4. kolo - FC Hradec Králové vs. FC Viktoria Plzeň

Místo konání: Malšovický stadion, Hradec Králové
Počet diváků: 6000

FC Viktoria Plzeň 3 FC Viktoria Plzeň
:

Utkání s Viktorií Plzeň slibovalo zajímavou podívanou pro oko hradeckého fanouška. V Hledišti se sešlo opět 6000 výborných diváků, kteří povzbuzovali svůj celek  jako v předešlých utkáních.

Od začátku utkání se hrál svižný a dynamický fotbal se šancemi na obou stranách. Běžela 18. minuta a fanoušci se už zvedali ze sedaček, když Václav Pilař napřáhl ze stejného místa jako skóroval proti Spartě, avšak tentokrát jeho střela orazítkovala pouze tyč Ticháčkovi branky. O pár minut později ohrozil hostující branku Fischer, ale střela skončila v náručí gólmana. Ve 32. minutě přímý kop Fischera tečuje Hochmeister a diváci už křičí gól, ale míč se do branky nedostal a skončil těsně mimo. Hodilo by se pravidlo „nedáš, dostaneš“. Horváth zahrával přímý volný kop a na malém vápně se hostující útočník nejlépe zorientoval a poslal míč za Lindrova záda. 37. minuta 0:1.

Druhý poločas přinesl neméně zajímavý fotbal. Tři minuty po přestávce Kasálek zahrává přímý kop, bohužel, trefuje plzeňského Ticháčka. Následně se hra trochu uklidnila, ale Hradec se dostal do kolen vlastními chybami. Špatnou rozehrávku domácí obrany vystihl plzeňský útočník a pronikal do pokutového území, kde Kasálek tahal za záchranou brzdu a souboj neskončil jinak než pokutovým kopem. K jeho exekuci se postavil Jan Rezek a poslal míč do sítě. 54. minuta 0:2. Plzeň od té doby plně kontrolovala utkání a Hradec zahrozil pouze několika střelami zpoza vápna. Žádná střela se neujala. Buď byl na místě hostující gólman Ticháček, nebo střela skončila vysoko nad brankou. Hradec už nijak svého soupeře neohrozil. Naopak osm minut do konce Plzeň zvýšila svoje vedení na 0:3, kdy se podruhé trefil Rezek.

Pavel Vrba: „Děkujeme Hradci Králové za přeložení utkání a jejich férovému jednání. Hráčům jsem říkal, že nás nečeká nic jednoduchého, ale my jsme dnes byli lepší a důslednější v útočné fázi a to nám zaručilo vítězství. Hradec neproměňoval šance a my ano. To dnes rozhodlo.“

Václav Kotal: „Jednoduše řečeno prohráli jsme hlavně díky tomu, že jsme neproměňovali naše šance, kdežto soupeř je využil a potrestal nás. Hráče jsem upozorňoval, na to abychom nedávali moc prostoru soupeři, ale neplnili jsme to. Tak jak jsme si řekli. Musíme zapracovat na koncovce a proměňování šance, jinak se nehneme z místa.“

Branky:37. Rada, 54. Rezek (PK), 82. Rezek

ŽK:Janoušek, Wozniak, Fischer - Jiráček

Rozhodčí: Matějek, Pelikán, Vysloužil

Diváci: 6000

Sestava FC Hradec Králové: Lindr -Kasálek, Wozniak, Pávek(67.Tomášek) - Poděbradský, Fischer, Hochmeister (51. Dvořák), Janoušek, Rezek(86.Kocourek) - Černý, Pilař
FC Viktoria Plzeň: Ticháček - Rada, Limberský, Horváth, Petržela(87.Hruška), Ševinský, Rezek, Jiráček(78.Střihavka), Navrátil, Kolář(88.Vaněček), Rajtoral

10.8.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
Zde si můžete ještě jednou prohlédnout včerejší zápas tak, jak ho zachytil objektiv Ctirada Špičana.
Utkání FC Hradec Králové - FC Viktoria Plzeň ve fotografii

9.8.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
Hradec Králové v dalším domácím utkání nebodoval a s Plzní prohrál 0:3.
FC Hradec Králové - FC Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)

8.8.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: PO
Tým ze západu Čech patří k tradičním účastníkům české nejvyšší fotbalové soutěže. Plzeňský klub čekají příští rok velké oslavy. Uplyne totiž 100 let od založení fotbalu v Plzni.
Představujeme FC Viktoria Plzeň

6.8.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: PO
Hradecký klub odehraje zápas 4. kola proti FC Viktoria Plzeň v pondělí 9.8. od 18,00 před vlastními diváky.