24. kolo - FK Ústí nad Labem vs. FC Hradec Králové

Počet diváků: 805

FK Ústí nad Labem 0 FK Ústí nad Labem
FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
:

V teplickém azylu museli ústečtí fotbalisté bezpodmínečně bodovat, aby si zachovali šanci na udržení se v Gambrinus lize. Votroci jim tuto možnost sebrali a díky trefám Marka Jandíka se odpoutali od týmů ze spodku tabulky.

První poločas mnoho fotbalové zábavy duel nováčků nepřinesl. Hra se převážně odehrávala mezi vápna, a když se jeden z týmů objevil ve výhodné pozici, chybělo přesné zakončení. V 14. Klapka zahrával přímý kop, na který si naběhl Dvořák, ale míč netrefil a Pávek na zadní tyči na míč již nedosáhl. V 19. vznikl před ústeckou brankou závar, ale Klapka ze slibné situace gól nevytěžil. Trošku živější fotbal se začal hrát zhruba v poslední pětiminutovce. První výraznější šanci domácích měl v 42. Martykán, který z 20 metrů mířil těsně vedle Lindrovy tyče. V 44. střílel z hranice vápna nikým neatakovaný Pávek, ale Vorel jeho střelu vytěsnil na roh.

Jak prozradil na pozápasové tiskové konferenci trenér Kotal, musel o poločasové přestávce zvýšit v kabině hlas. A pomohlo to … Hra Votroků se zpřesnila a  a mnohokrát za poločas se dostali do zakončení.

Hned v první minutě druhé půle poslal přesnou přihrávkou Karal Poděbradského do pokutového území soupeře, ten dal „pod sebe“ na Klapku, ale jeho „bodlo“ skončilo hodně nad ústeckou brankou. V 54. centroval Pilař, Hochmeisterova hlavička jen těsně minula soupeřovu branku. V 63. vypustil z 20 metrů nepříjemnou „jedovku“ Fischer a Vorel ji s námahou vyrazil na roh. V 69. se do slibné příležitosti dostal syn bývalého hradeckého útočníka Richard Veverka, Lindr byl namístě. Domácí se v posledních pěti minutách nastěhovali před hradeckou branku, a zle Votrokům zatápěli. Ale obrana, včele s navrátivším se kapitánem Wozniakem, odolala. Nejprve v 84. Veverka poslal svůj přímý kop těsně vedle a v 86. ho z pěkné akce napodobil Volek. Naopak hostující kouč Kotal vytáhl v 85. trumf z rukávu v podobě Marka Jandíka. Ten si v 88. krásně naběhl na rohový kop Kasálka a hlavou poslal Votroky do vedení. V minutě nastavení Dvořák vysunul kolmicí „rychlonožku“ Štěpána, ten domácím zadákům utekl, ale střelou pouze trefil vyběhnuvšího Vorla. Odražený míč se dostal k Jandíkoi a pro něho již nebyl těžký úkol, trefit otevřenou branku, 0:2.

Votroci se tak dnešní výhrou výrazně přiblížili k záchraně v Gambrinus lize. Navíc v dnešním zápase si Marek Jandík nadělil předčasný dárek, v podobě dvou gólů, k úterním šestadvacátým narozeninám.

Branky: 88. Jandík, 90+1. Jandík
FK Ústí nad Labem: Vorel - Valenta, Zachariáš, Dreksa (90. Holek), Dvořák - Hyčka (59. Veverka), Martykán, Volek, Jindráček - Krbeček, Lamešič (77. Doležal).
FC Hradec Králové: Lindr - Poděbradský (85. Jandík), Kasálek, Pávek, Wozniak - Karal (67. Mišinský), Hochmeister, Fischer, Klapka - Pilař (73. Štěpán), Dvořák.
Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Kocián

19.4.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Jiří Tůma
Při střídání měl šťastnou ruku. Trenér fotbalistů Hradce Králové Václav Kotal poslal v závěru utkání 24. kola proti Ústí nad Labem (2:0) na trávník Marka Jandíka a ten dvěma góly „votrokům“ prakticky vystřelil záchranu v nejvyšší soutěži.
Kotal: Jandíka ocenili hlavně kluci, ukázal jim efektivitu

18.4.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Marek Jandík (19.4.1985) nastoupil teprve ke svému druhému ligovému utkání. K patnácti premiérovým minutám z Plzně si na konto připsal dalších šest, a dva důležité góly, které s největší pravděpodobností znamenají jistotu účasti i v následujícím ročníku Gambrinus ligy.
Týmu vystřílel záchranu v lize a všem hráčům dva dny volna

17.4.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Marek Jandík zabezpečil Votrokům výhru dvěma góly v závěru utkání

15.4.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
V neděli je na pořadu 24. kolo Gambrinus ligy. Votroci zajíždí k utkání proti FK Ústí nad Labem do Teplic (15.00 hod.)
Očekáváme těžký souboj, shodli se Václav Kotal i Radim Wozniak

Ti, co chtějí vidět utkání FK Ústí nad Labem na vlastní oči, se můžou stále hlásit na pořádaný zájezd Fanklubem Votroci 2000.
Do Ústí nad Labem ještě několik volných míst

14.4.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Do severočeského města pojedou Votroci prodloužit sérii utkání bez porážky. K tomu by jim měli pomoci i fanoušci.
Autobusový zájezd do Ústí nad Labem

13.4.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Michal Pávek přišel do FC Hradec Králové před touto prvoligovou sezónou a zařadil se mezi pilíře sestavy Václava Kotala. V jarní části soutěže předvádí velmi dobré výkony a nedělní zápas proti Ostravě nebyl výjimkou.