Lukáš Bajer 0 - 90 - - -
- Martin Doležal 76 - 90 - - -
- Martin Pospíšil 82 - 90 - - -
- Michal Vepřek 0 - 90 - - -