6.kolo - FC Hradec Králové vs. FK Baumit Jablonec

Místo konání:
Počet diváků: 5950

FK Baumit Jablonec 0 FK Baumit Jablonec
:

Pateční prosluněné odpoledne přilákalo pod lízátka opět slušnou diváckou kulisu, kdy do ochozů stadionu dorazilo téměř 6 tisícovek diváků. Hradec je tak v návštěvnosti na druhém místě hned za Spartou!!!

Podle slov trenéra Jablonce Františka Komňackého Jablonec přijel do Hradce pro všechny body. Hradečtí se však nenechali zastrašit a od začátku utkání se hrálo pohledné utkání, kdy se hrálo nahoru dolů a k vidění byly pěkné fotbalové kombinace a šance. Během úvodních minut o sobě hosté dali znát. Míč po chybné rozehrávce domácích získal Vošahlík, zpětnou přihrávkou hledal nabíhajícího Lafatu, ale ten netrefil branku. Na druhé straně se ke střele dostal i domácí v podání Václava Pilaře. Jeho projektil měl zase správný směr, ale na poslední chvíli míč netrefil hostující branku. Diváci se již zvedali ze sedadel, ale na úvodní branku si museli počkat. Naštěstí to netrvalo dlouho. Vošahlík byl velice aktivní a dostal se i k povedené střele a donutil Lindra k neuvěřitelnému zákroku a stav zůstal 0-0. Běžela 22. minuta utkání a k rozehrání přímého volného kopu se postavil bývalý jablonecký hráč Kocourek. Jeho centr se snesl k nabíhajícímu Pilařovi, který zmrazil hostující obranu a nehlídaný poslal míč hlavou za bezmocného Špita. Hradecký stadion si po dlouhé době mohl zakřičet GÓÓÓÓÓL!!!! 1-0. Na stadionu byla výborná atmosféra a hráči a diváci si fotbal užívali. Jablonec se nevzdal a na konci kombinace hostí vybídl ke skórování na vápně osamoceného Loučku, ale střela mu nesedla. Ke konci prvního poločasu ještě Janoušek překrásně prošel zkoprnělou jabloneckou obranou, poslal zpětnou přihrávku na Rezka, ten ale pálil doprostřed branky, kde stál připravený Špit.

O poločasové přestávce zřejmě proběhla v kabině Jablonce bouřka a hosté se snažili změnit styl hry a vyzrát  tak na hradeckou obranu. Hradec se nenechal zastrašit a hrál i nadále útočně. Jablonečtí otevřeli hru a snažili se vstřelit gól. To byla voda na hradecký mlýn a šance pro rychlé protiútoky Hradce.  Z kraje poločasu Černý unikal po pravé straně na Špita, chtěl si míč zaseknout, ale zapletl se mu mezi nohama. Následně jej však znovu vybojoval a vyslal do šance Fischera, který branku tvrdou ranou minul!! A byl tu další brejk! Kocourek parádně unikl jabloneckým, poslal do brejku Dvořáka, ten přiťukl osamocenému Černému, jenž ale v rozhodující moment uklouzl. Jedním z nejlepších hráčů zápasu byl Daniel Kocourek, který motal hlavu obráncům Jablonce. V 70. minutě se neuvěřitelně uvolnil a prošel přes tři hráče měl před sebou už jen jabloneckou branku se Špitem, který jen koukal co Kocourek udělá. Bohužel pro všechny hradecké fandy trefil jen jeho nohy, čímž zazdil tutovku, která mohla znamenat vedení 2:0. Hradečtí procházeli nemastnou neslanou obranou hostí jako nůž máslem, avšak žádná ze šancí se gólově neujala. Na druhé straně vystrčily růžky hosté. Karolín napřáhl, ale Hradec má v bráně opět výborně chytajícího Lindra, který odmítl vyrovnání. V 77. minutě po rohovém kopu vstřelil Hradec druhou branku. Všichni se radovali a oslavovali, až všechny zmrazil verdikt hlavního rozhodčího, který branku neuznal pro útočný faul jednoho z hradeckých. V posledních minutách se Hradec soustředil na uhájení výsledku a bránili se tlaku Jablonce. V 87. minutě celý stadion ztuhnul. Lafatova střela mířila do branky, ale gólman Lindr si do druhého poločasu dobře postavil branku a střela se odrazila od tyče. Hradec nakonec vítězství uhájil a tři body zůstaly doma.

23.8.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
Zde si můžete připomenout vítězné utkání proti týmu FK Baumit Jablonec.
Fotogalerie utkání FC Hradec Králové - FK Baumit Jablonec 1:0

21.8.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Deník - Pavel Král, Petr Tomeš
Fotbalisté FC Hradec Králové zdolali v 6. kole I. ligy Jablonec 1:0. Vítěznou branku vstřelil ve 22. minutě Pilař.
Vicemistra skalpoval hlavou nejmenší hráč

20.8.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor, PO
Hradec zvítězil na domácí půdě 1:0, když se hlavou trefil nejvyšší muž na hřišti - Václav Pilař!!!
FC Hradec Králové - FK Baumit Jablonec 1:0 (1:0)

20.8.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
Zde si můžete poslechnout hodnocení dnešního zápasu domácím trenérem.
Václav Kotal k zápasu FC Hradec Králové - FK Baumit Jablonec 1:0

19.8.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: PO
Hradeckým borcům stojí v cestě další silný soupeř. Tentokrát pod lízátka přijede severočeský klub z Jablonce nad Nisou.