25. kolo - FC Hradec Králové vs. FC Zbrojovka Brno

Datum utkání: 24.4.2011 17:00
Počet diváků:

FC Zbrojovka Brno 0 FC Zbrojovka Brno
:

Dnešním ziskem tří bodů si Votroci zajistili definitivu účasti v Gambrinus lize i pro příští ročník. „Pod lízátka“ zavítal předposlední tým tabulky. Ovšem na hře to zdaleka znát nebylo. Brno si vypracovalo několik slibných šancí, ale výborná hradecká defensiva jim skórovat nedovolila. Naopak zhruba čtvrt hodiny před koncem poločasu vstřelil jediný a vítězný gól utkání Filip Klapka.

V prvním poločase se hrál poměrně otevřený zápas s množstvím šancí na obou stranách. Již v 3. pálil těsně vedle Poděbradský. V 14. se z ničeho nic před Lindrem objevil hostující Husár, ale na vyběhnuvšího Lindra nevyzrál. 0 4 minuty později ho napodobil Borek a hradecký brankář byl opět na místě. V 19. se na druhé straně do dobré šance dostal Klapka, který však nezakončil. V 22. udělali Votroci v malém vápně Brna závar. Nejprve do šance vyzval Fischer Pilaře, který trefil nohy Krbečka a následně na centr nedoskočil osamocený Dvořák. V 26 se do šance opět dostalo Brno, ale Husár branku netrefil. V 27. Lindr vychytal Folprechta a následná Šimánkova dorážka skončila v boční síti. V 32. Kasálek zahrál přímý volný kop do náruče Krbečka. V 33. utekl brněnské obraně Štěpán, načechral na hlavu Klapky a ten se nemýlil, 1:0.

Druhý poločas již mnoho šancí nenabídl. V 58. střílel z vápna Fischer a o minutu později tentýž hráč centroval na hlavičku Dvořáka, který trefil pouze boční síť brněnské svatyně. Asi největší šanci Brna v druhém poločasu spálil Dostálek, když hlavičkou jen těsně minul Lindrovu branku. Do konce zápasu si již žádný tým šanci nevypracoval a tak FC Hradec Králové si připsal do prvoligové tabulky tři body, které jim dává definitivu účasti v Gambrinus lize i pro příští ročník.

Mužem zápasu se stal Roman Fischer.

FC Hradec Králové: Lindr - Kasálek, Chleboun, Pávek - Poděbradfský, Hochmeister, Klapka, Fischer - Štěpán (66. Rezek), Pilař (87. Jandík, Dvořák (61. Černý)
FC Zbrojovka Brno: Krbeček - Pernica, Simerský, Folprecht, Dostálek, Hamouz (58. Kalabiška), Borek (40. Pešek), Rýdel, Šamánek (63. Došek T.), Mitrovic, Husár
ŽK: Pilař, Dvořák - Pernica, Simeerský, Mitrovic, Husár,
Diváků: 5724

28.4.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin
Jiřího Poděbradského jsme zastihli cestou do posilovny. „Jdu si dát trochu před tréninkem do těla.“ neskrýval ve čtvrtečním dopoledni pohodovou náladu po definitivní záchraně v Gambrinus lize.
Zranění hlavy bylo nepříjemné, ale utkání jsem chtěl dohrát, říká Jiří Poděbradský

26.4.2011, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: admin