20. kolo - FK Baumit Jablonec vs. FC Hradec Králové

Místo konání: Jablonec nad Nisou - Střelnice
Počet diváků:

FK Baumit Jablonec 7 FK Baumit Jablonec
:

Jablonecké tsunami, Kočka - myš, Neděle třináctého ... Tak, nebo i jinak by se dal nazvat dnešní zápas FK Baumit Jablonec - FC Hradec Králové 7:0. Jediný, kdo z hradeckých Votroků dnes obstál, je HRADECKÝ FANOUŠEK.

Hned od první minuty domácí fotbalisté ukázali, jak bude dnešní zápas vypadat. Hned v 6. Kovařík dával od brankové čáry nebezpečný, přízemní centr před Zichovu branku, ale tento pokus ještě náš brankář zlikvidoval. V 10. měli domácí výhodu rohového kopu, míč se dostal k Loučkovi, který jej pořádně nezasáhl a následný centr Lafata zužitkoval k nebezpečné střele, která ještě skončila těsně vedle. O dvě minuty později se Votroci poprvé, a v následujících chvílí naposledy dostali před branku Špita, kdy se po rohovém kopu dostal Němeček do zakončení hlavou. Domácí brankář byl připravený. Gólová kanonáda začala v 13. Hradecká obrana nepokryla autové vhazování domácích, Jarolím se dostal před Poděbradského a tváří v tvář Zichovi se nemýlil, 1:0. V 22. poslal Piták míč od brankové čáry před hradeckou svatyni, kde stál nikým nehlídaný Lafata 2:0. V 24. Janoušek chyboval uprostřed hřiště, míče se zmocnil Jarolím a po sólu nezaváhal 3:0. V 32. domácí zahrávali rohový kop, míč propadl za obranu a volný Piták se nemýlil 4:0. V 33. David Lafata využil zmatku před Zichem, 5:0. Tři minuty před přestávkou ještě Zich vychytal stoprocentní šanci Lafaty.

Do 2. poločasu šli Votroci s neuvěřitelným skórem 0:5, ale to ještě nebylo vše. Jablonečtí neměli s nováčkem soutěže slitování. Pět minut po začátku druhého poločasu Piták opět centroval na osamoceného Lafatu, který tak završil svůj druhý jarní hattrick, 6:0. Po šestém gólu utkání se hra odehrávala převážně mezi vápny. Další gólový moment přišel pět minut před koncem utkání. Kovařík se probil přes hradeckou obranu a vystřelil. Zich jeho jedovatou střelu vyrazil, ale na dorážku střídajícího Třešňáka již nestačil, 7:0.

Dnešní zápas byl pro Votroky velkou lekcí. Trenér Kotal má tak týden na to, aby dal tým zpět dohromady před důležitým utkáním proti 1. FK Příbram.

Jeden "hráč" Votroků si však zaslouží absolutorium. Jsou to hradečtí fanoušci, kteří i přes velmi nepříznivý vývoj zápasu byli na stadionu v Jablonci slyšet a svoje hráče neopustili. Za to jim patří DÍK.

Trenér Václav Kotal: "Utkání bylo jednostranné. Soupeř na nás vlétl a dostal nás pod tlak. My jsme se nevyvarovali hrubých chyb, za které jsme pykali. Musím se omluvit našim fanouškům za náš výkon a poděkovat jim za povzbuzování i za nelichotivého stavu."

17.3.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar
Hradečtí se vzpamatovávají z porážky 0:7. Expert Vladimír Táborský by před Příbramí vytvořil pozitivní náladu
Jen žádné pokuty a zbytečné dusno

13.3.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin

Votroci si ze severu Čech vezou sedm gólů

11.3.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: TV Proxima - tvhradec.cz
Dalším soupeřem Votroků je aspirant na evropské poháry FK Baumit Jablonec. Ten v prvních dvou jarních kolech nezaváhal a na své konto si připsal 100% bodů. Nejprve bravurně zvládl severečeské derby s Libercem a po hattricku Davida Lafaty body zůstaly na jablonecké Střelnici. O týden později, tedy minulý víkend, si přivezli hráči jabloneckého Baumitu tři body z pražského Edenu, z utkání s Bohemians 1905. Zařadili se teprve jako druzí za Spartu, kteří "Bohemce uloupili" všechny body v jejich domácím prostředí.