1. kolo - FC Hradec Králové vs. AC Sparta Praha

Místo konání: Malšovický stadion, Hradec Králové
Počet diváků: 6000

FC Hradec Králové 2 FC Hradec Králové
AC Sparta Praha 1 AC Sparta Praha
:

Pod hradecká "lízátka" přijel soupeř z těch nejtěžších. AC Sparta Praha. Podle toho to také v okolí stadionu vypadalo. Již od dopoledních hodin se město chystalo na fotbalový svátek. Finišovaly veškeré úpravy, tak aby byl stadion a trávník v co nejlepším stavu. Zástupy fanoušků se valily k hradeckému stadionu už od 15 hodin. Všichni doufali v jedno - vstupenku na utkání! Všichni, co přišli, nelitovali. Při nástupu obou mužstev na hrací plochu o sobě daly znát fanouškovské tábory a ukázaly, že zápas se bude hrát ve fantastické fotbalové atmosféře!!! Trenér domácích Václav Kotal na tiskové konferenci poznamenal: „ Atmosféra byla úžasná. Domnívám se, že dnešní utkání sledovalo 4000 tříhlavých fanoušků! Všem děkujeme!“ Před úvodním hvizdem ještě oba kapitáni vyslovili pár vět v rámci projektu "STOP RASISMU". Po nutných oficialitách se šlo na věc.

Hradec se zvučného jména nezalekl a v žádném případě nebylo evidentní, že se střetává nováček s mistrem ligy, jenž aspiruje na postup do Champions League. Seznamovací desetiminutovka se nekonala a Votroci nenechali nic náhodě a vrhli se na svého soupeře bez bázně a hany. První obrovskou šanci měli domácí fotbalisté. V 8. minutě z pravé strany skvěle odcentroval Fischer, kde na přední tyči našel dobře postaveného Pilaře, který jen těsně minul šibenici Blažkovy brány. Netrvalo dlouho a Hradec zahrozil zase. Fischer rozehrál přímý volný kop z pravé strany, míč prodloužil za sebe jeden ze sparťanských beků. Jabulani si našel cestu až k nabíhajícímu Rezkovi, který nedal z brankového území Blažkovi šanci a nekompromisně hlavou zavěsil!!! 1-0!!! Fanoušci si mohli po sedmi letech pořádně zakřičet GÓÓÓL! V tu chvíli to vypadalo, že stadion spadne pod náporem slavících fanoušků.

Běžela 24. minuta a "Pendolino" v podání Vaška Pilaře uhánělo na sparťanskou svatyni. Pilař přihrával pod sebe, kde našel výborně postaveného Černého, který měl Blažka na výletě u stánku s občerstvením, ale bohužel prázdnou branku netrefil.

Sparťanští hráči byli evidentně zaskočeni jednoduchou a přímočarou hrou domácích. V první půli několikrát vystrčili růžky, ale nic z toho neohrozilo Lindrovu branku. Další šance Votroků přišla ve 30. minutě! Černý skvěle přenesl hru na Fischera, který stříleným centrem provětral obranu Sparty, do odraženého míče se ještě opřel Karal, svoji pumelicí těsně minul! První půli se stav již nezměnil a hradečtí hráči odcházeli do kabin za bouřlivého potlesku domácích fans.

Trenér Chovanec udělal do druhého poločasu jednu změnu. Místo nevýrazného Hohenedera poslal novou útočnou akvizici z Dunajské Stredy Kweukeho. Tento 190 cm vysoký a urostlý forvard dal o sobě znát. V 54. minutě místo střely volil Janoušek zpracování a dotírající hráč Sparty vybojoval míč a založil rychlý protiútok. Kolmici za obránce dostal Bonny Wilfried a z hranice pokutového území uklidil míč za Lindrova záda. 1-1.

Hradec byl jako opařený. Tak rychlý gól dostal do sedla Spartu a ta začínala brát otěže do svých rukou. Ze svého tlaku nic moc nevyužila. Zahrozili jen z několika centrů ze strany, které končily na rukavicích jistého gólmana Lindra nebo na kopačkách skvěle spolupracující obrany Hradce. O několik minut později - přesně v 64. si míč přilepil na kopačku opět kanonýr Pilař. Trochu si pohrál s obranou hostí formou "pojď sem, kam jdeš?" a za hranicí "šestnáctky" vystřelil neuvěřitelně na Blažkovu bránu  à la Lionel Messi. Balon se kroutil, stejně jako fanoušci v ochozech, po levé ruce Blažka a neskončil nikde jinde, než v jeho síti. Gólová euforie propukla podruhé!!! Vašek PILAŘ 2-1!!! Stadion byl v extázi a neúnavně povzbuzoval své svěřence. Všichni stáli, tleskali a skandovali HOŠI BOJOVAT! Votroci nabuzení vedoucí brankou bojovali jako lvi a pracovali jako jeden tým. Sparťané si velké příležitosti nevytvořili a Hradec se soustředil na precizní bránění. Fanoušci už od 70. minuty žádali hlavního rozhodčího Fraňka, aby odpískal konec. Ten měl bohužel své hodinky a byl nekompromisní. Ještě se pokračovalo. Hra se odvíjela spíše ve středu hřiště a Hradec se díky své sympatické hře, kdy se snažil i útočit, podnikal výlety do otevřené obrany Sparty. V poslední minutě centr Pamiče z první posunul Kucka do vyložené šance Wilfriedovi, ten branku těsně minul!!! To byla poslední akce, která se na trávníku udála a na "Malšáku" propukla obrovská radost! Hradec poráží Spartu 2-1!!! Mimochodem, to se nepodařilo žádnému celku dlouhých 33 mistrovských zápasu Sparty v Gambrinus lize!!!

HOŠI DĚKUJEME!!! Myslím, že hovořím za všechny hradecké fandy - Smekáme před Vámi klobouk a děkujeme za fantastické představení. Po takovém výkonu můžete být na sebe hrdí!!! Jen tak dál, čeká nás však ještě 29 kol, ale společně to zvládneme....Kdo hraje srdcem, vyhrává!!!

22.7.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
Černobílý gól se vydává ke každému, mistrovskému utkání za 10,- Kč. V něm se dozvíte mnoho zajímavých informací z klubu. Každý bulletin je slosovatelný a majitel toho správného, vylosovaného čísla si může na terč vystřílet hodnotnou cenu. Nyní je v "banku" rádio v podobě černobílého míče.
Černobílý Gól k utkání 1. kola FC Hradec Králové - AC Sparta Praha

19.7.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
Zde si můžete prohlédnout fotografie z utkání FC Hradec Králové - AC Sparta Praha 2:1
Fotogalerie sobotního zápasu

17.7.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: PO
Nastal konečně den, na který celý východočeský region čekal dlouhých sedm let. Tolik času uplynulo od posledního prvoligového utkání. Dnes jsme se dočkali a STÁLO TO ZA TO!!!
Kdo hraje srdcem, vyhrává! Ve fantastickém utkání Hradec porazil Spartu 2-1

16.7.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: PO
Několik málo okamžiků chybí do zahajovacího výkopu úvodního ligového kola mezi nováčkem a úřadujícím mistrem...
FC HK - AC SPARTA PRAHA

15.7.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
Můžete ho získat ZDARMA v soutěži u internetové televize TV Hradec.
Chcete lístek na fotbalové utkání FC Hradec Králové - AC Sparta Praha?

1.7.2010, tým FCHK: FC Hradec Králové - A, autor: Administrátor
Dnes přišlo na klub potvrzení prvního hracího dne domácího utkání 1. Gambrinus ligy. Votroci se utkají v sobotu 17.7.2010 od 18.15 hodin s AC Sparta Praha. Utkání bude přenášet ČT 4.