10. kolo - FC Hradec Králové vs. FK Ústí nad Labem

Počet diváků:

FC Hradec Králové 3 FC Hradec Králové
FK Ústí nad Labem 3 FK Ústí nad Labem
:

Úvod utkání patřil hradeckému mužstvu, které na velice těžkém a podmáčeném terénu mělo více ze hry a dostávalo se často do zakončení. Již ve 4.minutě utkání poslal Votroky do vedení stoper Chlebon, který se nejlépe orientoval v pokutovém území. Hradecké publikum si po dlouhé době opět mohlo zakřičet gól. Hradec i nadále mačkal svého soupeře, ale ke skórování se nedostal. Byli to naopak hosté, kteří udeřili. Z nenápadného útoku po levé straně s k přízemnímu centru dostal hostující útočník a nabíhající hráč Ústí z bezprostřední blízkosti dostal míč za Lindrova záda. Deset minut do poločasu se do pokutového území hnal Chleboun, ale byl podražen a pískala se penalta. Míč na bílý puntík si postavil Pavel Černý a poslal Votroky do vedení 2:1.

Po změně stran hned v 50. minutě zůstal ležet hradecký hráč na hrací ploše. Hosté míč neodkopli a pokračovali v útočné akci. Bohužel z jejich druhé střely na branku se jim podařilo snížit. Hradec byl v tu chvíli jako opařený. Ústí hru vyrovnalo a podnikalo nebezpečné útoky hlavně po levé straně naší obrany. Vedoucí branky se Ústí dočkalo po hodině hry, kdy vstřelilo vedoucí branku po rohovém kopu. Trenér Kotal sáhl během několika minut ke třem střídáním. Už to vypadalo, že Hradec v důležitém utkání všechny body ztratí, ale v závěru si míč do vlastní branky poslal ústecký obránce a tak v souboji nováčků se body dělily za stav 3:3.

Václav Kotal: „Vstoupili jsme do utkání velice aktivně, ale nepodařilo se nám vstřelit druhou branku a soupeře dorazit. Lacině jsme dostali druhou branku, kdy z brankové čáry soupeř odcentroval a vyrovnal. Druhou branku jsme dali z pokutového kopu. Do druhého poločasu jsem kluky nabádal, aby hráli stále aktivně a hráli bezpečně v obraně. Bohužel, nestalo se tak a soupeř opět lacině srovnal. Hráči čekali, že soupeř odkopne míč, ale místo toho pokračoval v akci a dostal míč do naší branky. Musíme poděkovat alespoň hráči soupeři, který si v 90. minutě vstřelil vlastní branku a my jsme se dočkali alespoň vyrovnání. Opět jsme neproměňovali šance a i tato skutečnost nás stála body.“

1.10.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Radek Špryňar
Kapitán fotbalistů FC Hradec Králové zpackal duel s Ústím a věří, že k opakování nedojde
Wozniak je naštvaný dvojnásob

29.9.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Pavel Král
Hradecký stoper Jakub Chleboun vstřelil proti Ústí nad Labem svůj první ligový gól.
Chleboun: Doma bychom měli vyhrávat

27.9.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
Zde si můžete prohlédnout fotografie ze včerejšího zápasu.
Fotogalerie z utkání FC Hradec Králové - FK Ústí nad Labem

26.9.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
Votroci proti nováčkovi z Ústí zachraňovali bod až v 90. minutě díky vlastní brance jednoho z ústeckých obránců.
FC Hradec Králové - FK Ústí nad Labem 3:3 (2:1)

24.9.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: PO
Veledůležité utkání čeká hradecké fotbalisty o nadcházejícím víkendovém kole Gambrinus ligy. Čeká je duel s druhým nováčkem nejvyšší soutěže. Pod lízátky se představí severočeský fotbalový klub FK Ústí nad Labem.
Představujeme FK Ústí nad Labem

24.9.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
Karla Podhajského, asistenta trenéra FC HK, jsme potkali před dopoledním tréninkem a povídali jsme si s ním o nadcházejícím utkání s FK Ústí nad Labem.