13. kolo - FK Teplice vs. FC Hradec Králové

Místo konání:
Počet diváků:

FK Teplice 2 FK Teplice
:

Votroci jeli do Teplic bodovat. To se jim málem povedlo. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, s minimem šancí, z nichž jednu hostující tým promněnil. V druhém  měli domácí optickou převahu, ale Votroci je de facto do vyložené šance vůbec nepustili. V závěru rozhodly dvě teplické šance, kdy míč propadl za obranu, v prostoru malého vápna a tepličtí hráči toho dokázali náležitě využít.

Ale pěkně popořadě. Utkání začalo ve vlažném tempu, jako by se oba soupeři okoukávali. Jako z čistého nebe blesk uhodilo hned z první příležitosti zápasu. Na útočné polovině si míč v 9. převzal Pokorný a zruba z 25 metrů se opřel do míče levou nohou. Míč se ještě cestou do sítě otřel o pravou tyč a na Stínadlech rázem vedli Votroci 0:1. V 23. centroval do vápna Pokorný a Chlebounova hlavička skončila v náručí brankáře Grigara. V 35. mohli Votroci slavit podruhé, když se k míči dostal po přímém kopu Kasálka Janoušek, který prodloužil na Dvořáka, ale posledně jmenovaný stál v ofsajdu, takže hradeckou radost přerušil praporek asistenta rozhodčího. V 43. se k brankové čáře probil Fischer, míč vrátil před branku Teplic, ale ani Dvořák, ani Rezek míč netrefili. Poprvé v zápase se dostali domácí do šance až v 44., kdy ze střední vzdálenosti pěkně vystřelil Mareš, ale jeho střele se do cesty postavil Wozniak. Z následného rohového kopu vzešla další domácí šance, kterou hlavou zlikvidoval Janoušek.

Druhý poločas Votroci začali opět slibně. V 47. se ke střele, z poza vápna, odhodlal Fischer. Brankář Grigar stál na místě. V 51. prověřil na druhé straně Ljevakovič Hanuše. Ten jeho pokus vyškrábl na roh. V 67. Pilař ve vápně prostrčil na Dvořáka, ale jeho šanci opět zlikvidoval Grigar. V této fázi utkání Votroci úspěšně bránili sílící tlak domácích. Bohužel v 80. teplický útočník, po vhazování, přetlačil Fischera, míč se dostal před branku, kde již nikým neatakovaný Zoubele neměl mnoho problémů dopravit míč za bezmocného Hanuše, 1:1. V podstatě podobná situace nastala v 88., kdy přes dva bránící hráče prošel domácí Siva, míč se opět dostal po několika tečích před odkrytou branku, a tentokrát do prázdné brány skóroval Mahmutovič, 2:1. Hradečtí zbraně nesložili a závěrečné účtování mohl mít na noze v 89. Rezek, ale nekrytou branku Teplic netrefil.

Dnes se dá říct, že zvítězil šťastnější a ligou protřelejší tým. Teplice zústali za očekáváním. Votroci však opět platili svoji nováčkovskou daň.

Trenér Václav Kotal: " Vstup do utkání se nám povedl a soupeře jsme překvapili rychlým gólem. Byl to určující moment celého vývoje utkání, kdy se Teplice snažily útočit, ale my jsme do osmdesáté minuty velmi dobře bránili. Domácí jsme nepustili do žádné stoprocentní šance. Bohužel v závěru utkání rozhodla zkušenost. Po obyčejné standardní situaci, vhazování, jsme soupeře nechali otočit ve vápně a následnou přihrávku do pokutového území dokázali domácí dotlačit do branky. Myslím si, že to byl hodně laciný gól. V závěru domácí vrhli všechno do útoku a měli velkou vůli po vítězství. Celý druhý poločas nás tlačili a ten tlak stupňovali. My jsme bohužel tlaku v závěru utkání podlehli."

25.10.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
Prokletá Stínadla. Ač se zdálo, že nádherná branka Vladimíra Pokorného z 8. minuty pátečního střetnutí pomůže hradeckým fotbalistům zničit kouzlo rozjetého teplického týmu, nestalo se tak.
Pokorný po zápase v Teplicích: I bod by měl velkou cenu

24.10.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
Zde si můžete poslechnout zhodnocení utkání FK Teplice - FC Hradec Králové trenérem Václavem Kotalem.
Hodnocení pátečního utkání v Teplicích

22.10.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
Votroci prohráli po statečném výkonu góly v posledních deseti minutách.
FK Teplice - FC Hradec Králové 2:1 (0:1)

21.10.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
V předehrávce 13. kola se zítra na stadionu Stínadla v Teplicích střetnou momentálně třetí tým tabulky s devátým.
Zítra do Teplic. Utkání začíná v 18.15 hod.

20.10.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
Náš klub, společně s fan-klubem Votroci 2000, opět pořádá výjezd. Tentokrát na sever Čech, do Teplic. Zde se v pátek 22. 10. 2010 od 18.15 hodin střetne náš tým s týmem FK Teplice.