5. kolo - SK České Budějovice vs. FC Hradec Králové

Místo konání:
Počet diváků: 3002

SK České Budějovice 0 SK České Budějovice
:

Votroci přijeli na jih Čech s jasným cílem bodovat. Hned v úvodu měl na kopačce úvodní branku Pilař, ale Kučera v brance Dynama byl proti. Během prvního poločasu se hra odvíjela ve středu hřiště. Obě mužstva si nevytvořila větší příležitost. Domácí zahrozili z výborně rozehraného přímého kopu Otepky, kdy se k hlavičce dostal domácí útočník. Lindr však vedení domácích nepřipustil a do kabiny se šlo za nerozhodného stavu.
Deset minut po změně stran měli největší příležitost domácí, kteří vyslali projektil na branku Lindra, ale ten předvedl zákrok zápasu a míč excelentně vyrazil. Následný pokus Otepky skončil opět u hradeckého gólmana. Na druhé straně zahrozili i hosté. Výborným způsobem se do pokutového území prokličkoval Kocourek. Zpětnou přihrávku namířil na pokutový puntík, ale nabíhající Rezek, bohužel, trestuhodně netrefil domácí branku. Hradečtí v tuto chvíli byli na Střeleckém ostrově lepším týmem a měli územní převahu. Běžela 65. minuta a Hradec se opět dostal do slibného zakončení. Fischerově střele však chyběla přesnost a stav se nezměnil. Domácí Dynamo se nechtělo zahanbit a hradecké také postrašilo. Hudson se otočil kolem našeho beka a z kroku vypálil. Míč naštěstí minul Lindrovu šibenici.  V 80. minutě měl možnost zakončení hradecký Tomašák, ale namísto střeli volil přihrávku na nabíhajícího Fischera, který se ovšem k míči vůbec nedostal. Ještě v posledních minutách měli Votroci možnost přímého kopu, ale ani z následného závaru se již nic nevytěžilo. FC Hradec Králové si tak po zásluze veze z jihu Čech bod za bezbrankovou remízu.

16.8.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar, ČTK
Po dvou porážkách remizovali fotbalisté FC Hradec Králové na Střeleckém ostrově s Českými Budějovicemi.
Votroci vydřeli bod, ale... mohli získat tři

15.8.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor, PO
Votroci se dnes představili na jihu Čech proti místnímu klubu SK DYNAMO České Budějovice a po zásluze si odváží bod za remízu 0:0.
SK DYNAMO České Budějovice - FC Hradec Králové   0:0

13.8.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: PO
Dalším soupřem Votroků na cestě Gambrinus ligou bude jihočeský celek SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE.